КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-23006/08 р. Головуючий у першій інстанції: Аліменко В.О.
Доповідач: Умнова О.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Умнової О.В.
суддів: Бєлова Л.В., Бараненко І.І.
при секретарі: Ярмоленко Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на ухвалу ІНФОРМАЦІЯ_1 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату
- про перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов»язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням її підвищення.
Постановою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 17.07.2006 року позовОСОБА_1 задоволений у повному обсязі.
Ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_1 змінено сторону виконавчого провадження по справі за позовомОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії з Вінницького обласного військового комісаріату на Головне Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
УПФУ у Вінницькій області, не погоджуючись з даним рішенням суду, подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу. Вимоги апеляційної скарги мотивує тим, що Пенсійний фонд України не є правонаступником Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та інших відомств, тому не може виконувати їх зобов»язання перед пенсіонерами, які перебували у трудових відносинах з підвідомчими органами МО України, МВС України, МНС України, СБ України тощо. Вважає, що суд першої інстанції безпідставно, в порушення норм матеріального та процесуального права, замінив сторону виконавчого провадження.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.
Змінюючи сторону виконавчого провадження з Вінницького обласного військового комісаріату на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, суд першої інстанції, виходив з положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1522 від 02.11.2006 року.
Колегія суддів, погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Зі змісту оскаржуваної ухвали вбачається, що постановою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 17.07.2006 року зобов»язано Вінницький обласний військомат провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням підвищення пенсії.
З метою виконання постанови суду, позивач звернувся до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з вимогою замінити сторону у виконавчому проваджені по вищевказаній справі з Вінницького обласного військового комісаріату на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, посилаючись на те, що з 1.01.2007 року, пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1522 від 2.11.2006 року та ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено, що функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій з 1.01.2007 року віднесено до компетенції органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи те, що функції з перерахунку та виплати пенсій військовим пенсіонерам з 1.01.2007 року покладені на органи Пенсійного фонду України, яким передані пенсійні справи та здійснюється відповідне фінансування на їх користь, обов'язок по перерахунку та виплаті пенсій військовим пенсіонерам, у тому числі і пенсії позивачу на час розгляду заяви несе Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що боржник - Вінницький обласний військовий комісаріат з 1.01.2007 року не наділений повноваженнями здійснювати перерахунок і виплату пенсій та не має відповідного фінансування, тобто фактично позбавлений права та реальної можливості виконати рішення суду, в тому числі, ухваленого на користь позивача, а тому його правомірно замінено на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1522 від 2.11.2006 року та ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з 1.01.2007 року наділено відповідними функціями та повноваженнями щодо перерахунку та виплати пенсій.
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суду першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів вважає, що ухвала суду першої інстанції постановлена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку із чим, підстав для її скасування не вбачається.
За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області залишити без задоволення, ухвалу ІНФОРМАЦІЯ_1 без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена протягом одного місяця, шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Ухвала суду виготовлена у повному обсязі 3.08.2009 року.
Головуючий суддя:
Судді: