Справа 2-5086-09року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2009року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді – Плужник Т.Ф.
при секретарі - Йосипака О.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ " Черкаський завод телеграфної апаратури " про стягнення заробітної плати, та інфляційних нарахувань,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заробітної плати, та інфляційних нарахувань, в обґрунтування своїх вимог вказував, що з 08 жовтня 1980року він працює на ВАТ «" Черкаський завод телеграфної апаратури», на посаді начальника дільниці. За період з 2007року по 17.06.2009року відповідач не виплатив йому заробітну плату в сумі 11966,68грн. Крім того він має право на індексацію своєї заробітної плати в сумі 1689,87грн. Всього станом на 17.06.09 року заборгованість відповідача перед ним становить 13656,55грн., які просив стягнути на його користь.
В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив задоволити , стягнути з відповідача заборгованість по зарплаті станом на 17.06.09року – 11966,68грн ., та інфляційні нарахування 1689,87грн.
Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позов визнала , пояснила що заборгованість виникла через тяжкий фінансовий стан на підприємстві, не заперечувала проти стягнення боргу з врахуванням втрати частини заробітку в зв»язку з інфляцією.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи судом встановлені наступні факти та обставини, що регулюються нормами законодавства про працю :
- згідно довідки № 81 від 25.06.09року , позивач працює на ВАТ « Черкаський завод телеграфної апаратури» з 08 жовтня 1980року , на посаді начальника дільниці ;
- згідно довідки - розрахунку заборгованість позивача по заробітній платі становить 11966,68грн., по інфляційним нарахуванням за 2007-2008рік становить 1689,87грн.
Відповідно до ч.1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором , але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцять календарних днів.
Відповідно до ст. 2 Закону України « Про індексацію грошових коштів населення» об»єктами, які підлягають індексації є грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсія, стипендія, оплата праці, суми що здійснююся відповідно до законодавства про загальнообов»язкове соціальне страхування, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок каліцтва, або іншим ушкодженням здоров»я чи в разі втрати годувальника .
Суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:
- відповідач всупереч ч.1 ст.115КЗпП України не провів вчасні розрахунки по заробітній платі з ОСОБА_2, внаслідок чого утворилась заборгованість по зарплаті станом на 17.06.09року в сумі 11966,68грн., що підтверджується довідкою ВАТ « Черкаський завод телеграфної апаратури» № 160 від 17.06.09року ;
- оплата праці входить до переліку об»єктів які підлягають індексації , втрата частини заробітку в зв»язку з інфляцією за 2007-2008рік становить 1689,87 грн., що підтверджується довідкою-розрахунком ВАТ « ЧЗТА».
Таким чином до стягнення з відповідача на користь позивача підлягає 11966,68грн.- заборгованість по заробітній платі станом на 17.06.09року , індексація заборгованості по заробітній платі за 2007рік – 2008рік -1689,87грн ., а всього 13656,55грн. та на користь держави 51грн. судового збору, на користь УДК в м. Черкаси для Соснівського райсуду 30грн.- витрати на інформаційно-технічне забезпечення .
Керуючисьст.ст.11,57, 60, 80, 130,174, 212-215 ЦПК України, ч.1 ст.115 КЗпП України
ВИРІШИВ:
Позов задоволити .
Стягнути з ВАТ " Черкаський завод телеграфної апаратури " на користь ОСОБА_1 11966,68грн.- заборгованість по заробітній платі , індексація заборгованості по заробітній платі за 2007рік – 2008рік - 1689,87грн , а всього 13656,55грн.
Стягнути з ВАТ " Черкаський завод телеграфної апаратури » на користь держави 51грн. держмита.
Стягнути з ВАТ " Черкаський завод телеграфної апаратури » на користь УДК в м. Черкаси для Соснівського райсуду витрати на інформаційно-технічне забезпечення 30грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з моменту його оголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ: