Судове рішення #5654893

Справа   № 2-4848/09

 

    Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І  М  Е  Н  Е  М       У  К  Р  А  Ї  Н  И

13 серпня 2009 року                                                                            м. Чернігів

   Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:

         головуючого  -  судді Рахманкулової І.П.

         при секретарі              Верещагіній А.О.,

         за участі  позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,

        розглянувши у відкритому  судовому засіданні справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Комунального підприємства «Деснянське» Чернігівської міської ради про вселення, усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, встановлення порядку користування житлом, зміну договору найму житлового приміщення-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просить вселити його в квартиру АДРЕСА_1, зобов»язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у користуванні житловим приміщенням. Також позивач просить змінити договір найму житлового приміщення, встановити порядок користування квартирою, виділивши йому у користування кімнату розміром 17,2 кв.м., відповідачу з двома дітьми кімнати 17,2 та 10,5 кв.м., в загальному користуванні залишити ванну, санвузол, кухню, коридор. Зобов»язати КП «Деснянське» заключити з позивачем окремий договір найму житлового приміщення.

    Позивач  в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

    Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечувала, посилаючись на те, що вона жодних перешкод у користуванні житлом позивачу не чинить, позивач з власної ініціативи пішов з дому, але речі його залишились у квартирі. Щодо встановлення порядку користування квартирою, запропонованого позивачем, відповідач заперечувала, посилаючись на те, що виділення позивачу кімнати площею 17,2 кв.м. призведе до того, що позивач матиме право користуватися житловою площею значно більшого розміру, ні на яку він має право, що призведе до порушення прав та інтересів інших членів сім»ї.

    Представник співвідповідача – КП «Деснянське» в судове засідання не з»явився, причин неявки суду не повідомив.

    Заслухавши пояснення позивача, відповідача, допитавши свідків  ОСОБА_3, ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

    В судовому засіданні встановлено, що відповідно до копії особового рахунку на АДРЕСА_2, в цій квартирі зареєстровані ОСОБА_1, як квартиронаймач та члени його сім»ї – дружина ОСОБА_2, син  ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с.8). Квартира не приватизована.

    Шлюб між позивачем та відповідачем розірвано 03.07.2009 року (а.с.9).

    Спірна квартира загальною площею 61, 3 кв. м. складається із трьох житлових кімнат – 17,2, 17,2 та 10,5 кв.м. (а.с.10).

    Відповідно до ст.ст. 10, 60 ЦПК України, кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

    Позивач просить вселити його у квартиру№28 по вул. Рокосовського, 22 в м. Чернігові, посилаючись на те, що він не може проживати у квартирі через сварки із відповідачем. Позивач у судовому засіданні пояснив, що у нього є ключі від квартири, замки у квартирі відповідач не міняла, а тому у нього є реальний доступ до квартири, в ній знаходяться його речі. Позивач до правоохоронних органів з письмовими заявами щодо вчинення перешкод у користуванні житлом не звертався.

    Відповідач у судовому засіданні стверджувала, що позивачу вона не чинить ніяких перешкод у користуванні квартирою, він сам вчиняє сварки, б»є її та дітей, у зв»язку з чим  вона зверталася до органів міліції та прокуратури.

    Згідно листа прокуратури м. Чернігова від 26.03.2009 року, 25 березня 2009 року прокуратурою міста відносно  ОСОБА_1 порушено кримінальну справу за фактом нанесення тілесних ушкоджень неповнолітньому ОСОБА_5, за ознаками злочину, передбаченого ст. 125 КК України. (а.с.20).

    За таких обставин, враховуючи відсутність доказів, що свідчать про те, що відповідач чинить позивачу перешкоди у користуванні житлом, суд не знаходить підстав для задоволення вимог позивача про його вселення у квартиру, оскільки позивач підтвердив, що він має реальний доступ до квартири, і там є його речі, але через сварки він не може проживати з відповідачем.

    Суд не вбачає підстав для встановлення порядку користування квартирою, запропонованого позивачем, оскільки виділення позивачу кімнати площею 17,2 кв. м. призведе до порушення житлових прав інших членів сім»ї.

    Так,  на кожного члена сім»ї спірної квартири припадає по  11,22 кв. м. її житлової площі (44,9 кв.м.: 4 чол. = 11,22 кв.м.). Ізольованої кімнати, яка має таку площу, в даній квартирі немає. При встановленні порядку користування квартирою, виділивши у користування позивачу кімнату 17, 2 кв. м., іншим трьом членам сім»ї залишаться у користуванні кімнати площею 17, 2 та 10, 5 кв. м., на кожного буде припадати по 9,23 кв. м., що на 1.96 кв.м. менше, ніж жила площа, яка на даний час знаходиться у їх користуванні. Позивач не згоден із виділенням йому у користування кімнати площею 10, 5 кв.м., як це йому пропонувала у судовому засіданні відповідач.

    Відповідно до ст.64 ЖК України, члени сім»ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов»яки, що випливають з договором найму жилого приміщення.

    Згідно ст. 104 ЖК  України, член сім»ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім»ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього , може  бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу.

    Оскільки жила площа кімнати 17,2 кв. м., яку просить виділити в користування позивач є на 5, 98 кв. м. більшою, ніж та, яка припадає на нього відповідно до загальної житлової площі квартири, з чим відповідач не погоджується, а тому вимоги позивача в частині виділення йому у користування кімнати площею 17,2 кв. м. та зміни договору найму жилого приміщення також не підлягають задоволенню.

        Керуючись ст.ст. 10, 11,  60, 88, 209, 213-215,  218  ЦПК України,  суд ,-

       в  и  р  і  ш  и  в:

    у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Рішення може  бути оскаржене  до  апеляційного суду Чернігівської області.

      Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано  протягом  десяти днів з дня проголошення рішення.

      Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом  двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

      Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.    

       Суддя                                                                І.П.Рахманкулова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація