Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #56091804


Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/1268/15-ц

Провадження № 2/553/27/2016

У Х В А Л А

Іменем України

01.06.2016м. Полтава



Ленінський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого судді – Новака Ю.Д.,

при секретарі – Каленіченко В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання шлюбу недійсним, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання шлюбу недійсним, в якому просить шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, зареєстрований в Ленінському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції визнати недійсним, актовий запис про реєстрацію шлюбу анулювати.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 заявила клопотання щодо визнання аудиозапису зробленого 05.11.2014 р. у квартирі померлого ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_1 на планшет iPad Apple та представлений суду ОСОБА_1 загальною тривалістю розмови 02:52:33 - речовим доказом, посилаючись на те, що до початку розгляду даної справи, а саме 28.05.2015 р. ОСОБА_1 подано до суду аудіозапис розмови в електронному вигляді, яка відбулася між ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які в подальшому були допитані судом в якості свідків (14.09.2015 p., 14.12.2015 p.). Також ОСОБА_1 була надана транскрибація до аудіозапису. ОСОБА_1 в судовому засіданні 28.05.2015 р. пояснила суду, що даний аудіозапис був зроблений 05.11.2014 р. у квартирі померлого її батька ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_1 на її власний планшет iPad Apple, тривалість розмови склала 01:54:46 та 00:57:53, а разом 02:52:33. Аудіозапис був виготовлений загальноприйнятим способом та наданий суду у доступному для відтворення та зберігання вигляді. Підставою позову є фактичні обставини, що наведені у позові. В позовній заяві від 16.06.2015 р. ОСОБА_1 вказує, що ОСОБА_2 уклала шлюб з її батьком без наміру створити сім'ю, переслідуючи лише корисливі цілі - заволодіти квартирою ОСОБА_3 на підтвердження чого є слова ОСОБА_2 в процесі діалогу, який було записано. А племінниця відповідачки ОСОБА_5 також фактично підтвердила слова ОСОБА_2 Також інші учасники розмови (ОСОБА_6, ОСОБА_7 І.) розповіли про неадекватний стан ОСОБА_3 після березня 2014 р., в зв'язку з чим нотаріус мов би то не міг посвідчити заповіт. Вказаний аудіозапис та його транскрибація стосуються підстав позову, тобто обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме підтверджують фіктивність шлюбу - предмет доказування.

У судовому засіданні сама позивач та представник позивача ОСОБА_8 підтримали заявлене клопотання представника ОСОБА_4 та просили його задовольнити.

У судове засідання відповідач ОСОБА_2 не з»явилась, надавши суду заяву слухати справу без її участі.

Представник відповідача ОСОБА_9 заперечувала проти задоволення даного клопотання посилаючись на вимоги ст. 59 ЦПК України.

Заслухавши думку учасників судового засідання, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до ст.ст. 57-58 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Згідно ч.2 ст. 58 ЦПК України сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Також згідно ст.65 ЦПК України речовими доказами є предмети матеріального світу, що містять інформацію про обставини, які мають значення для справи. Речовими доказами є також магнітні, електронні та інші носії інформації, що містять аудіовізуальну інформацію про обставини, що мають значення для справи.

Належність доказів - це якість доказу, що характеризує точність, правильність відображення обставин, що входять в предмет доказування. Належним є той доказ, який містить інформацію, що має значення для справи.

Коло фактів, які необхідно доказати по конкретній справі, називається предметом доказування. Відповідно до ст. 179 ЦПК предметом доказування під час судового розгляду є факти, які обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для вирішення справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Сукупність обставин, які доказує позивач, створює основу позову, факти, які необхідно доказати відповідачу, складають основу заперечення проти позову.

Докази, які збираються або подаються сторонами (показання свідків, письмові чи речові докази), повинні стосуватися суті спору (предмета та підстав позову). Тому, вирішуючи питання про виклик свідків, в усіх випадках потрібно вимагати від сторін пояснення, які саме обставини вони можуть підтвердити. Це ж стосується й вирішення питання про витребування інших доказів (письмових, речових).

Предмет доказування як сукупність версій, припущень про існування певних фактичних обставин, кожна з яких може виявитися правильною, і тоді припущення перетвориться в достовірне знання про конкретну обставину, що існує чи існувала в дійсності.

Предмет доказування складається з обставин, які мають значення для справи і які необхідно довести для її вирішення.

Кожна особа, що бере участь у справі, повинна доказувати ті обставини, які входять в предмет доказування.

Відповідно до п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України N 2 від 12.06.2009 р. "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" в судовому засіданні необхідно дослідити кожний доказ, наданий сторонами на підтвердження своїх вимог або заперечень, який відповідає вимогам належності та допустимості доказів.

Якщо при поданні доказів суду виникають заперечення щодо їх долучення до справи, сторона, зацікавлена в цьому доказі, має право обґрунтовувати належність цього доказу, а саме, яке значення він має для справи і які обставини з числа тих, які входять до предмету доказування, він доводить. Таке обґрунтування може бути як усним, так і письмовим.

Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Статтею 60 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

За наслідками розгляду справи суд ухвалює відповідне процесуальне рішення. Відповідно до ч. ч. 1 і 2 ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.

Згідно з вимогами ст. 214 цього Кодексу під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.

Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що вказаний аудіо запис за доцільне визнати речовим доказом по справі, оскільки дані які на ньому знаходяться потребують перевірки в судовому засіданні при розгляді даної цивільної справи, для встановлення або відсутності обставин, яким сторони обгрунтовують свої вимоги та заперечення, а також інших обставин, які мають значення для повного та всебічного вирішення справи. Суд вважає, що представник позивача обгрунтував належність даного доказу для підтвердження їх вимог, та те, що даний доказ має важливе значення для справи. Даний доказ може обгрунтовувати заявлені позовні вимоги або заперечення щодо них, стосується суті спору, може бути предметом доказування.

Керуючись ст.ст. 11, 57-58, 60, 65, ЦПК України, ППВСУ N 2 від 12.06.2009 р. "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції",суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_4 – задовольнити.

Визнати аудиозапис зроблений 05.11.2014 р. у квартирі померлого ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_1 на планшет iPad Apple та представлений суду позивачем ОСОБА_1 загальною тривалістю розмови 02:52:33 - речовим доказом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_10





  • Номер: 22-ц/786/2082/18
  • Опис: Васецька І.В. до Тертицької О.І. про визнання шлюбу недійсним
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 553/1268/15-ц
  • Суд: Апеляційний суд Полтавської області
  • Суддя: Новак Ю.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Залишено без руху
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.08.2018
  • Дата етапу: 22.08.2018
  • Номер: 22-ц/814/96/18
  • Опис: Васецька І.В. до Тертицької О.І. про визнання шлюбу недійсним
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 553/1268/15-ц
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Новак Ю.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.10.2018
  • Дата етапу: 11.12.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація