ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 |
Вн. № 19/53
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29.07.2009 р. № 2а-5617/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Віятик Н.В. вирішив адміністративну справу
за позовом |
Державної податкової інспекції у Подільському районі м.Києва |
до |
ОСОБА_1 |
про |
припинення підприємницької діяльності |
Представники:
від позивача: ОСОБА_2. (довіреність №8576/9/10 від 30.12.08р.)
від відповідача: не прибув повторно
від третьої особи: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 29.07.2009 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця ОСОБА_1.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що СПД -фізична особа ОСОБА_1. не звітує до ДПІ у Подільському районі м. Києва з моменту реєстрації по теперішній час.
Ухвалою суду від 02.06.2009 р. відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 07.07.2009 р.
Подільська районна у м. Києві державна адміністрація звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з клопотанням про розгляд справи №2а-5357/09/2670 за відсутністю представника третьої особи - Подільської районної у м. Києві державної адміністрації. Дане клопотання Подільської районної у м. Києві державної адміністрації, на підставі положень ч.3 статті 122 КАС України, Окружним адміністративним судом м. Києва задоволено.
До судового засідання 07.07.2009 р. відповідач не з'явився, за адресою, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - 04123, м. Київ, пр-т. АДРЕСА_1 - відповідач не знаходиться, направлена за адресою поштова кореспонденція повернулася до суду з поміткою "за закінченням терміну зберігання".
В зв'язку з неявкою відповідача розгляд справи було відкладено на 29.07.2009р.
Працівниками ДПІ у Подільському районі м. Києва була проведена перевірка на предмет місцезнаходження відповідача по зареєстрованій юридичній адресі та встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1. за даною адресою не знаходиться, про що складено акт №57 від 10.07.2009р.
До судового засідання 29.07.09 р. представник відповідача повторно не з'явився, тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрований Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа 15.09.2003р. за № 385-9447, адреса реєстрації: м. Київ, вул. АДРЕСА_1.
Як платник податків взятий на облік в ДПІ у Подільському районі м. Києва 15.09.2003р.
Відповідно до Довідки позивача (в матеріалах справи) відповідач з моменту реєстрації (15.09.2003р.) не подає податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, згідно із законодавством України.
Станом на 22.05.2009 р. відповідач заборгованості перед бюджетом не має, що підтверджується довідкою позивача №2646/9/10-202 від 22.05.09р.
Виходячи з п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п. 15 ст. 58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративного-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Ст. 239 ГК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Згідно ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Враховуючи викладене, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив, що відповідач протягом понад один рік, а саме з 15.09.2003 року не подає до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог щодо припинення підприємницької діяльності -фізичної особи -підприємця ОСОБА_1у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 160-163, 186 КАС України, ст.ст. 58, 238, 239, 247 Господарського кодексу України, ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номерІНФОРМАЦІЯ_1).
3. Зобов'язати державного реєстратора Подільської районної у м. Києві державної адміністрації не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номерІНФОРМАЦІЯ_1) внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та фізичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису.
4. Постанову надіслати сторонам по справі, державному реєстратору для здійснення заходів по припиненню підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця у встановленому законом порядку.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Григорович П.О.