- Позивач (Заявник): Публічне акціонерне товариство "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО"
- Відповідач (Боржник): Приватне акціонерне товариство "Геркулес"
- Відповідач (Боржник): Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОВІНЦІЯ ПЛЮС"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
0,2
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
02.07.2016Справа № 910/11983/16
Суддя Господарського суду міста Києва Павленко Є.В., розглянувши матеріали за позовом публічного акціонерного товариства "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" до приватного акціонерного товариства "ГЕРКУЛЕС" та товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОВІНЦІЯ ПЛЮС" про припинення дій, що порушують право,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до приватного акціонерного товариства "ГЕРКУЛЕС" та товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОВІНЦІЯ ПЛЮС" про припинення дій, що порушують право позивача, шляхом визнання недійсним з моменту вчинення договору дарування від 19 березня 2016 року № 643.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), а тому підлягає поверненню з посиланням на статтю 63 ГПК України з огляду на наступне.
Статтею 57 ГПК України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема в пункті 3 частини 1 цієї статті вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Статтею 44 ГПК України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, що діє з 1 вересня 2015 року), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2016 року - 1378 гривень.
Отже, відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, що діє з 1 вересня 2015 року), повинно бути сплачено за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (1378 грн.) та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати (206700 грн.).
За частиною 1 статті 6 Закону України "Про судовий збір" судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Згідно з пунктом 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Проте всупереч положенням вказаних статей публічне акціонерне товариство "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" надало лише копію платіжного доручення від 29 червня 2016 року № 21-73733.
Докази того, що позивач у встановленому законом порядку звільнений від сплати судового збору, а також клопотання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору або звільнення від його сплати, у матеріалах даної позовної заяви відсутні.
Згідно з п. 4 ч.1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірах.
За таких обставин вказана позовна заява підлягає поверненню без розгляду.
Слід також зазначити, що за частиною 3 статті 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ч. 3 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути дану позовну заяву та додані до неї документи без розгляду.
Суддя Є.В. Павленко
- Номер:
- Опис: про припинення дій, що порушують право
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 910/11983/16
- Суд: Господарський суд м. Києва
- Суддя: Павленко Є.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.06.2016
- Дата етапу: 02.07.2016