Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2011 року Справа № 2а-2786/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого –судді Ясенової Т.І.
при секретарі –Поцелуйко А.І., Осиповій Н.В.
за участю сторін:
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Долинського районного центру зайнятості до Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта” про стягнення переплаченої допомоги по безробіттю, -
ВСТАНОВИВ:
Долинський районний центр зайнятості (далі за текстом –Долинський РЦЗ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта” (далі за текстом –Український ДППЗ –„Укрпошта”), в якому просить стягнути з відповідача переплачену допомогу по безробіттю у сумі 73,85 грн. на користь Долинського РЦЗ – робочого органу Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в результаті звірки відомостей, зазначених у корінці –направленні на працевлаштування ОСОБА_3 та трудовій книжці було виявлено, що в корінці дата прийому 19.09.2007р. не співпадає із датою прийняття у трудовій книжці 15.08.2007р. та наказі на прийом на роботу, що призвело до переплати допомоги по безробіттю. Відповідач повністю відповідальний за дані, які подавалися до Долинського РЦЗ, та саме з його вини виникла переплата допомоги по безробіттю громадянці ОСОБА_3
На час звернення до суду відповідачем дана переплата допомоги по безробіттю не повернута.
Український ДППЗ –„Укрпошта” заперечую проти позовних вимог, посилається на те, що відповідно до п.2 ст.36 ЗУ „Загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, громадянка ОСОБА_3 зобов'язана при працевлаштуванні на роботу до Долинсього вузла поштового зв'язку КДУДППЗ „Укрпошта” сама повідомити позивача про працевлаштування, щоб останній зняв її з обліку як безробітну.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що 08.06.2007р. до Долинського РЦЗ з питань працевлаштування звернулася громадянка ОСОБА_3, 15.06.2007р. дну громадянку відповідно до ст.2 Закону України „Про зайнятість населення” надано статус безробітної та відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. №1533-III (далі за текстом –Закон №1533-III) призначена виплата допомоги по безробіттю, що підтверджується реєстраційною карткою ОСОБА_3 (а.с.6)
У зв’язку з працевлаштуванням ОСОБА_3 в Долинський вузол поштового зв'язку Кіровоградського дирекції УДППЗ „Укрпошта”, дану громадянку було знято з обліку центру зайнятості.
В результаті звірки позивачем відомостей було виявлено, що в корінці-направленні на працевлаштування №11200708270003001 зазначена дата прийому 19.09.2007р. не співпадає із датою прийняття на роботу в трудовій книжці та наказі №221-к від 15.08.2007р. про прийом на роботу, що призвели до переплати допомоги по безробіттю (а.с.7-11)
29.04.2010р. відповідачу була направлена претензія з пропозицією добровільно повернути кошти. (а.с.13)
У відповіді відповідача на претензію від 30.06.2010р. №20?/549, зазначено, що винною особою в завданні шкоди центру зайнятості є громадянка ОСОБА_3, яка порушила вимоги ч.2 ст.36 ЗУ „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та яка і повинна нести відповідальність. (а.с.14)
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 35 Закону №1533-III роботодавець зобов'язаний надавати виконавчій дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників, заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Частиною 4 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” від 01.03.1991 р. № 803-ХІІ (далі за текстом -№ 803-ХІІ) передбачено, що підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Згідно вимог Інструкції щодо заповнення форми звітності № 5-ПН „Звіт про прийнятих працівників”, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 року № 420 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.12.2005 року за № 1537/11817), підприємства, установи і організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, які здійснили прийом працівників, повинні у десятиденний строк у повному обсязі подавати інформацію про прийнятих працівників до центрів зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.
Відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону №1533-III із роботодавця утримується незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що сума забезпечення по безробіттю за час роботи у Долинському вузлі поштового зв'язку виплачена ОСОБА_3 безпідставно і підлягає утриманню з відповідача згідно ч. 4 ст. 35 Закону №1533-III є обґрунтованими, а тому підлягають стягненню з відповідача на користь Долинського районного центру зайнятості.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159 –163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта” переплачену допомогу по безробіттю у сумі 73 (сімдесят три) гривні 85 коп. на користь Долинського районного центру зайнятості –робочого органу Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України –протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду виготовлена в повному обсязі 31.01.2011р.
Суддя Т.І. Ясенова