Судове рішення #5568361

Справа №2-577/2009р.

Р і ш е н н я

Іменем України

      29 липня 2009 року

Чигиринський районний суд Черкаської області

в складі:

головуючої - судді Ткаченко С.Є.

при секретарі – Мальованій В.О.

з участю  позивача – ОСОБА_1,    

розглянувши  у відкритому  судовому засіданні в місті Чигирині  справу  за  позовом  ОСОБА_1 до Стецівської сільської ради, третя особа ОСОБА_2, про визнання права власності на земельну ділянку

В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, зазначивши, що  25.10.2006 року помер ОСОБА_3.  

    Після його смерті залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 2,17га в межах Стецівської сільської ради.

    Спадкоємцем майна померлого, згідно заповіту, посвідченого 06.03.2002 року секретарем виконавчого комітету Стецівської сільської ради, є він.

      Крім  нього спадкоємицею за законом є його рідна сестра ОСОБА_2.

      Після смерті ОСОБА_3 він  прийняв спадщину, так як був зареєстрований і проживав із спадкодавцем до дня його смерті.

Однак у видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено у зв`язку з тим, що в заповіті спадковим майном вказано право на земельну частку /пай/, згідно сертифікату, а не земельну ділянку відповідно до державного акту.

    Тому він просить визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 2,17га, що знаходиться в межах Стецівської сільської ради, яка належала померлому ОСОБА_3

    В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги і прохав їх задовольнити, пояснивши суду, що після смерті батька залишилась земельна ділянка, яку він заповів йому.

    З червня 2006 року він проживав разом з батьком, так як той хворів і потребував догляду.

До нотаріальної контори він заяву не подавав, оскільки був прописаний в домогосподарстві батька.

    Однак в нотаріальній конторі йому було відмовлено в оформленні спадщини у зв`язку з тим, що в заповіті вказано сертифікат на земельний пай, а в наявності є державний акт на землю.

    У зв`язку з цим просить суд визнати за ним право власності на земельну ділянку, що належала  померлому батьку.

    Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надіславши до суду листа про розгляд справи без участі представника сільської ради та про визнання позову повністю.    

Третя особа ОСОБА_2 пояснила суду, що вона на дану спадщину не претендує, так як в неї є інша земельна ділянка.

Вислухавши позивача, третю особу, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

    Як встановлено судом і вбачається з матеріалів справи, 25.10.2006 року помер ОСОБА_3 і після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 2,17га, розташовану в межах Стецівської сільської ради.

Дана земельна ділянка належала померлому ОСОБА_3 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 479378.

Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем майна померлого відповідно до заповіту, посвідченого 06.03.2002 року секретарем Стецівської сільської ради, який на день смерті заповідача не змінено і не скасовано, що підтверджується відповідним написом на ньому.

    Також судом встановлено і підтверджується довідкою № 870 від 22.06.2009 року, виданою Стецівською сільською радою, що позивач на час відкриття спадщини постійно проживав із спадкодавцем і відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину.

    Таким чином, суд, оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, вважає можливим визнати за позивачем право власності на вище вказану земельну ділянку, що належала його померлому батьку,  в порядку спадкування за заповітом.

    На підставі викладеного і, керуючись  ст., ст. 1223, 1225, ч.3 ст.1268, ч.1 ст.1273 ЦК України, ст., ст. 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,17га, розташовану в межах Стецівської сільської ради Чигиринського району, належну померлому 25.10.2006 року ОСОБА_3, в порядку спадкування за заповітом.

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.

Головуюча

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація