Справа № 1-150/2009 рік
В И Р О К
Іменем України
10 серпня 2009 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Лицура І.М.,
секретаря - Бойків В.П.,
з участю прокурора – Кравця В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Долині справу про обвинувачення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, розлученого, який має середню освіту, непрацюючого, раніше неодноразово судимого, востаннє 29.05.2002 року Долинським районним судом Івано-Франківської області за ст. 185 ч. 3 КК України на 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.3 КК України,–
встановив:
ОСОБА_1 вчинив таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням в житло.
Злочин вчинено за таких обставин:
В період часу з 11.04.2009 року по 24.04.2009 року ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, з метою вчинення крадіжки чужого майна проник до будинок, який належить ОСОБА_2, шляхом відчинення створки вікна, звідки таємно викрав належне останньому майно, а саме: роги оленячі, слюсарний інструмент та бувший у вжитку одяг, всього на загальну суму 1870,00 грн., чим заподіяв ОСОБА_2 майнову шкоду.
Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та пояснив, що дійсно десь в кінці квітня місяця 2009 року він перебував в стані сильного алкогольного сп»яніння і проник в будинок № 9 по вул. І.Франка в м.Долині Івано-Франківської області, щоб там переночувати, оскільки знав, що в ньому ніхто не мешкає. Вранці, коли він прокинувся, то вирішив викрасти де-які речі з даного будинку, для того щоб продати їх. Так, в кухні на стіні він помітив два стенди з рогами оленів, які були досить великими, а на столі електронний прилад з ручкою. Взявши вищевказані речі, він вийшов з будинку через вхідні двері, які відчинив з середини та пішов на Долинський міський ринок, де продав оленячі роги за 45,0 грн., а електронний прилад сховав по дорозі в міському парку, звідки він згодом пропав. Оскільки він повністю визнає свою вину, просить суд не допитувати потерпілого та свідків і не досліджувати інші докази по даній справі, розуміє, що в разі оскарження вироку суду він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку. При цьому його позиція є добровільною та істинною. У вчиненому розкаюється та просить суд суворо його не карати.
Оцінивши всі здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 таємному викраденні чужого майна, поєднаному з проникненням в житло, доведена повністю, а його дії слід кваліфікувати за ст. 185 ч.3 КК України.
Обираючи покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує тяжкість вчиненого ним злочину, його особу та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання. До обтяжуючих покарання підсудного обставин належить вчинення ним злочину в стані алкогольного сп»яніння, а до пом’якшуючих - його щире каяття та повне визнання вини.
Вивченням особи підсудного встановлено, що він по місцю проживання характеризується позитивно, на обліку в наркологічному та психоневрологічному кабінетах Долинської ЦРЛ не перебуває, розлучений, раніше судимий, часто хворіє тяжкими хворобами.
З урахуванням викладеного, а також незначної вартості викраденого, суд приходить до висновку, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства, а тому йому слід призначити покарання у виді позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування його з випробуванням. Дане покарання, на думку суду, буде необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів.
Цивільний позивач ОСОБА_2 від цивільного позову до підсудного ОСОБА_1 відмовився, про що подав письмову заяву, а тому суд залишає його позов без розгляду.
Питання речових доказів суд вирішує згідно зі ст. 81 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.3 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття призначеного судом покарання з випробуванням на іспитовий строк 1 (один) рік, зобов’язавши його згідно зі ст. 76 КК України періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти їх про зміну місця проживання.
Запобіжний захід щодо засудженого у вигляді підписки про невиїзд залишити без змін до набрання вироком законної сили.
Речові докази по справі (а.с. 48,56): слід пальця руки на відрізку липучої стрічки та фрагмент низу підошви взуття на відрізку дактилоплівки 85 х 90 мм – залишити при справі.
Стягнути із засудженого ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Івано-Франківській області 262,92 грн. витрат за проведення дактилоскопічної експертизи (а.с. 44) та 300,48 грн. витрат за проведення трасологічної експертизи (а.с. 52).
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя: