Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #55967516

ЧУДНІВСЬКИЙ районний суд житомирської області

13201, Житомирська область, м. Чуднів, вул. Соборна, 3, тел. (04139) 2-10-16, 2-10-80, e-mail: inbox@cd.zt.court.gov.ua

справа № 294/162/16-ц

провадження № 2/294/354/16

РІШЕННЯ

(заочне)

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2016 року Чуднівський районний суд Житомирської області

у складі:

головуючого - судді Леська М.О.

при секретарі Івашкевич В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чуднові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Трощанської сільської ради Чуднівського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

10.02.2016 року позивач - ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача - Трощанської сільської ради Чуднівського району Житомирської областіпро визнання права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування за законом, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті її чоловіка - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 року, відкрилась спадщина на нерухоме майно, а саме на житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1. Позивач звернулась із заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину до нотаріальної контори Житомирської області, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно.

У судове засідання сторони не з'явились.

У тексті позовної заяви міститься клопотання позивача про розгляд справи за її відсутності, у якому позивач одночасно повідомляє, що не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач - Трощанськасільська рада Чуднівського району Житомирської області не забезпечила участь свого представника у судовому засіданні, про дату, час та місце проведення судового розгляду відповідач був повідомлений належним чином та завчасно.

На підставі статей 158, 169, 224 Цивільного процесуального кодексу України (надалі по тексту - ЦПК України) суд вважає можливим розглядати справу за відсутності сторін та ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних в ній доказів, оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_5 року помер ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3, виданим 24.12.2014 року виконавчим комітетом Трощанської сільської ради Чуднівського району Житомирської області (а.с. 4).

Відповідно до копії свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2, позивач 25.10.1964 року зареєструвала шлюб із ОСОБА_2 та змінила прізвище «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1» (а.с 16).

Судом встановлено, що станом на квітень 1991 року в с.Троща (назва вулиці та нумерація будинку відсутня) в колгоспному дворі, особовий рахунок №64 проживали ОСОБА_2, який був головою двору, його дружина ОСОБА_1 та син ОСОБА_3, ОСОБА_2 до дня смерті був постійно зареєстрований та проживав за адресою: АДРЕСА_1 разом із дружиною ОСОБА_1, що підтверджується довідками №02-27/573 від 18.11.2015 року, №02-27/481 від 22.10.2015 року (а.с. 8, 10 ).

З метою отримання відомостей про реєстрацію спірного житлового будинку за померлим ОСОБА_2, позивач звернулась до Бердичівського міжміського бюро технічної інвентаризації, і їй було повідомлено, що правовстановлюючі документи на житловий будинок, який розташований за адресою:АДРЕСА_1, не зареєстровані (а.с. 11).

Судом встановлено, що позивач зверталась з письмовою заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину до приватного нотаріуса Чуднівського районного нотаріального округу Житомирської області Журбей І.Л., однак приватним нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно, заяв від інших спадкоємців не надходило (а.с. 5).

Судом також було встановлено, що осіб, які оспорювали б право власності позивача на даний будинок, немає.

Відповідно до ст.1216 Цивільного кодексу України (надалі по тексту - ЦК України) спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.2 ст.1223 ЦК України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом мають особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України.

Відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачатi за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

З таких підстав суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню як обґрунтовані, а тому необхідно визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

На підставі наведеного вище та керуючись ст.ст. 11, 16, 325, 328, 380, 392, 1216, 1218, 1223, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 1, 3, 10, 11, 60, 158, 169, 174, 212-215, 222, 224, 294 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 (громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, проживає за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

Заочне рішення може бути переглянуте Чуднівським районним судом Житомирської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги через Чуднівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про перегляд заочного рішення чи апеляційної скарги, якщо їх не було подано. У разі подання заяви про перегляд заочного рішення чи апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після перегляду справи.

Суддя: М.О. Лесько


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація