Судове рішення #5567645

Справа № 2-322

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ’ЯМ   УКРАЇНИ

23 липня 2009 року Троїцький районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді  Суського О.І.,

при секретарі Кім Т.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Арапівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності, -

В С Т А Н О В И В:

З позовом до суду звернулася позивачка, яка вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її рідний брат ОСОБА_2, після смерті якого залишилося спадкове майно, а саме: земельна ділянка площею 12,44 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Арапівської сільської ради Троїцького району Луганської області згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169016, виданого на ім’я ОСОБА_2. Померлим 29 вересня 2006 року був вчинений заповіт, який було посвідчено виконкомом Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області, зареєстровано в реєстрі за № 269, згідно якого померлий заповідає вищевказану земельну ділянку позивачці. Позивачка на даний момент не має змоги оформити спадщину, так як нею було пропущено встановлений термін для цього із-за незалежних від неї обставин, а саме втрату зазначеного державного акту, який підтверджує право власності на земельну ділянку за померлим братом позивачки, отже оформлення спадщини за позивачкою на даний момент за вказаних обставин не можливо без рішення суду.

У судовому засіданні представник позивачки згідно нотаріально посвідченої довіреності просить суд визнати за позивачкою право власності на земельну ділянку площею 12,44 га, виділену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Арапівської сільської ради Троїцького району Луганської області згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169016, виданого на ім’я ОСОБА_2, так як вважає, що позивачка є єдиною спадкоємицею майна померлого за заповітом та за законом і вказане майно має належати на підставі права власності позивачці.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій проти задоволення позовних вимог не заперечує, претензій будь якого характеру до позивачки не має ,просить суд розглянути зазначену справу за його відсутності.

Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши надану представником відповідача заяву, вивчивши доводи, матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно  з наданих доказів – земельна ділянка на підставі права власності належать померлому рідному брату позивачки, у якої згідно зареєстрованого шлюбу було змінено прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2. Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. 29 вересня 2006 року був вчинений заповіт, який було посвідчено виконкомом Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області, зареєстровано в реєстрі за № 269, згідно якого померлий ОСОБА_2 заповідає вищевказану земельну ділянку позивачці, у вказаному заповіті вказано прізвище позивачки як ОСОБА_1. У судовому засіданні достовірно було встановлено, що особа, відносно якої вчинено зазначений заповіт і позивачка є однією і тією ж людиною. Також судом було встановлено, що інші спадкоємці майна померлого відсутні, строк для прийняття спадщини позивачка пропустила з незалежних від неї обставин.

Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст.1272 ч.2 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1268 ч.1 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1262 ч. 1 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

Вивчивши обставини справи, судом було встановлено, що вказана земельна ділянка на підставі права власності має належати позивачці, так як вона є спадкоємицею майна померлого за заповітом та  за законом другої черги, інші спадкоємці майна померлого відсутні, також те, що у позивачки відсутні належні підстави для прийняття спадщини у нотаріальному порядку, строк для прийняття спадщини пропустила з незалежних від неї обставин. За таких обставин, враховуючи думку представника позивача, представника відповідача, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

На підставі ст. 328, ст. 1268 ч. 1, ст. 1272 ч. 2 ст. 1262 ч. 1 ЦК України,

Керуючись ст.ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Арапівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності задовольнити у повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 12,44 га, виділену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Арапівської сільської ради Троїцького району Луганської області згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169016, виданого на ім’я ОСОБА_2.

Зобов’язати Троїцьку районну державну адміністрацію Луганської області видати ОСОБА_1 дублікат державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169016, виданого на ім’я ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація