У х в а л а
17 червня 2016 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Потильчак О.І., розглянувши заяву приватного підприємства «Мегамет» про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 15 березня 2016 року у справі № 902/841/15 за позовом акціонера відкритого акціонерного товариства «Бродецький цукровий завод» ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства «Бродецький цукровий завод», товариства з обмеженою відповідальністю «Мар'їнський Укрпромзбут», третя особа - приватне підприємство «Мегамет», про визнання недійсними договорів про зарахування боргу,
в с т а н о в и в:
14 червня 2016 року до Верховного Суду України надійшла заява приватного підприємства «Мегамет» про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 15 березня 2016 року у справі № 902/841/15 з підстав, передбачених пунктами 1, 3 частини першої статті 11116 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК).
Заяву про перегляд судового рішення подано без додержання вимог статті 11119 ГПК.
Пунктом 2 частини другої статті 11119 ГПК передбачено, що до заяви додаються копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву.
Заявником до заяви додано текст рішення суду першої інстанції, яке залишено в силі постановою Вищого господарського суду України від 15 березня 2016 року у справі № 902/841/15, про перегляд якої подано заяву, яке, по-перше знеособлене, а по-друге належним чином не завірено та не оформлено.
У зв'язку з наведеним заявнику слід надати належним чином оформлену та завірену копію рішення Господарського суду Вінницької області від 22 липня 2015 року у справі № 902/841/15, як це передбачено Інструкцією з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України від 20 лютого 2013 року № 28.
Крім того, відповідно до частини другої статті 11119 ГПК до заяви додаються, зокрема копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 11116 цього Кодексу, а також копії постанов Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 11116 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про доступ до судових рішень» суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Проте, всупереч наведеним вимогам, додані до заяви тексти постанов Вищого господарського суду України та Верховного Суду України не містять колонтитулів з відповідним посиланням на офіційний веб-портал, тому вони не можуть бути використані судом.
Частиною третьою статті 11119 ГПК передбачено, що до заяви також додається документ про сплату судового збору.
Згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як передбачено підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (на час подання позову мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 грн).
Відповідно до підпункту 6 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України ставка судового збору становить 130 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як убачається з матеріалів заяви, заявником сплачено судовий збір у меншому розмірі, ніж це передбачено Законом України «Про судовий збір».
Отже, з урахуванням вищенаведеного, заявнику слід доплатити судовий збір із розрахунку, передбаченому вищенаведеними нормами Закону України «Про судовий збір», і надати суду документ про сплату (зарахування) судового збору у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір» за платіжними реквізитами, які зазначено на офіційному веб-сайті Верховного Суду України, а саме:
Отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі, 22030002
р/о № 312 132 077 000 07
банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві
код класифікації доходів бюджету - 22030102
код банку отримувача - 820019
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897
У графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається
«Судовий збір (Верховний Суд України, 060)» символ звітності 207.
Відповідно до частини другої, пункту 1 частини четвертої статті 11120 ГПК суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 11118 та 11119 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Заява повертається заявнику, у разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 11118 та 11119 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку.
За таких обставин заява приватного підприємства «Мегамет» підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись статтями 11119 , 11120 Господарського процесуального кодексу України,
у х в а л и в:
Надати приватному підприємству «Мегамет» строк до 02 липня 2016 року для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали заява буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду України О.І. Потильчак