Судове рішення #5568677

Справа № 2-304

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ?ЯМ   УКРАЇНИ

   08 липня 2009 року Троїцький районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді Суського О.І.,

при секретарі Кім Т.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності на металеві модулі, -

В С Т А Н О В И В:

      З позовом до суду звернулася позивачка, яка вказала, що згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 634934, виданого Троїцькою селищною радою Луганської області 22 травня 2007 року позивачці належить земельна ділянка, цільове призначення якої здійснення підприємницької діяльності, розташована в АДРЕСА_1. Виконкомом Троїцької селищної ради Луганської області 29 березня 2007 року було прийнято рішення № 72, яким було дозволено відповідачу розміщення стаціонарних малих архітектурних форм (модулів) на зазначеній земельній ділянці на умовах договору оренди. Малі архітектурні форми – модулі, були розміщенні на підставі дозволу на їх розміщення від 25вересня 2006 року ,затвердженого паспорту прив’язки малої архітектурної форми для здійснення підприємницької діяльності від 25 вересня 2006 року, оформлених на відповідача. На даний час відповідач не займається підприємницькою діяльністю безпосередньо з використання модулів. Між позивачкою і відповідачем була досягнута домовленість про купівлю-продаж вказаних модулів, за що відповідач від позивачки отримав домовлену суму, що підтверджується відповідною розпискою. На даний момент претензії будь-якого характеру між позивачкою та відповідачем відсутні. На цей час виникла необхідність оформити право власності на вказані модулі за позивачкою, але так як  дані модулі не підлягають державній реєстрації, то визнання права власності за позивачкою на даний момент від незалежних від неї підстав не можливе без рішення суду.

    У судовому засіданні позивачка просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі і визнати за нею право власності на стаціонарні малі архітектурні форми – модулі, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1, так як вважає, що придбала вказані модулі у власність сплативши відповідну суму відповідачу по справі.

    Відповідачка у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, претензій будь якого характеру на даний момент до позивачки не має, просить визнати право власності на вказані модулі за позивачкою.

    Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

 Згідно з матеріалів справи, між сторонами дійсно було досягнуто домовленість на передачу відповідачем по справі позивачці вищевказаних модулів у власність. Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 634934, виданого Троїцькою селищною радою Луганської області 22 травня 2007 року позивачці належить земельна ділянка, цільове призначення якої здійснення підприємницької діяльності, розташована в АДРЕСА_1. Виконкомом Троїцької селищної ради Луганської області 29 березня 2007 року було прийнято рішення № 72, яким було дозволено відповідачу розміщення стаціонарних малих архітектурних форм (модулів) на зазначеній земельній ділянці на умовах договору оренди. Малі архітектурні форми – модулі, були розміщенні на підставі дозволу на їх розміщення від 25вересня 2006 року, затвердженого паспорту прив’язки малої архітектурної форми для здійснення підприємницької діяльності від 25 вересня 2006 року, оформлених на ім’я відповідача. Відповідач отримав домовлену суму від позивачки за продаж вказаних модулів згідно відповідної розписки, але на даний момент відсутні належні підстави для нотаріального посвідчення вказаного правочину, так як зазначені модулі не підлягають державній реєстрації, у зв’язку з чим відсутні належні підстави для цього і на даний момент здійснити таку реєстрацію від незалежних від сторін підстав не можливо.

 Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

    Згідно ст. 220 ч.2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.    

    Вивчивши обставини справи, суд вважає, що позивачка набуває право власності законним шляхом, так як між сторонами був укладений усний договір купівлі-продажу, згідно з яким відповідач прийняв гроші і передав позивачці у власність зазначені модулі, що відповідно до ч.2 ст.218 ЦК України є підставою для визнання цього договору дійсним у судовому порядку. Також судом було встановлено, що відповідач по справі має усі належні підстави розпоряджатися вищевказаними модулями, а також враховуючи думку представника Троїцького БТІ, який не заперечую проти визнання вказаного правочину у судовому порядку, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

    На підставі ст.328, ст. 220 ч.2 ЦК України,

    Керуючись ст.ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

     Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності на металеві модулі задовольнити у повному обсязі.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу стаціонарних малих архітектурних форм - модулей, за яким ОСОБА_1 купила,  а ОСОБА_2 продав стаціонарні малі архітектурні форми – модулі, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на стаціонарні малі архітектурні форми – модулі, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

     Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

     Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація