Справа №2-148 за 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕ М УКРАЇНИ
23 січня 2007 року Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді - Пляки С.Л., при секретарі - Швайки Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання трудового договору між працівником та фізичною особою розірваним,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом в якому просить визнати трудовий договір між працівником та фізичною особою розірваним з ініціативи працівника.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала частково, суду пояснила, що 28.09.2005 року між позивачем, як приватним підприємцем без створення юридичної особи з правом найму працівників та відповідачем був укладений безстроковий трудовий договір про те, що ОСОБА_2 приймається на роботу продавцем і в обов'язки якої входить реалізація, зберігання товару в магазині "ІНФОРМАЦІЯ_1". Трудовий договір зареєстрований в районній державній службі зайнятості від 28.09.2005 року за НОМЕР_1.
При проведені ревізії по відділу «Миючі засоби» було встановлено, що станом на 14 січня 2006 року відповідач допустила нестачу товару в сумі 829 грн., яку їй було запропоновано погасити шляхом повернення коштів з свого заробітку до повного погашення боргу. Але ОСОБА_2 з 1 березня 2006 року не виходить на роботу без пояснення причин і відмовляється оформити належним чином розірвання договору. Матеріальну шкоду погасила на суму 800 грн.
Позивач в судовому засіданні висунула додаткові вимоги , а саме стягнути з відповідача затрати на поїздку в апеляційний суд Кіровоградської області , які вона оцінює в 200 грн. , хоча надати документальне підтвердження цьому не може так як користувалась послугами приватної особи. А крім того вимагає відшкодувати судові витрати на суму 85 грн.
Позивач в судовому засіданні пояснила , що своїми протиправними, діями відповідач завдала їй моральної шкоди, яка проявилась в погіршенні стану здоров'я, додаткових затрат часу на організацію робочого процесу, яку вона оцінює в сумі 300 грн. Відповідач в судове засідання не з'явився по невідомим суду причинам двічі, про день та час слухання справи був повідомлений судовою повісткою в установленому законом порядку Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали цивільної справи суд вважає за необхідне позов задовольнити. У відповідності зі ст.232 КЗпП України трудові спори розглядаються безпосередньо районними судами за заявами власника. У відповідності зі ст.38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника письмово за два тижні. У відповідності зі ст. 1166 ЦК України майнова шкода , завдана майну фізичної особи , відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. У відповідності з ч. 1ст. 1167 ЦК України моральна шкода відшкодовується особою, яка її завдала за наявності її вини. Таким чином в суді було встановлено, що відповідач не попередивши власника про розірвання трудового договору покинула роботу, не відшкодувавши нанесені збитки тому суд вважає за необхідне розірвати трудовий договір між позивачем та відповідачем та стягнути на користь позивача завдані матеріальні та моральні збитки. Крім того у відповідності зі ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 85 грн. судових витрат понесених позивачем при подачі позовної заяви.
Керуючись ст.ст.209,215-219 ЦПК України, суд-
В И РІШИ В:
Позов задовольнити: визнати трудовий договір укладений між ОСОБА_2 та приватним підприємцем ОСОБА_1, зареєстрований в районній державній службі зайнятості від 28.09.2005 року за НОМЕР_1, розірваним з ініціативи працівника.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь приватного підприємця ОСОБА_1 200 гривень за завдану матеріальну шкоду та 300 гривень за завдану моральну шкоду.
2
Стягнути з ОСОБА_2 на користь приватного підприємця ОСОБА_1 85 гривень судових витрат понесених позивачем при подачі позовної заяви.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження до суду першої інстанції протягом 10
днів з дня проголошення рішення апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після
подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя(підпис):
Копія вірно: Суддя Олександрівського
райсуду С.Л. Пляка