Судове рішення #5653260
Справа № 22- 1575/2009 р

Справа № 22- 1575/2009 р.           Головуючий у 1-й інстанції: Харечко Л.К.                                                                                        

                                                                                  Доповідач: Лазоренко М.І.

                                                      У Х В А Л А

13 серпня 2009 року                                                                    місто Чернігів

 

А п е л я ц і й н и й    с у д    Чернігівської    області

у складі:               

                              головуючого - судді  Мамонової О.Є.,

суддів - Лазоренка М.І., Зінченко С.П.

                              при секретарі -Пільгуй Н.В.

                              з участю - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3. та її представника ОСОБА_4

 

     розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження  рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_3, КП” Деснянське” Чернігівської міської ради про припинення права власності на частку у спільній суміжній власності, визнання права власності,

                                                    в с т а н о в и в:

   

     Рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 травня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_5. задоволені .

     Не погоджуючись з вказаний рішенням ОСОБА_3. 19 травня 2009 року подала заяву про апеляційне оскарження, а 3 липня 2009 року  здала на пошту апеляційну скаргу, тобто з пропуском строку, передбаченого ст. 294 ЦПК України. Одночасно, 3 липня 2009 року, ОСОБА_3. здала на пошту заяву про поновлення пропущеного строку, оскільки останній вона пропустила через хворобу.

     Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що заява ОСОБА_3.  не підлягає задоволенню з наступних підстав.

     Згідно ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

     По справі встановлено, що при розгляді справи та  проголошенні судового рішення ОСОБА_3. в судовому засіданні була присутньою. Їй, як і іншим учасникам судового процесу, які брали участь у справі, було роз'яснені строки та порядок оскарження судового рішення. Проте, у порушення ч.1 ст.294 ЦПК України, ОСОБА_3., вчасно подавши заяву про апеляційне оскарження 19 травня 2009 року, подала апеляційну скаргу лише 3 липня 2009 року, тоді як строк на її подачу сплинув 9 червня 2009 року.

     Відповідно до вимог ч. 1 ст. 73 ЦПК України, суд поновлює пропущений строк у разі його пропущення з поважних причин.

     ОСОБА_3.   не навела жодної причини, що унеможливлювала подачу апеляційної скарги у встановлений законом строк. Надана ОСОБА_3. для  огляду медична  картка  не підтверджує   поважність причин пропуску строку  на  апеляційне оскарження  рішення  суду, оскільки  її звернення  до лікаря  мали  місце  19. 06. 2009 року, тобто   вже після його сплину,   а тому суд не вбачає підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження.

     За таких обставин апеляційна  скарга ОСОБА_3.  підлягає залишенню без розгляду.

 

    Керуючись ст.ст. 73, 294 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційний суд,

у х в а л и в:

 

     Відмовити  ОСОБА_3 у задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_3, КП „Деснянське” Чернігівської міської ради про припинення права власності на частку у спільній суміжній власності, визнання права власності.

 

     Апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 травня 2009 року залишити без розгляду та повернути  апелянту, а справу повернути до  Деснянського  районного суду  м. Чернігова.

 

     Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

 

 

 

Головуючий                      Судді:

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація