Справа 1-50/2007 рік.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2007 року м.Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого - судді Вінтоняк М.Б.
при секретарі Бойчук О.В.
з участю прокурора Романів М.В.
захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Надвірна справу про обвинувачення ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця та жителя АДРЕСА_1, українця, освіта базова вища, одруженого, працюючого на тимчасових роботах, згідно ст..89 КК України не судимого , громадянина України у вчиненні злочину передбаченого ст.. 272 ч.1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудній ОСОБА_2 вчинив умисні дії, які виразилися у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що заподіяло шкоду потерпілому.
Цей злочин ним вчинено за наступних обставин.
Відповідно до лісорубного квитка НОМЕР_1 від 3.07.2006 року Надвірнянським держлісгоспом був наданий дозвіл на проведення лісозаготівельних робіт у кв.23,25 Надвірнянського лісництва, які згідно п.122 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 року №15 відносяться до робіт з підвищеною небезпекою.
Підсудній ОСОБА_2 будучи ІНФОРМАЦІЯ_2ом кв. 19,22,23 Надвірнянського лісництва 6.07.2006 року отримав під розписку розпорядження НОМЕР_2 про проведення реконструктивної рубки в кв.23 5 обходу Надвірнянського лісництва. Підсудній ОСОБА_2 грубо порушуючи вимоги п.5.3 посадової інструкції ІНФОРМАЦІЯ_2 ДП «Надвірнянський лісгосп», відповідно до якого ІНФОРМАЦІЯ_2 не допускає виконання робіт робітниками, які не прийняті на роботу через відділ кадрів; п.5.12 тієї ж інструкції, згідно якої ІНФОРМАЦІЯ_2 несе відповідальність за недотримання інструкції з охорони праці, п.15.1.33 Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 13.07.2005 року №119, на підставі якого до лісосічних робіт допускаються особи чоловічої статі, які досягли 18 років, пройшли підготовку за фахом відповідно до діючих нормативних актів, освоїли вимоги з охорони праці і не мають медичних протипоказань для виконання закріплених за ними робіт; п. 15.1.25 вказаних Правил, які визначають встановлення заборонних знаків на висоті 1,5-1,7 м від землі на відстані 60-70 м. від місць проведення лісосічних робіт, додаткових заборонних знаків безпеки перед проведенням лісосічних робіт вздовж шляхів найбільш вірогідного
2
переміщення людей, що перетинають лісосіку, а також додаткову робочу територію бригад або наближається до неї на відстань меншу, ніж радіус небезпечної зони звалювання дерев, допустив до проведення лісозаготівельних робіт ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які не були працівниками Надвірнянського держлісгоспу та не відповідали вимогам осіб, що мають право на здійснення вказаних робіт. Під час виконання ними лісосічних робіт впало зрізане ними дерево на потерпілого ОСОБА_5, який в цей час рухався на велосипеді по лісовій дорозі, яка прилягала до території рубки, внаслідок чого останній отримав закриту травму правої половини грудної клітки з переломом 3 і 4 ребер, осумкованим пневмотораксом без загрожуючи життю ознаків, закритий травматичний вивих правого ключично-плечового з'єднання, що відносяться до середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, як такі, що не є небезпечними для життя і викликали тривалий розлад здоров'я, закриту внутрішньочерепну травму у вигляді струсу головного мозку, забійну рану тім'яно-потиличної ділянки справа, що відносяться до легких тілесних ушкоджень, які спричинили короткочасний розлад здоров*я, численні садна задньої поверхні грудної клітки, що відносяться до легких тілесних ушкоджень
Будучи допитаним в ході судового слідства підсудній ОСОБА_2. повністю визнав свою вину у пред'явленому обвинуваченні і суду пояснив, що він працював ІНФОРМАЦІЯ_2 кв. 19,22,23 Надвірнянського лісництва. 6.07.2006 року він отримав під розписку розпорядження НОМЕР_2 про проведення реконструктивної рубки в кв.23 5 обходу Надвірнянського лісництва. Для проведення лісорубочних робіт він запросив в якості робітників жителів с Красна ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які не були працівниками Надвірнянського держлісгоспу і не мали спеціальної підготовки для проведення робіт з підвищеною небезпекою. 1.08.2006 року приблизно о 9 годині ОСОБА_3 і ОСОБА_4 проводили рубку лісу в кварталі НОМЕР_3 Надвірнянського лісництва під час якої зрізане дерево впало на потерпілого ОСОБА_5,який в той час рухався на велосипеді по лісовій дорозі і спричинило йому тілесні ушкодження.
Розкаюється у вчиненому. У відповідності із ст..299 КПК України суд прийшов до висновку визнати недоцільним дослідження доказів по справі стосовно фактичних обставин справи і обмежитись допитом підсуднього ОСОБА_2., оскільки у своїй позиції останній не заперечує проти цього, а інші учасники судового розгляду дали на це згоду. При цьому суд з'ясував, що підсудній та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин і роз'яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Суд, оцінивши в сукупності здобуті докази, прийшов до висновку про доведеність вини підсуднього ОСОБА_2. у вчиненні злочину.. Дії ОСОБА_2. кваліфіковані вірно за ст.272 ч.1 КК України, оскільки він вчинив умисні дії, які виразилися у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що заподіяло шкоду потерпілому.
При призначенні покарання підсудньому ОСОБА_2 суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, те що він позитивно характеризується по місцю проживання.
Обставиною справи, що пом'якшує покарання підсуднього є те, що він розкаюється у вчиненому.
Приймаючи до уваги вищенаведені обставини, враховуючи тяжкість злочину, особу винного, суд приходить до висновку, що йому слід призначити покарання необхідне і достатнє для його виправлення у вигляді штрафу
3
Крім цього підсудньому слід призначити додаткове покарання у вигляді позбавлення права займати посади, пов'язані з виконанням робіт з підвищеною небезпекою.
Цивільний позов слід задоволити повністю. Стягнути з підсуднього ОСОБА_2 в користь Надвірнянської центральної районної лікарні 396 гривень 10 копійок. Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст.272 ч.1 КК України і призначити йому покарання 600 /шістсот/ гривнів штрафу з позбавленням права займати посади, пов'язані з виконанням робіт з підвищеною небезпекою на строк один рік шість місяців.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 - до вступу вироку в законну силу залишити попередній підписку про невиїзд.
Цивільний позов задоволити повністю. Стягнути з засудженого ОСОБА_2 в користь Надвірнянської центральної районної лікарні /р/р 35410001001353 МФО 836014 УДК в Івано-Франківській області код 01993575, КФК 80101/ 396 гривень 10 копійок.
Вирок може бути оскаржений в Івано-Франківський апеляційний суд протягом п'ятнадцяти діб через Надвірнянський районний суд з моменту його проголошення учасниками процесу.
Суддя /підпис/ Вінтоняк М.Б
Вірно:
Суддя Вінтоняк М.Б.