№ 2-2049/09
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
24 червня 2009 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Дацюк О.І.
при секретареві Таран Т.В.
за участі позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, Відділ громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ УМВС України в Запорізькій області, про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням, зобов`язання скасувати реєстрацію, —
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому вказав, що 16/25 часток квартири АДРЕСА_1 належить йому на підставі права власності. Відповідач ОСОБА_2 у квартирі зареєстрований, але фактично не проживає з січня 2008 року, у зв`язку з чим позивач просить позбавити його права користування квартирою та зобов’язати ВГІРО Шевченківського РВ скасувати реєстрацію за вказаною адресою.
У судовому засіданні позивач на позовних вимогах наполягав у повному обсягу. Позивач пояснив, що придбав за договором купівлі-продажу у ОСОБА_5, ОСОБА_6 16/25 часток квартири АДРЕСА_2, відповідач з моменту продажу квартири у ній не мешкає. Однак, оскільки, відповідач добровільно питання про зняття з реєстрації не вирішує, просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсягу.
Відповідач у судові засідання жодного разу не з'явився, оскільки встановити фактичне його місце проживання не виявилось можливим, про місце та час розгляду справи був повідомлений в установленому порядку. Керуючись ст. ст. 224, 225 ЦПК України, зважаючи на клопотання позивача про заочний розгляд справи, суд розглянув справу заочно.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3, ОСОБА_4, відділ громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ УМВС України в Запорізькій області у судове засідання не з`явилися, про місце та час розгляду справи були повідомлені в установленому порядку, причину неявки суду не повідомили.
При дослідженні матеріалів справи судом встановлено таке.
ОСОБА_1 є власником 16/25 часток квартири АДРЕСА_3 на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу від 19.01.2008 року, що підтверджено копією договору та довідкою ОП «ЗМБТІ» від 03.06.2009 року.
В пункті 10 договору купівлі-продажу вказано, що продавці зобов’язані зняти з реєстрації зареєстрованих у відчужуваній квартирі осіб до 15.01.2008 року.
Співвласниками зазначеної квартири є ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з частками відповідно 3/25 та 6/25, про зазначено в довідці ОП «ЗМБТІ».
Факт реєстрації відповідача ОСОБА_2 у спірній квартирі підтверджується довідкою, виданою начальником ЖЕУ № 60 від 12.03.2009 року.
Статті 41, 47 Конституції України гарантують особам право володіння, користування і розпорядження своєю власністю, а також захист від примусового позбавлення житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Стаття 383 ЦК України встановлює право власника квартири використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб.
Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Таким чином, оскільки реєстрація ОСОБА_2 перешкоджає позивачеві користуватися своєю власністю, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову у повному обсягу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 57-60, 88, 174, 208, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, Відділ громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ УМВС України в Запорізькій області, про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням, зобов`язання скасувати реєстрацію, задовольнити у повному обсягу.
2. Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування 16/25 частками квартири АДРЕСА_4.
3. Зобов’язати Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ УМВС України в Запорізькій області скасувати реєстрацію ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_5.
4. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в загальному порядку.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.
6. Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів після його проголошення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з моменту проголошення рішення через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя О.І. Дацюк