ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-4784/09/1370
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративний справі
24 липня 2009 р. м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про відшкодування збитків завданих державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про відшкодування збитків завданих державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 20.07.2009 р. відмовлено у прийнятті позовної заяви та направлено матеріали до Львівського окружного адміністративного суду.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач ставить вимогу про стягнення з відповідача коштів в розмірі 7057 грн. в рахунок відшкодування збитків заподіяних державі, внаслідок порушень вимог природоохоронного законодавства.
Згідно ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, до юрисдикції адміністративних судів належать публічно-правові спори з правовідносин, що виникають у сфері здійснення публічної влади. Принаймні одним із учасників публічно-правового спору повинен бути суб'єкт владних повноважень і цей спір має бути саме з приводу публічно-правових відносин, у якому позивач вважає, що суб'єкт владних повноважень своїми рішеннями, дією чи бездіяльністю порушив його права, свободи чи інтереси.
Відповідно до частини 2 статті 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Отже, з коментованої статті вбачається що позовні вимоги про відшкодування шкоди розглядаються адміністративним судом лише у разі, коли така заподіяна протиправною дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
В даному випадку суб'єкт владних повноважень звернувся з позовом до юридичної особи про відшкодування збитків.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин суддя приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 та необхідності роз'яснити останньому, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись ст. ст. 21, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про відшкодування збитків завданих державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали або отримання копії ухвали особою, без виклику якої було постановлено ухвалу та апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя ХОМА О.П.