копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
категорія статобліку-47 справа № 2-а-13289 /08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді - Єфанової О.В.,
при секретарі Попович Н.М.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську
адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1
до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Дніпропетровська
про поновлення строку та стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1, в якому просить поновити строк звернення до суду та стягнути з управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська на її користь недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу за 2006 -2008 роки в сумі 2732,00 грн.
В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначає, що вона як дитина війни відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та Рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року має право отримувати державну соціальну допомогу відповідного розміру, проте відповідач не виконує вимог Закону, чим порушує її права та законні інтереси.
Відповідач позов не визнав, надав до суду письмові заперечення на позов, в яких зазначив, що управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська не мало можливості здійснити перерахунок пенсії згідно з вимогами Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки законодавством не визначена величина мінімального розміру пенсії за віком щодо зазначеного Закону, а також посилався на те, що всі виплати позивачу здійснював в належних розмірах і в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний рік.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи сторін суд дійшов наступного висновку.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1, має статус дитини війни, що підтверджується відміткою "дитина війни" в пенсійному посвідченні №153502, виданому 28.10.1992 р. Управлінням ПФУ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" в редакції від 19.12.2006 року № 489-V дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Законом України"Про державний бюджет на 2007 рік" зупинено дію положень окремих законів в частині надання пільг, гарантій, компенсацій окремим категоріям громадян.
Конституційний Суд України (Рішення від 9 липня 2007 року №6-рп/2007 ) дійшов висновку, що положення статей 29, 36, 56, 66, 9,12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46, 71, 98, 103, 11 Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік" не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти, або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Згідно з ч.2 ст.8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Відповідно до ч.2,3 ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Крім того відповідно до ч.2 ст.3 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Таким чином, норми Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік", які визнані неконституційними, втратили чинність з 9 липня 2007 року. Відповідно, категоріям осіб які підпадають під поняття "діти війни" згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з цього моменту поновлено право на отримання пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи соціальної допомоги, які виплачуються замість пенсії, та підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Не зважаючі на вищезазначене, адміністративний позов ОСОБА_1відносно нарахування і сплати щомісячної соціальної допомоги не підлягає задоволенню в зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду, передбаченого ст. 99 КАС України. Судом не виявлено, а позивачем не наведено причин для визнання пропущення строку звернення до адміністративного суду поважними, при цьому, відповідач в судовому засіданні наполягав на відмові в задоволенні позову також за підстав пропущення строку звернення, відповідно до ст.100 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11,14, 70, 71, 72, 86, ст..99-100, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 23 грудня 2008 року.
Суддя ( підпис) О.В.Єфанова
З оригіналом згідно
Суддя О.В.Єфанова
Постанова не набрала законної сили станом на 23.12.2008р.