Україна
Харківський апеляційний господарський суд
УХВАЛА
про відмову у прийнятті апеляційної скарги
"12" лютого 2007 р.
Колегія суддів у складі:
головуючого судді , судді ,
розглянувши апеляційну скаргу відповідача вх. №591 Х/3-9 на ухвалу господарського суду Харківської області від 09.01.07 по справі № 15/384-04
за позовом Державного комунального підприємства каналізаційного господарства "Харківкомуночиствод" , м.Харків
до Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, в особівідокремленого підрозділу "Заводу технічного обслуговування та ремонту авіаційної техніки "Тора" ХДАВП" , м. Харків
про стягнення 91221,55 грн.
встановила:
12 лютого 2007 року до Харківського апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, в особі відокремленого підрозділу "Заводу технічного обслуговування та ремонту авіаційної техніки "Тора" ХДАВП".
Перевіривши матеріали справи та апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що у прийнятті даної скарги має бути відмовлено зважаючи на таке.
Частина 1 статті 4 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що господарський суд вирішує господарські спори, зокрема, на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України.
Статтею 129 Конституції України встановлені основні засади судочинства, до яких віднесено, зокрема, законність та забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом мають право на апеляційне оскарження судового рішення.
Таким чином, реалізація конституційного права на апеляційне оскарження судового рішення названим законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Статтею 106 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом.
Приписами статті 79 Господарського процесуального кодексу України не передбачена можливість оскарження ухвал господарського суду щодо поновлення провадження у справі.
Крім того колегія суддів апеляційної інстанції враховує і те, що апеляційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, оскільки наявні в матеріалах справи копії довіреності №12/03 від 26.12.03р. на ім’я Любімого О.М. (а.с.38, 40) не дійсні, його повноваження згідно з цією довіреністю закінчилися 26.12.2004 року.
Разом з цим, колегія суддів апеляційного суду зазначає, що верховенство права, передбачене конституційною нормою щодо апеляційного оскарження судового рішення, не позбавляє сторону у справі на право апеляційного оскарження судового рішення місцевого господарського суду після розгляду цієї справи по суті, як то передбачає чинне законодавство.
При таких обставинах колегія суддів дійшла висновку, що відповідних правових підстав для прийняття до провадження апеляційної скарги відповідача не існує.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 79, 86, 91, 93, ст. 106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,-
ухвалила:
1. Відмовити у прийнятті апеляційної скарги .
2.Повернути заявнику матеріали скарги разом з доданими до неї документами на 2 аркушах, в тому числі: апеляційна скарга - на 1 арк., чек "Укрпошти" №6154 від 02.02.2007р. на 1 арк.
Головуючий суддя
суддя
суддя