ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м.Львів, вул.Чоловського,2
У Х В А Л А
щодо закриття провадження у справі
11 серпня 2011 р. р. № 2а-7155/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря – Галійчук А.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача 1 ОСОБА_2, пердставника відповідача 2 ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до Державної податкової інспекції у м. Львові, ОСОБА_4 про стягнення коштів надміру виплаченої пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
01 вересня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до Державної податкової інспекції у м. Львові, ОСОБА_4 про стягнення коштів надміру виплаченої пенсії.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2010 року провадження у даній справі №2а-7806/10/1370 –закрито.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 травня 2011 року заазначену ухвалу від 06 жовтня 2010 року у справі №2а-7806/10/1370 скасовано, а матеріали справи направлено до цього ж суду для продовження розгляду.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду по справі №2а-7155/11/1370 справу призначено до судового розгляду на 14.07.2011 року.
Представник СДПІ ВПП у м. Львові заявив клопотання про закриття провадження у справі, оскільки вважає, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача проти заявленого клопотання заперечив.
Представник відповідача 2 клопотання про закриття підтримав.
З матеріалів справи вбачається, що спір між сторонами виник у зв’язку з переплатою пенсії ОСОБА_4, виплаченої за період з 01.02.2008 року по 30.06.2009 року, яка виникла внаслідок подання ДПІу м. Львові в Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова недостовірних довідок про заробітну плату.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно зі ст. 3 КАС України публічно-правові спори, де однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень розглядаються в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб’єкт владних повноважень», відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 КАС України, означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2, 4 ст 50 КАС України, суб’єкти владних повноважень можуть бути позивачами в адміністративних справах, якщо таке право на звернення до суду визначено законом.
Відповідно до ст.ст. 8, 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення»виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного Фонду України. Пенсійне забезпечення відповідно до цього закону здійснюється органами Пенсійного Фонду України.
Частиною 2 ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення»визначено, що підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.
З вищевикладеного вбачається, що даний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб’єкта владних повноважень, який реалізовує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції у сфері державної політики пенсійного забезпечення населення.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Закриття провадження судом вбачається можливим тільки у випадку відсутності владних повноважень відповідача, або у випадку прямого визначення Законом іншої юрисдикції заявлених вимог.
На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновків про відсутність підстав для закриття провадження у справі.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про закриття провадження у справі - відмовити.
Ухвала про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі може бути оскаржена в строки та в порядку встановленому ст. 186 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 КАС України.
Оскарження ухвали в апеляційному порядку не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Журомська М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Журомська М.В.
- Номер:
- Опис: про стягнення коштів надміру виплаченої пенсії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-7155/11/1370
- Суд: Львівський окружний адміністративний суд
- Суддя: Журомська Майя Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.06.2011
- Дата етапу: 21.04.2015