Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #55923624

Справа № 405/2730/16-а

2-а/405/44/16


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2016 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого Циганаш І.А.

при секретарі Лисоконь А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровоградського Об'єднаного управління пенсійного фонду України Кіровоградської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 підприємства «Кіровгеологія» про визнання відмови у перерахунку пенсії протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :


29 березня 2016 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Кіровоградської області щодо відмови у здійсненні йому перерахунку пенсії на підставі письмового звернення відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення» престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність,- протиправними; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Кіровоградської області здійснити перерахунок пенсії за період з 29.03.2013 року у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність та провести відповідні виплати з 29.03.2013 року і в подальшому з урахуванням проведених раніше виплат.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до запису у трудовій книжці та довідки ДГП «Кіровгеологія» він (ОСОБА_1Л.) 13 років 16 днів пропрацював повний робочий день на підземних роботах на шахтобудівному підприємстві, яке безпосередньо займалося пошуком та розвідуванням уранових руд, на посадах помічника бурильника, радіометриста, техніка-геофізика з підземними умовами праці та 7 років 4 місяці на підприємстві «Інгульська шахта» на посаді горнорабочого по 4 розряду з підземними умовами праці по списку №1.

З 2004 року перебуває на обліку в УПФ України в м. Кіровограді у відповідності до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (список № 1). При цьому, не отримує пенсію у розмірі, що відповідає нормам чинного законодавства України.

Позивач також зазначив, що відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» він має право на отримання пенсії шахтарям, які працювали на підземних роботах не менше 15 років для чоловіків за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених КМУ, у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше, як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Також позивач зазначив, що в березні місяці 2016 року він звернувся до відповідача з проханням провести йому перерахунок нарахованої пенсії та здійснити виплату у відповідності до вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», на що 25.03.2016 року отримав письмову відповідь за № 18/К-11, в якій повідомлялося, що у зв'язку з тим, що працівники геологорозвідувальних станцій не зайнятті безпосередньо видобуванням корисних копалин (зазначених у ст. 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»), норми зазначеного закону на них не поширюються, разом з тим, позивач вважає відмову відповідача протиправною та такою, що не відповідає вимогам діючого законодавства України.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Представник Кіровоградського Об'єднаного управління пенсійного фонду України Кіровоградської області в судове засідання не з'явився, в установленому порядку повідомлений про розгляд справи, надав письмові заперечення, згідно яких позовні вимоги не визнає, в задоволенні позову просить відмовити, вважаючи їх необгрунтованими та безпідставними, а також такими, що не грунтуються на вимогах закону.

На обґрунтування заперечень проти позову зазначив, що позивач отримує пенсію за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004 року з урахуванням норм ЗУ «Про пенсійне забезпечення». Пенсія призначена згідно заяви позивача від 21.04.2004 року з 19.04.2004 року, що підтверджено протоколом від 19.04.2004 року.

Норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не поширюються на працівників КП «Кіровгеологія», працівником якого (підприємства) до 16.07.2003 року був ОСОБА_1

Також, позивач не звертався до УПФ України в м. Кіровограді з заявою встановленого зразка про призначення пенсії, а тому останнім не дотримано Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Крім того, позивачем пропущено строк звернення до суду.

Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Казенне підприємство «Кіровгеологія», структурним підрозділом якого є геологорозвідувальна експедиція №37 в судове засідання не з'явився, повідомлявся про час, дату та місце судового розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надходили, письмові заперечення відсутні.

Заслухавши пояснення позивача, враховуючи надані 13.05.2016 року та 26.05.2016 року заперечення проти позову представника відповідача, перевіривши матеріали справи, оцінивши надані сторонами по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 ґрунтуються на вимогах Закону, є обґрунтованими, підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Виходячи з вимог ст. 6 КАС України захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушено в майбутньому.

Відповідно до статті 8 КАС України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Статтею 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого-самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 162 КАС України, суд може прийняти постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, у сфері публічно правових відносин з боку суб'єктів владних повноважень.

У відповідності до ч.1 ст.58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний фонд України і його територіальні підрозділи здійснюють керівництво та управління солідарною системою, проводять збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначають пенсії, підготовляють документи для їх виплат та виконують інші управлінські функції.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

У зв'язку з припиненням діяльності 28.04.2016 року Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Кіровоградської області, про що відповідно до норм Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємств та громадських формувань» внесено відповідний запис в облікову картку юридичної особи, Кіровоградське об'єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (ЄДРПОУ 40385148) є правонаступником припиненого Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Кіровоградської області.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Кіровоградському Об'єднаному управлінні пенсійного фонду України Кіровоградської області та отримує пенсію за віком по Списку № 1, призначену з 19.04.2004 року за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Згідно документів пенсійної справи загальний страховий стаж складає 33 роки 2 місяці 15 днів (стаж зарахований по 31.05.2005 р.), з них 12 років 11 місяців 18 днів - стаж роботи за Списком № 1.

Загальний розмір щомісячної пенсійної виплати становить 2077 грн. 19 коп.

Відповідно до преамбули Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» який (Закон) набрав чинності з 16 вересня 2008 року, зазначений Закон спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернувся до відповідача УПФ України в м. Кіровограді з заявою про перерахунок пенсії, в якій просив провести йому перерахунок пенсії у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше, як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, на підставі ст. 8 Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та просив провести відповідні виплати з 29.03.2013 року та в подальшому, з урахуванням проведених раніше виплат.

Листом за № 18/К-11 від 25.08.2016 року УПФ України у м. Кіровограді повідомив позивачу ОСОБА_1 про відсутність законних підстав для призначення пенсії згідно з Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки ОСОБА_1. в період з 02.12.1976 року по 03.02.1997 року по 03.02.1997р. працював в КП «Кіровгеологія», в той час, дія статей 1,8 зазначеного Закону поширюється на працівників, передбачених, зокрема, пунктом «г» підрозділу 1 «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, геологорозвідувальних роботах, з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 року № 36, чим фактично відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

Стаття 8 вищезазначеного Закону встановлює особливості пенсійного забезпечення працівників, на яких поширюється даний Закон та визначає, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрі України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 10 зазначеного Закону визначено, що дія статті 8 Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим законом.

Згідно з роз'ясненнями Міністерства праці та соціальної політики України від 18.02.2009 року № 1757/0/1409/010 та Пенсійного фонду України від 20.02.2009 року № 2927/0/0220 дія статей 1,8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, професії, посади яких передбачені пунктами а, б і в підрозділу 1 Підземні роботи в шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень Розділу 1 Гірничі роботи списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36 за умов зайнятості повний робочий день на підземних роботах в шахтах.

З аналізу зазначених норм вбачається, що однією з умов призначення пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є визначення відношення позивача до тієї категорії працівників, які працюють на шахтобудівних підприємствах, та які зайняті на підземних роботах повний робочий день, а так само є необхідною сукупність трьох умов: наявність стажу роботи не менше 15-ти років, зайнятість на підземних роботах повний робочий день та віднесення професії до Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністрів України.

З огляду на зазначене, судом встановлено, що ОСОБА_1 працював повний робочий день в ГРЕ № 37 КП «Кіровгеологія» на посадах помічника бурильника 3 р, радіометриста 2 р., техніка-геофізика з підземними умовами праці, машиніста бурової установки 3 р., на гірничим робочим 4 розряду з підземними умовами праці по списку №1 (наказ № 439-к від 01.12.1976 р.) по 18.10 1978 р. (наказ № 271-к від 30.10.1978 року), з 18.10.1978 р. по 01.01.1988 р. (наказ № 243-к від 29.12.1987 р.), з 01.01.1988 р. по 11.05.1992 р. (наказ № 106-к від 14.05.1992 р.), з 11.05.1992 р. по 14.02.1996 р. (наказ № 22-к від 15.02.1996 р.) , з 14.02.1996 р. по 13.01.1997 р.( наказ № 3-к від 15.01.1997 р.), що передбачена Списком № 1 розділу 1 підрозділу 1 пункту «а» і «б» постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162. Загальний стаж 20 років 1 місяць 11 днів, що підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_1 та довідкою № 99 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, виданою КП «Кіровгеологія» від 14.04.1997 року.

Факт роботи позивача у період з 02.12.1976 року по 03.02.1997 року на посадах помічника бурильника 3 р, радіометриста 2 р., техніка-геофізика з підземними умовами праці, машиніста бурової установки 3 р., на гірничим робочим 4 розряду з підземними умовами праці в ГРЕ № 37 КП «Кіровгеологія» з повним робочим днем, сторонами не оспорюється.

Крім того, з листа Управління ПФУ № 18/к-11 від 25.03.2016 року вбачається, що ОСОБА_1 обчислення розміру пенсії проводиться із загального страхового стажу 33 роки 2 місяці 15 днів (зарахований по 31.05.2005 р), з них 12 років 11 місяців 18 днів - роботи за Списком № 1.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Окрім того, з наданих позивачем документів, зокрема, довідок №501 та №502 щодо реорганізації підприємства від 04.12.2012 року, виданої казенним підприємством «Кіровгеологія» Державної служби геології та надр України, судом встановлено, що для виконання особливо важливих робіт (пошук та розвідка родовищ урану) на території України наказом Міністерства геології СРСР від 03.11.1947 року №166 було створено територіальну експедицію (Кіровську) з підпорядкуванням Українському геологічному управлінню, яке в подальшому було перейменовано в державне геологічне підприємство «Кіровгеологія», одним з структурних підрозділів якого є Геологорозвідувальна експедиція №37, яка проводить геологорозвідувальні роботи на території Кіровоградської області та у складі якої знаходився гірничий цех, який здійснював підземні гірничі роботи на розвідувально-експлуатаційних шахтах.

Крім того, у довідці також зазначено, що відповідно до постанови КМУ від 21.12.1992 року №709-3 «Про питання, пов'язані з геологорозвідувальними роботами на уран, іншу стратегічну сировину та радіоекологічними дослідженнями» передбачено поширити на працівників ДГП «Кіровгеологія», зайнятих на пошуках та розслідуванні родовищ радіоактивних руд, установлені чинним законодавством пільги для працівників уранових гірничодобувних підприємств (п.8); до проектно-кошторисної документації на проведення геологорозвідувальних робіт додатково включаються: а) проходка розвідувально-експлуатаційних шахт у необхідних для мети розвідки обсягах та облаштування баз геологічних організацій за нормами і розцінками на капітальне будівництво (п.10), що свідчить про те, що будівництво розвідувально-експлуатаційних шахт проводилось з метою подальшої передачі їх в експлуатацію безпосередньо гірничодобувним підприємствам Міністерства середнього машинобудування СРСР (Мінмашпрому України).

Окрім того, відповідно до роз'яснень, викладених в листі Міністерства соціального захисту населення України, зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.1992 року №709-3 «Про питання, пов'язані з геологорозвідувальними роботами на уран, іншу стратегічну сировину та радіоекологічними дослідженнями» на працівників державного геологічного підприємства «Кіровгеологія», зайнятих на пошуках та розвідуванні родовищ радіоактивних руд, поширено установлені чинним законодавством пільги для працівників уранових гірничодобувних підприємств.

Враховуючи викладене, а також те, що основним документом, який підтверджує стаж та характер роботи є трудова книжка, яка була пред'явлена позивачем та з якої можливо встановити, що позивач має необхідний стаж роботи за Списком №1 (Розділ 1 підрозділ 1 п.п. «а», «б» Постанови КМУ від 11.03.1994 року №162, що становить 20 років 4 місяців 16 днів, суд вважає, що відповідач відповідно до положень ст.71 КАС України не довів правомірність прийняття свого рішення щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, у зв'язку з чим позовні вимоги ОСОБА_1 суд вважає законними та такими, що підлягають задоволенню.

Разом з тим, позивач просить визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді щодо відмови у здійсненні йому (позивачу) перерахунку пенсії на підставі письмового звернення від 14.03.2016 року відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, а також просить зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді здійснити йому перерахунок пенсії за період з 15.03.2016 року у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності своїх дій та бездіяльності.

Відповідно до ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права позивача на позов та запобігає постійному збереженню стану невизначеності у публічно-правових відносинах.

Таким чином, приймаючи до уваги, що позивач звернувся до суду 29.03.2016 року, при цьому, пенсійні виплати є щомісячними, тому про порушення свого права (якщо позивач вважає його порушеним) ОСОБА_1 міг дізнатися, при черговому отриманні пенсії кожного місяця, враховуючи також відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду, суд приходить до висновку, що перерахунок позивачу пенсії за віком на підставі ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» має бути проведено з 29.09.2015року, враховуючи шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, в той час як позовні вимоги за період з 29.03.2013 року по 28.09.2015 року включно судовому розгляду не підлягають, у зв'язку з чим ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 13 квітня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Кіровоградської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 підприємства «Кіровгеологія» про визнання відмови у перерахунку пенсії протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, з 29.03.2013 року по 28.09.2015 року - залишено без розгляду. Відкрито провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Кіровоградської області про визнання відмови у перерахунку пенсії протиправною, зобов'язання вчинити певні дії за період з 29.09.2015 року.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з положень ст.94 КАС України, за якими, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа (ч.1 ст.94 КАС України); якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено (ч.3 ст.94 КАС України), на підставі чого позивачу ОСОБА_1 слід присудити за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Кіровоградського Об'єднаного управління пенсійного фонду України Кіровоградської області, понесені судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 1102 грн. 50 коп., що документально підтверджується квитанцією від 11.04.2016 року про сплату судового збору.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 11, 69, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кіровоградського Об'єднаного управління пенсійного фонду України Кіровоградської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 підприємства «Кіровгеологія» про визнання відмови у перерахунку пенсії протиправною, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії Кіровоградського Об'єднаного управління пенсійного фонду України Кіровоградської області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зобов'язати Кіровоградське Об'єднане управління пенсійного фонду України Кіровоградської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 29 вересня 2015 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (ЄДРПОУ 40385148) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, понесені судові витрати у розмірі 1102 грн. 50 коп.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 10 (десяти) днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.


Суддя Ленінського районного

суду м. Кіровограда Циганаш І.А.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація