Судове рішення #55669839

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м.Львів, вул.Чоловського,2

У Х В А Л А

щодо закриття провадження у справі

12 серпня 2011 р. р.                                                                       № 2а-5032/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Журомської М.В.,

за участю секретаря – Галійчук А.В.,

          за участю представника позивача ОСОБА_1, представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління у Львівській області, Контрольно-ревізійного відділу у м. Львові до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова, третьої особи Відділу освіти Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова, просить стягнути кошти в сумі 19 964,14 грн., незаконно отримані внаслідок зайвого нарахування та сплати внесків до Пенсійного фонду на заробітну плату працюючих інвалідів.

Ухвалою від 05.05.2011 року провадження у даній справі відкрито.

          Представник Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова заявив клопотання про закриття провадження у справі, оскільки вважає, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

          Представник третьої особи до суду не з’явився, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлена про розгляд справи, подав заяву про розгляд справи у відсутності повноважного представника.

          Представник позивача проти заявленого клопотання заперечив.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

          Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається з позовної заяви Контрольно-ревізійним відділом у м. Львові проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Франківської районної адміністрації Львівської міської ради за період з 01.04.2008 р. по 31.12.2010, згідно якого складено акт від 16.03.2011 р. №19-38/29.

Ревізією дотримання законодавства при використанні коштів на сплату обов’язкових платежів до державних цільових фондів встановлено, що в порушення п.1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»централізованою бухгалтерією, в окремих випадках, проведено нарахування внесків до Пенсійного фонду на заробітну плату працюючих інвалідів дошкільних установ №3,69,155 та ЛНВК «школа-садок «Малюк»за ставкою 33,2 %, проти належної 4%, що призвело до переплати внесків у вказаний фонд на загальну суму 19 964,14 грн.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

          Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України.

          Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб’єкт владних повноважень", відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 КАС України, означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень.

Головне контрольно-ревізійне управління України є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує в установленому порядку реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю за використанням відповідно до законодавства підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форми власності, відомчої належності та підпорядкованості, коштів бюджетів усіх рівнів та позабюджетних фондів, збереженням державного і комунального майна, веденням бухгалтерського обліку і фінансової звітності ( «Положення про Головне контрольно –ревізійне управління»).

          Відповідно до вимог частин другої, четвертої статті 50 КАС, суб’єкти владних повноважень можуть бути позивачами в адміністративних справах, якщо таке право на звернення до суду визначено законом.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про державну контрольно –ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ державна контроль-ревізійна служба діє при Міністерстві фінансів України і підпорядковується Міністерству фінансів України. Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням та збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, ефективним використанням коштів та майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в підпорядкованих установах, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень і запобігання їм у подальшому.

Отже, органи контрольно-ревізійної служби у відносинах з підконтрольними установами, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб’єктами владних повноважень

З вищевикладеного вбачається, що даний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб’єкта владних повноважень, який реалізовує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Закриття провадження судом вбачається можливим тільки у випадку відсутності владних повноважень відповідача, або у випадку прямого визначення Законом іншої юрисдикції заявлених вимог.

На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновків про відсутність підстав для закриття провадження у справі.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про закриття провадження у справі - відмовити.

Ухвала про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі може бути оскаржена в строки та в порядку встановленому ст. 186 КАС України.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 КАС України.

Оскарження ухвали в апеляційному порядку не перешкоджає подальшому розгляду справи.


Суддя                                                               Журомська М.В.

З оригіналом згідно

Суддя                                                                Журомська М.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація