Справа № 2-а-38/2009 р.
ПОСТАНОВА
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2009 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Лицура І.М.,
секретаря - Бойків В.П.,
з участю прокурора – Чекан Н.М.,
розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в приміщенні суду в мiстi Долині справу за адміністративним позовом Долинського міжрайонного прокурора до сільського голови с.Княжолука Долинського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 про визнання незаконним (нечинним) розпорядження сільського голови с.Княжолука № 679 від 19.09.2008 року «Про виконання обов’язків секретаря виконкому сільської ради»,-
в с т а н о в и в:
Прокурор звернувся в суд з адміністративним позовом, в якому просив визнати нечинним (незаконним) розпорядження сільського голови с.Княжолука від 19.09.2008 року № 679 «Про виконання обов’язків секретаря виконкому сільської ради». Своїми вимоги мотивував тим, що проведеною прокуратурою перевіркою було встановлено, що розпорядженням сільського голови с.Княжолука від 19.09.2008 року № 679 «Про виконання обов’язків секретаря виконкому сільської ради» ОСОБА_2 було прийнято на посаду секретаря виконкому Княжолуцької сільської ради на умовах контракту з місячною заробітною платою в розмірі 1885,00 грн. та укладено з ним трудову угоду на строк з 19.09.2008 року до обрання секретаря сільської ради. Дане розпорядження є незаконним, оскільки у відповідності ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради — за пропозицією голови відповідної ради; виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради — голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Крім того, в ст. 10 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» зазначено, що прийняття на посаду керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської ради здійснюється шляхом затвердження відповідною радою. ОСОБА_1 19.09.2008 року одноособово прийняв рішення про прийняття на посаду секретаря виконавчого комітету Княжолуцької сільської ради, яка є виборною, ОСОБА_2
Прокурор в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, викладені в позовній заяві, а також додатково вказала, що 06.03.2009 року Долинським районним судом Івано-Франківської області було прийнято рішення про визнання винним голови Княжолуцької сільської ради ОСОБА_1 у вчиненні корупційних діянь. Дані протиправні дії ОСОБА_1 полягали в тому, що він надав незаконні переваги гр. ОСОБА_2 при прийнятті на посаду секретаря виконавчого комітету Княжолуцької сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, тобто всупереч встановленому законом порядку одноособово прийняв рішення про прийняття на роботу ОСОБА_2 Також зазначила, що на момент призначення ОСОБА_2 на посаду секретаря виконавчого комітету він являвся приватним підприємцем, що також є порушення закону.
Представник відповідача позов не визнав та пояснив, що ст. 10 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що н а час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом). Відповідно до п.4 ст. 50 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар сільської ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету сільської ради, а відповідно до п.3 ст. 51 цього ж Закону, у виконавчому комітеті сільської ради функції секретаря виконавчого комітету за рішенням ради може здійснювати секретар відповідної ради. З аналізу зазначених статей виборною є посада секретаря сільської ради, а не секретаря виконкому. Тому вважає заявлений позов безпідставним та просить відмовити в його задоволенні.
Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Ч.ч. 2,3 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради — за пропозицією голови відповідної ради; виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради — голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
Ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» свідчить про те, що прийняття на посаду керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської ради здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.
Копія розпорядження № 679 від 19.09.2008 року (а.с. 18) підтверджує той факт, що сільський голова с.Княжолука ОСОБА_1 одноособово прийняв рішення про прийняття ОСОБА_2 на посаду секретаря виконавчого комітету Княжолуцької сільської ради на умовах контракту з місячною заробітною платою в розмірі 1885,00 грн.
Згідно з трудовим договором від 19.09.2008 року (а.с. 19), гр. ОСОБА_2 був прийнятий на роботу у виконком Княжолуцької сільської ради для виконання обов’язків секретаря виконкому з щомісячною заробітною платою в розмірі 1885,00 грн.
Як вбачається з постанови Долинського районного суду Івано-Франківської області від 06.03.2009 року, сільського голову с.Княжолука ОСОБА_1 було визнано винним в порушенні п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією». Дане порушення полягало в тому, що ОСОБА_1 надав незаконні переваги гр. ОСОБА_2 при прийнятті його на посаду секретаря виконкому Княжолуцької сільської ради, оскільки останній на той момент був зареєстрований фізичною собою – підприємцем.
При таких обставинах суд вважає, що ОСОБА_2 було прийнято на посаду секретаря виконавчого комітету з порушеннями норм чинного законодавства України, а тому слід визнати нечинним (незаконним) розпорядження сільського голови с.Княжолука від 19.09.2008 року № 679 «Про виконання обов’язків секретаря виконкому сільської ради».
При цьому суд критично оцінює твердження позивача про те, що посада секретаря виконкому є виборною, оскільки згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виборними посадами в сільській раді є тільки посади сільського голови та секретаря ради.
На підставі ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», керуючись ст.ст. 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити.
Визнати нечинним (незаконним) розпорядження сільського голови с.Княжолука від 19.09.2008 року № 679 «Про виконання обов’язків секретаря виконкому сільської ради».
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 3,40 грн. судового збору.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня виготовлення її в повному обсязі. Апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський районний суд.
Суддя:
Постанова в повному обсязі виготовлена 13.07.2009 року.