Судове рішення #5635226

Справа № 2-2107/2009



Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м  У к р а ї н и


21 липня 2009 року  Каховський міськрайонний суд Херсонської області


в складі: судді Терещенко О.Є.

при секретарі Яковенко І.А.


розглянувши у  відкритому судовому засіданні в місті Каховка цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Кам’янської сільської ради про визнання права власності у порядку спадкування,

                                                                   

в с т а н о в и в:


У червні 2009 р.  позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1  р. помер її батько, ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на належний йому житловий будинок АДРЕСА_1 .

Вона є спадкоємицею першої черги за законом.

На момент смерті батька вона постійно проживала разом з ним в його будинку, тому фактично прийняла належний їй спадок.

При зверненні до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, їй було відмовлено, посилаючись на те, що нею пропущений строк для прийняття спадщини.

Земельна ділянка розміром 0,46 га, на якій знаходиться будинок була надана для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Заборгованості по сплаті податку на землю немає.

Вказаний вище будинок з його надвірними господарськими будівлями та спору-дами не знаходиться на межах з сусідніми землекористувачами, і будь-якими іншим чи-ном не порушує їх права, а також будівельні норми, що підтверджуються висновком про відповідальність самовільно збудованих будівель та споруд.  

 Просила суд визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , у порядку спадкування за законом на спадщину, яка відкрилася після смерті її батька ОСОБА_2  

В судове засідання позивачка не з’явилася, надавши до суду заяву, в якій на позовних вимогах наполягала, справу просила розглянути за її відсутністю (а.с.18)

Представник відповідача до суду не з’явився, надав до суду заяву, в якій проти задоволення позову не заперечував, справу просив розглянути за його відсутністю (а.с.22).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1  р. помер ОСОБА_2  (а.с.16), який є батьком позивачки, що вбачається із свідоцтва про народження останньої (а.с.15). Померлому на праві особистої власності належав житловий будинок по АДРЕСА_1 , що вбачається з технічного паспорту на даний будинок (а.с.7-11), довідки Кам’янської сільської ради (а.с.13).

Також з довідки Кам’янської сільської ради вбачається, що згідно кадастрового об-ліку ОСОБА_2  була виділена земельна ділянка в розмірі 0,46 га для будівництва і об-слуговування житлового будинку в АДРЕСА_1 . Заборгованості по сплаті податків немає (а.с.14).

Позивачка проживає і зареєстрована у вказаному будинку зі своєю сім’єю (а.с.12).

Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.., той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Таким чином, суд дійшов висновку, що заявлені позивачкою вимоги підлягають задоволенню, оскільки вона є єдиною спадкоємцею за законом і спадщину прийняла шляхом фактичного керування нею, відмови від прийняття спадщини не заявляла, що підтверджується відповіддю з нотаріальної контори (а.с.21).  

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 64, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 15, 317, 319, 328, 392, 1216, 1261, 1268, 1272 ЦК України, суд -

 

в и р і ш и в:


Позов ОСОБА_1  про визнання права власності у порядку спадкування задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 , у порядку спадкування за законом, що залишився після смерті її батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  р.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20- денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

 


С у д д я:                                                                                 О.Є. Терещенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація