Судове рішення #56253634


Славутицький міський суд Київської області

м. Славутич, Невський квартал, 3-а, 7101, (04579) 2-40-90



ПОСТАНОВА

іменем України

Справа № 2-а-995/10/1023

17 грудня 2010 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Орла А.С., розглянувши в м. Славутичі в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання здійснення перерахунку; призначення і виплати, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю,-

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, яка є особою, яка має статус учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, категорія 2, перебуває на обліку в УПФУ в м. Славутичі як одержувач пенсії, звернулась до адміністративного суду з позовними вимогами:

Визнати незаконними дії відповідача щодо призначення і виплати: додаткової пенсії за шкоду;.: заподіяну здоров'ю, як особі, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи і відноситься до категорії 2, у розмірі, що не відповідає вимогам, встановленим Ст.51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

зобов'язати відповідача провести перерахунок та здійснити призначення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, яка є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесена до категорії 2 у відповідності з вимогами ст.51 ЗУ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та забезпечити її виплату починаючи з 29 травня 2010 року.

Відповідачем подано письмові заперечення проти адміністративного позову з мотивів, правомірності дій управління пенсійного Фонду України у м. Славутичі щодо нарахування пенсійних виплат позивачеві.

Адміністративний позов підлягає задоволенню, оскільки ґрунтується на таких положеннях закону.

Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян; які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-ХП, пенсії особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4 встановлюються у вигляді:

а) державної пенсії;

б)додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Згідно ст.51 цього Закону у базовій редакції, чинність якої була відновлена в зв'язку з тим, що положення розділу П "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 27.12.2007 року № 107-УІ були визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року у справі № 10-рп/2008, особам, віднесеним до категорії 2 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком.

Особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком.

Виплата зазначеної пенсії відповідно до Ст. 53 Закону № 796-ХП здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні ! соціальні гарантії" основні державні соціальні гарантії та порядок визначення їх розмірів, до числа яких відноситься мінімальний розмір пенсії за віком, встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень.

Ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і мінімальний розмір, пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

Таким чином вихідним критерієм для розрахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю є мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється в розмірі і визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та є 8 конституційною гарантією та правом на отримання додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у встановленому законодавством розмірі.

3 матеріалів пенсійної справи вбачається, що зазначених положень закону відповідач не дотримується, виплачуючи позивачеві додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю у меншому розмірі.

Заперечуючи проти позову, правомірність своїх дій відповідач не довів...

Керуючись ст. 18 3 -2 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 розміру додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, яка має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесена до категорії 2.

Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області провести ОСОБА_1 перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, яка має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесена до категорії 2 на підставі ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-ХП у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.І ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і виплачувати в цьому розмірі, починаючи з 29 травня 2010 року до зміни зазначеного розміру відповідним законом чи припинення її виплати внаслідок настання обставин, передбачених законом, з урахуванням фактично виплачених сум за цей період.

Постанова підлягає негайному виконанню і може бути оскаржена сторонами, до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня одержання копії постанови.

Оскарження постанови не зупиняє її негайного виконання.

Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація