№ 1-520/09
В И Р О К
Іменем України
05 серпня 2009 р. Голосіївський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді – Бойка О.В.,
при секретарі – Огірку Т.Ю., Гебеш М.В.,
з участю прокурора – Рака П.О., Шепетуна А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, із середньою освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в м. АДРЕСА_1 , раніше судимого: 05.06.2008 року Голосіївським районним судом м. Києва за ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 263 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, –
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 . у невстановлений слідством час та місці, у невстановленої досудовим слідством особи, справа відносно якої виділена в окреме провадження, незаконно, без мети збуту, придбав наркотичний засіб - опій (ацетильований), частину якого вжив, за місцем свого проживання в квартирі № АДРЕСА_1 , а решту у вказаному помешканні став зберігати.
13.09.2008 року приблизно о 16-10 годині, під час огляду його квартири № АДРЕСА_1 , працівниками міліції було виявлено та вилучено один ін’єкційний шприц, місткістю 5 мл та два шприца, місткістю 2 мл, в яких знаходилася речовина, яка згідно висновку експертів НДЕКЦ при ГУ МВС України м. Києві № НОМЕР_1 від 10.10.2008 року, є наркотичним засобом - опієм (ацетильованим), загальною масою (в перерахунку на суху речовину) 0, 111 г.
Опій (ацетильований), згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6.05.2000 року № 770 "Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів", "Список № 1 особливо небезпечних наркотичних засобів", обіг яких заборонено в "Таблиці № 1", є особливо небезпечними наркотичними засобами.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 . вину свою визнав повністю, щиро розкаявся та показав, що періодично вживає наркотичні засоби. В 2008 році, точно не пам’ятає де, у наглядно знайомого чоловіка на ім’я « ОСОБА_2 », придбав для власного вживання ацетильований опій, який знаходився в шприці місткістю 5 мг. Приніс його до свого помешкання в квартиру № АДРЕСА_1 , де, використовуючи два шприци, місткістю 2 мл, двічі вжив. Після цього всі три шприци викинув у смітник в квартирі під столом. 13.09.2008 року, за його згодою, працівники міліції провели огляд його квартири за вказаною адресою, де вилучили вказані три шприци з рештками ацетильованого опію. Все виявлене в присутності понятих вилучили. Просив суворо не карати, оскільки, повністю усвідомив всю тяжкість вчиненого злочину. Просив прийняти до уваги, що він з чотирьох років залишився сиротою, оскільки, батько в п’яному стані вбив його матір, після чого він виховувався в інтернаті.
Окрім повного визнання підсудним ОСОБА_1 . провини у вчиненому злочині, його вина підтверджується також показами свідка ОСОБА_3 ., який в судовому засіданні показав, що мешкає в будинку № АДРЕСА_1 і його квартира знаходиться під квартирою ОСОБА_1 . Неодноразово чув, що під вікнами ОСОБА_1 збиралися різні наркомани, які вимагали у того дати їм наркотичний засіб. Наркомани ведуть себе зухвало. У нього малолітня дитина, якій ті, приходячи вночі та голосно балакаючи, заважають спати. З приводу поведінки ОСОБА_1 він неодноразово звертався до працівників міліції і розмовляв з самим ОСОБА_1 . Проте, на його зауваження той не зреагував і наркомани продовжували приходити та під його вікнами вживати наркотичні засоби. Він декілька разів бачив, як ОСОБА_1 щось спускав на мотузці наркоманам, але чи були то наркотичні засоби - не знає.
Згідно ч. 3 ст. 299 КПК України судом було визнано недоцільним дослідження таких доказів по справі як покази решти свідків та інших доказів, що були зібрані в ході досудового слідства, стосовно фактичних обставин справи, які правильно розуміють підсудний та інші учасники судового розгляду і які ніким не оспорюються.
Тому, суд обмежився дослідженням таких матеріалів кримінальної справи, що характеризують особу підсудного і прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 ОСОБА_1 необхідно кваліфікувати по ч. 2 ст. 309 КК України, як незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу, без мети збуту, повторно.
При призначенні покарання підсудному, суд враховує наступні обставини справи:
- ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину: злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, класифікується кримінальним законом як середньої тяжкості;
- особу підсудного, який раніше судимий за подібні злочини, має не погашену судимість та вчинив злочин під час відбування покарання з випробуванням. За місцем проживання характеризується посередньо і виховувався в інтернаті для дітей сиріт;
- його відношення до вчиненого злочину - повністю визнав себе винним та щиро розкаявся.
Обставиною, що пом’якшує покарання підсудному ОСОБА_1 ., згідно ст. 66 КК України, є його щире каяття у вчиненому та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудному ОСОБА_1 ., згідно ст. 67 КК України, є рецидив злочинів.
На підставі викладеного, суд вважає, що перевиховання та виправлення підсудного не можливе без ізоляції від суспільства, а тому, необхідно призначити йому покарання в межах санкції ч. 2 ст. 309 КК України у виді позбавлення волі.
З огляду на те, що підсудний ОСОБА_1 . після постановлення вироку Голосіївського районного суду м. Києва від 05 червня 2008 року, за ч. 1 ст. 309 та ч. 1 ст. 263 КК України, але до повного відбуття покарання, вчинив новий злочин, тому, відповідно до ч.ч. 1,4 ст. 71 КК України, до покарання за цим вироком, необхідно частково – 3 (три) місяці позбавлення волі, приєднати не відбуту частину покарання за вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 05.06.2008 року.
Долю речових доказів необхідно вирішити відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 81 КПК України.
Судові витрати за проведення судово - хімічної експертизи та дослідження підлягають стягненню із підсудного ОСОБА_1 . на користь НДЕКЦ при УМВС України в м. Києві.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, –
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у виді 2 (двох) років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 71 КК України, шляхом часткового – 3 (три) місяці позбавлення волі, приєднання не відбутої частини покарання за вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 05.06.2008 року, остаточно призначити покарання ОСОБА_1 у виді 2 (двох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1 відраховувати з 05.08.2009 року, зарахувавши в строк відбуття покарання строк тримання його під вартою з 16.09.2008 року по 05.08.2009 року.
Стягнути із засудженого ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України (Отримувач платежу: УДК в Київській області р/р №35226002000466 код №25575285, №821018, для НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві (з приміткою «Послуги експерта») гроші в сумі 963 гривень 28 копійок.
Речові докази по справі, а саме: опій ацетильований - масою 0.111 г., та екстракт канабісу масою – 0.142 г., які знаходяться на зберігання в камері речових доказів Голосіївського РУ ГУМВС України в м. Києві - знищити.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 ., до вступу вироку в законну силу, залишити без змін – тримання під вартою в Київському СІЗО НОМЕР_2 ДДУПВП в м. Києві та Київській області.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту проголошення, а засудженим, який знаходиться під вартою в цей самий строк з моменту отримання копії вироку.
Суддя О.В. Бойко