Судове рішення #5650743
У Х В А Л А

 

 

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

 

                                                                                                   

12 серпня 2009 року                                                                     справа № 2а-3933/09/2370                

                м. Черкаси

 

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Холод Р.В., перевіривши виконання вимог ст. 105, 106 та 107 Кодексу адміністративного судочинства України за позовом ОСОБА_1 до головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації в особі відділу субсидій Соснівського району м. Черкаси про оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень, яке виразилося в професійно некомпетентній трактовці Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. за № 1050,

 

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою до головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації в особі відділу субсидій Соснівського району м. Черкаси звернувся ОСОБА_1, в якій він просить зобов'язати відповідача повернути ліміти постачання газу в розмірі 568,3 м3 щомісяця протягом кожного опалювального сезону, стягнути з відповідача суму в розмірі 353 грн. 16 коп. незаконно знятих через особистий рахунок 2110 та стягнути моральну шкоду в розмірі 706 грн. 32 коп.

Вивчивши позовні вимоги вважаю, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства із нижчезазначених підстав.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень дій чи бездіяльності.

Як вбачається із прохальної частини позовної заяви позивач не ставить питання про оскарження дій, рішення чи бездіяльності головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, тобто вирішити публічно-правовий спір, а ним лише ставиться вимога про зобов'язання відповідача повернули ліміти постачання газу в розмірі 568,3 м3 щомісяця протягом кожного опалювального сезону, стягнення суми в розмірі 353 грн. 16 коп. незаконно знятих з нього через особовий рахунок 2110 та стягнення моральної шкоди в розмірі 706 грн. 32 коп.

Таким чином вимоги позивача не є публічно-правовим спором і не підлягають під визначення справи адміністративної юрисдикції, яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України. Компетенція адміністративних судів, встановлена ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на цей спір не поширюється, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншими порушенням прав свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Дана обставина згідно із п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті провадження.

    Враховуючи вищевикладене,  керуючись ч. 2 ст. 21, п. 4 ч. 1 ст. 107 та п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

 

УХВАЛИВ:

    Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації в особі відділу субсидій Соснівського району м. Черкаси про оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень, яке виразилося в професійно некомпетентній трактовці Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. за № 1050.

Повернути позивачу позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити копію даної ухвали.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

    Суддя                                                                                                             Р.В. Холод

  • Номер:
  • Опис: про оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень
  • Тип справи: Адміністративний позов
  • Номер справи: 2а-3933/09/2370
  • Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Холод Р.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.08.2009
  • Дата етапу: 30.06.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація