Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
м. Ніжин, вул. Шевченка, 57а, 16600, (04631) 5-19-29
Справа 2-46/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2010 року Ніжинський міськрайонний суд в складі:
головуючого судді СКАЛОЗУБА О .М.,
при секретарі Полєтавкіній М.О.,
за участю сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Ніжина цивільну справу за позовом Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ніжинської міської ради до ОСОБА_1 про знесення самочинного будівництва, -
в с т а н о в и в:
Ніжинський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Ніжинської міської ради з позовом до ОСОБА_1 в якому просить зобов’язати відповідачку, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, знести самочинно збудоване майно (об’єкт містобудування орієнтовною площею 435 мІ, що зводиться по всьому периметру земельної ділянки по вул. Братів Зосим, 9/1 м. Ніжина), посилаючись на те, що Ніжинська міська рада є органом місцевого самоврядування, уповноваженим реалізовувати програми територіально-економічного розвитку громади, а також державнуполітику щодо забезпечення виконання законів, управління сферами суспільного життя таінше.
Ч. 6 ст. 23 Закону України "Про планування та забудову територій" передбачено,
що будівництво об'єктів містобудування здійснюється згідно з вимогами законодавства тавідповідно до затвердженої проектної документації.
Відповідно до ч. 11 ст. 29 Закону України "Про планування та забудову територій"
здійснення на об'єктах містобудування не зазначених у дозволі будівельних робіт
вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з
законодавством.
З ч. 1 ст. 376 Цивільного кодексу України випливає, що житловий будинок,
будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони будуються з грубим порушенням будівельних норм та правил.
Відповідно до ч. 4 ст. 376 Цивільного кодексу України у разі, якщо самочинне
будівництво порушує права інших осіб, то самочинно збудоване майно підлягає знесенню.
Згідно ст. 7 Закону України "Про основи містобудування" державне регулювання у
сфері містобудування здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.
Спеціально уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури, що
здійснює свою діяльність на території м. Ніжина, є Інспекція державного архітектурно-
будівельного контролю у Чернігівській області.
02.09.2009 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у
Чернігівській області було проведено перевірку додержання вимог містобудівного
законодавства при здійсненні будівельних робіт громадянкою ОСОБА_1 по вул. Братів Зосим, 9/1 (м. Ніжин). Проведеною перевіркою було встановлено, що громадянка ОСОБА_1 на належній їй на праві власності земельній ділянці по вул. Братів Зосим, 9/1 (м. Ніжин) здійснює самовільне будівництво, що є грубим порушенням будівельних норм та правил у сфері містобудування.
03.09.2009 року громадянка ОСОБА_1 за фактом самовільного будівництва була
притягнута до адміністративної відповідальності.
При перевірці вищевказаного об'єкта містобудування Чернігівською обласною
інспекцією по охороні пам'яток історії та культури було встановлено, що по периметру
всієї земельної ділянки по вул. Братів Зосим, 9/1 м. Ніжина викопаний котлован
орієнтовною площею 435 м2, закладені фундаментні блоки, а дно котловану залито
бетоном (підтверджується листом Чернігівської обласної інспекції по охороні пам'яток
історії та культури № 256 від 24.09.2009 року, доповідною запискою співробітника
державного підприємства "Науково-дослідний центр" "Охоронна археологічна служба
України" Інституту археології Національної академії наук України Кеду на І.С. та план-схема викопаного котловану).
Оскільки самочинне будівництво громадянкою ОСОБА_1 здійснюється в
історичній архітектурно-археологічній зоні м. Ніжина, який згідно Постанови Кабінету
Міністрів України № 878 від 26.07.2001 року включений до "Списку історичних
населених місць України", а при проведенні будівельних робіт грубо порушуються
будівельні норми та правила у сфері містобудування, то в даному випадку порушуються права територіальної громади міста.
Прокурор в судовому засідання позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник позивача вважає, що заявлені позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню з вказаних в позовній заяві підстав..
Представник Чернігівської інспекції ДАБК в м. Ніжині ОСОБА_2- третя особи без самостійних вимог на стороні позивача - підтримала думку прокурора та позивача, суду пояснила, що ОСОБА_1 здійснює самочинне будівництво на території літописного міста Нежатин (1135 р.) в охоронній археологічній зоні м. Ніжина, який згідно Постанови Кабінету Міністрів України включено до «Списку історичних населених місць України»,без дотримання норм ДБН.Вказане будівництво нею перевірялось,складувались акти,приписи,виносились постанови про притягнення ОСОБА_3О до адміністративної відповідальності.Однак вона проводила і проводить будівництво з відхиленням від робочого проекту,провдить його самовільно.Дапна будівля має схожість не з будинком.а з магазином.Сама будівля не схожа з проектом,в будівлі і розмір кімнат інший.інший фасад,розміри самої будівлі.Крім того,будівля розміщена на частині земельної ділянки,яка не була віжведена для такого будівництва.За надання дозволу чи погодженням проекту по такому будівництвц ОСОБА_1 не зверталась.Вважає,що будівництво є самовільним і суд повинен прийняти рішення по даному питанню по закону.
Представник головного управління культури, туризму і охорони спадщини Чернігівської обласної держадміністрації - третя особи без самостійних вимог на стороні позивача - позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити,так як будівництво є самовільним.проводиться в історичній частині міста без погодженого на таке будівництво проекту.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала та просила відмовити в його задоволенні посилаючись на те,що будівництво ведеться по проекту,фасад будівлі не змінився і відповідає проекту.При проведенні будівельних робіт норми ДБН не порушувувались.При проведенні робіт вони укладали угоди з будівельними організаціями і фірмами.,які будували будівлі по проекту.магазин там не планується
Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Ніжинської міської ради № 254 від 21.05.2009 року ОСОБА_1 надано дозвіл на перебудову частини житлового будинку з розширенням та надбудовою 2-го поверху на земельній ділянці по вул. Б.Зосим,9/1, згідно розробленого проекту.
30.06.2009 року ОСОБА_1 інспекцією ДАБК у Чернігівській області надано дозвіл № 419-П на виконання будівельних робіт з реконструкції частини житлового будинку з добудовою під 2-х поверховий житловий будинок по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині.
Згідно Державних будівельних норм України А.3.1-5-96 будівництво об’єкта повинно здійснюватися на основі попередньо розроблених рішень по організації будівництва і технологій виконання робіт, які повинні бути відображені в проектно-технологічній документації (ПТД).
До початку виконання будівельно-монтажних (в тому числі підготовчих) робіт на об’єкті замовник повинен одержати дозвіл на виконання будівельно-монтажних робіт в органах державного архітектурно-будівельного контролю ДАБК) у порядку, встановленому ДБН А.3.1-2-93 «Порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт».
Однак актом перевірки інспекції ДАБК у Чернігівській області № 67 від 22.07.2009 року при обстеженні об’єкту реконструкції частини житлового будинку з добудовою під 2-х поверховий житловий будинок по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині виявлено, що зведено основні конструктивні елементи підвалу (з/б блоки) та першого та другого поверхів (цегла) на проведення будівельних робіт на об’єкті надавався дозвіл інспекції ДАБК № 419-п від 30.06.2009 р.. Але будівництво не відповідає проекту, згідно якого надавався дозвіл на виконання будівельних робіт.
21 липня 2009 року інспекцією ДАБК у Чернігівській області складено протокол про адміністративне правопорушення на гр.. ОСОБА_1 за ведення будівельних робіт по реконструкції частини житлового будинку з добудовою під 2-х поверховий житловий будинок по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині з відхиленням від проекту.
Постановою інспекції ДАБК у Чернігівській області №861-09 від 21 липня 2009 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ведення будівельних робіт по реконструкції частини житлового будинку з добудовою під 2-х поверховий житловий будинок з відхиленням від проекту по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині, і на неї накладено адміністративне стягнення за ст. 96 ч. 3 КУпАП.
Приписом інспекції ДАБК у Чернігівській області від 23.07.2009 року ОСОБА_1 було запропоновано привести будівництво по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині у відповідність згідно державних будівельних норм і правил в термін до 01.09.2009 року.
02.09.2009 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Чернігівській області було проведено перевірку додержання вимог містобудівного законодавства при здійсненні будівельних робіт ОСОБА_1 по вул. Братів Зосим, 9/1 м. Ніжина. Проведеною перевіркою було встановлено, що вказане будівництво не відповідає дозволу № 419-П від 30.06.2009 року та нею здійснюється самовільне будівництво, що є грубим порушенням будівельних норм та правил у сфері містобудування.
Згідно ст. 25 ЗУ «Про основи містобудування» особи винні у виконанні будівельних робіт чи реставраційних робіт без дозволу та затвердженого у встановленому порядку проекту або з відхиленням від нього та самовільній зміні архітектурного вигляду споруди в процесі експлуатації несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Постановою інспекції ДАБК у Чернігівській області № 1135-09 від 03 вересня 2009 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за самовільне будівництво двоповерхової будівлі по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині, за що на неї було накладено адміністративне стягнення за ст. 97 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Винесеними рішеннями ДАБК в Чернігівській області,і це не оспорила відповідачка і її представник,яка сплатила штрафи за вказані порушення,беззаперечно і безспірно доведено,що відповідачка проводила будівництво будівлі з відхиленням від проекту, самочинно,так як частину будівлі будувала без проекту на земельній ділянці.яка для такого будівництва не була відведена.
Таким чином,відповідачка,не дивлячись на приписи ДАБК у Чернігівській області щодо приведення будівництва у відповідності до норм ДБН і проектної документації і припинення самовільного будівництва, проігнорувала їх і продовжувала проводити будівельні роботи протягом 2009 року-до березня 2010 року за власним проектом,не узгодженим і без дозволу на проведення такого будівництва відповідних органів.
Актом перевірки інспекції ДАБК у Чернігівській області від 10.03.2010 р. при перевірці об’єкту реконструкції частини житлового будинку з добудовою під 2-х поверховий житловий будинок по вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині виявлено, що збудовану двоповерхову цегляну будівлю без перекриття другого поверху. Будівля розміщена по всій площі земельної ділянки вул. Братів Зосим, 9/1 в м. Ніжині. Будівля не відповідає проектній документації, згідно якої надавався дозвіл на виконання будівельних робіт інспекції ДАБК-№419-П від 30.06.2009 року. При візуальному обстеженні видно, що будується об’єкт торгівлі (вказують розміри, віконні пройоми для вітрин).
Згідно акта комісійного обстеження Ніжинської міської ради від 25.03.2010 року в результаті обстеження було встановлено, що ОСОБА_1 фактично здійснює будівництво всупереч розробленій та погодженій проектній документації, чим порушує чинне законодавство. Виконання будівельних робіт з відхиленням від проекту зафіксоване інспектором ДАБК, а саме: збільшилися розміри будівництва; змінилося планування приміщення в проектованій будівлі; здійснено зміщення об’єкту від існуючої будівлі на 1,25 м.; збільшена загальна висота будівлі на 1,0 м.; змінився фасад будівлі. Це підтверджується схемою фактичного та проектованого об’єкту будівництва.
Дані докази свідчать про те,що відповідачка не проводила перебудову будинку з надбудовою другого поверху,як це було зазначено в проектній документації,а проводила інше,нове будівництво,без надання дозволу на таке будівництво,без затвердженої проектної документації і на частині земельної ділянки,яка не була відведена для такого будівництва.
Відповідно до розпорядження представника президента України при Чернігівській обласній державній адміністрації № 459 від 08 жовтня 1993 року з метою поліпшення охорони та використання пам’ятників археології взято під державну охорону пам’ятники археології області, зокрема літописне місто Нежатин, на території якого відбувається самовільне будівництво по вул. Братів Зосим, 9/1, в охоронній археологічній зоні м. Ніжина.
Частиною 3 статті 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (в редакції Закону від 16 грудня 2004 року N 2245-IV) на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, заборонено містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. N 878 м. Ніжин визнано історичним населеним містом України.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про охорону культурної спадщини" історичне населене місце - населене місце, яке зберегло повністю або частково історичний ареал і занесене до Списку історичних населених місць України.
Згідно ч. 1 ст. 3 зазначеного Закону Державне управління у сфері охорони культурної спадщини покладається на Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини.
Порядком визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць, затвердженим постановою КМУ від 13 березня 2002 р. N 318, передбачено, що режими використання історичних ареалів визначаються їх історико-культурним потенціалом (кількістю, видами, типами і категоріями об'єктів культурної спадщини, загальною містобудівною структурою, наявністю чи відсутністю заповідників, а також установленими зонами охорони пам'яток). Відповідальними за визначення меж та режимів використання історичних ареалів є Мінкультури, Держбуд та уповноважені ними органи охорони культурної спадщини. Для кожного історичного ареалу визначаються режим використання та конкретні обмеження господарської діяльності на його території, які встановлюються правилами охорони та використання історичних ареалів населених місць. Правила охорони та використання історичних ареалів населених місць повинні враховуватися під час розроблення місцевих правил забудови.
Чернігівською обласною інспекцією по охороні пам»яток історії та культури від 11.05.2009 року надано дозвіл на проведення запланованих будівельних робіт в межах зазначеної земельної ділянки відповідно до затвердженого проекту.
Однак,відповідачка після отримання вказаного дозволу розпочала будівництво з відхиленням не тільки від проекту.а й почала будівництво частини будівлі без проекту,тобто самовільно, і більше до даної інспекції для отримання дозволу на таке будівництво не зверталась і проігнорувала вимоги ДАБК у Чернігівській області.не привела будівництво відповідно до вимог затвердженого проекту, а такі роботи в указаному історичному місці м.Ніжина проводити без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини заборонено.
Ч. 6 ст. 23 Закону України "Про планування та забудову територій" передбачено,
що будівництво об'єктів містобудування здійснюється згідно з вимогами законодавства та відповідно до затвердженої проектної документації.
Відповідно до ч. 11 ст. 29 Закону України "Про планування та забудову територій"
здійснення на об'єктах містобудування не зазначених у дозволі будівельних робіт
вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з
законодавством.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме маймо вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належного проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Вказані докази дають суду підстави прийти до висновку,що відповідачка,отримавши затверджений відповідними органами проект на перебудову будинку і надбудову другого поверху по вул.Б.Зосим,9/1,з самого початку розпочала будівництво з відхиленням від проекту і за власним,не погодженим відповідними органами проектом.Крім того,відповідачка частину будівлі побудувала на земельній ділянці.яка не була відведена для будівництва вказаної частини будівлі.На неодноразові вимоги ДАБК у Чернігівській області привести будівництво до вимог розробленої і затвердженої проектної документації та припинити подальше самовільне будівництво без проекту відповідачка не реагувала даже після прийнятих до неї мір адміністративного стягнення,продовжуючи будівництво за власним розсудом.
За загальним правилом ч. 4 ст. 376 ЦК України самочинно збудоване нерухоме майно підлягає знесенню особою, яка його здійснила, або за її рахунок.
Згідно з ч. 7 ст. 376 ЦК України право звернення з позовом про знесення самочинного будівництва належить органу державної влади або органу місцевого самоврядування, а з урахуванням положень статей 20,36 Закону України "Про прокуратуру", ст. 45 ЦПК - прокурору в їх інтересах, а тому суд вважає,що прокурором вказаний позов подано відповідно до вимог чинного законодавства.
За таких обставин суд приходить до висновку,що заявлений позов є законним,обгрунтованим і таким ,що підлягає задоволенню, а тому слід зобов’язати громадянку ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, знести самочинно збудоване майно (об’єкт містобудування площею 435 мІ, що зводиться по всьому периметру земельної ділянки площею 0.0454 га по вул. Братів Зосим, 9/1 м. Ніжина).
Керуючись ст. 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини", ст.ст. 23, 29 Закону України "Про планування та забудову територій"ст. 376 ЦК України , ст.ст.10,11,60, 79, 212-215,218 ЦПК України , -
в и р і ш и в :
Позов Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ніжинської міської ради до ОСОБА_1 про знесення самочинного будівництва задовольнити.
Зобов’язати громадянку ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, знести самочинно збудоване майно (об’єкт містобудування орієнтовною площею 435 м?, що зводиться по всьому периметру земельної ділянки по вул. Братів Зосим, 9/1 м. Ніжина).
Стягнути на користь держави з ОСОБА_1 державне мито в розмірі 8 гр. 50 коп. та 37 гривень за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На рішення може бути подано до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайсуд заяву про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів після його проголошення ,а апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Скалозуб О.М.
- Номер: 2-46/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.08.2015
- Дата етапу: 06.08.2015
- Номер: 88-ц/776/2/16
- Опис: Легенчук Олена Григорівна до ДП ВАТ "Житомирпиво", треті особи Котвіцький Михайло Йосипович, Прищепа Наталія Анатоліївна та ПП "Некраші" про зобов'язання передати майно
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали) в цивільних справах за нововиявленими обставинами (а)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Апеляційний суд Житомирської області
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.01.2016
- Дата етапу: 03.02.2016
- Номер: 8/207/2/16
- Опис: Про перегляд рішення суду у зв'язку з нововиявленими обставинами.
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.09.2016
- Дата етапу: 25.01.2017
- Номер: 22-ц/774/1805/17
- Опис: про визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.01.2017
- Дата етапу: 25.01.2017
- Номер: 22-ц/774/2877/17
- Опис: про визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.02.2017
- Дата етапу: 20.04.2017
- Номер: 6/605/2/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Підгаєцький районний суд Тернопільської області
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.02.2017
- Дата етапу: 24.03.2017
- Номер: 4-с/645/39/17
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.08.2017
- Дата етапу: 28.12.2017
- Номер: 6/645/2/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.06.2019
- Дата етапу: 20.01.2020
- Номер: 2/601/3971/11
- Опис: визнання свідоцтва про реєстрацію недійсним
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Андрушівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.02.2009
- Дата етапу: 04.11.2011
- Номер: 2/601/3971/11
- Опис: визнання свідоцтва про реєстрацію недійсним
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Андрушівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.02.2009
- Дата етапу: 04.11.2011
- Номер: 2/468/37/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Баштанський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2009
- Дата етапу: 05.06.2009
- Номер: 2-46/10
- Опис: про поділ в натурі будинку та земельної ділянки
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-46/10
- Суд: Личаківський районний суд м. Львова
- Суддя: Скалозуб О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.10.2006
- Дата етапу: 28.12.2010