ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" липня 2006 р. | Справа № 14/197-06-5480А |
Господарський суд Одеської області
у складі судді Горячук Н.О.
при секретарі судового засідання Маркосова Г.С., за участю представника позивача по дов. Голянтова В.К., представник відповідача не з’явився розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань господарського суду Одеської області в м. Одесі №404 адміністративну справу №14/197-06-5480А за позовом ПП "Реал" до відповідача Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення про визнання нечинними: рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я №214 про анулювання ліцензії АА 771185 від 18.02.2004р. на проведення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виданої приватному підприємству фірмі “Реал” Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення; рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я про внесення змін до ліцензійного реєстру по ліцензії АА 771185 від 18.02.2004р. щодо припинення діяльності відокремленими підрозділами суб’єкта господарювання приватного підприємства фірми “Реал”.
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовом про визнання нечинними: рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я №214 про анулювання ліцензії АА 771185 від 18.02.2004р. на проведення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виданої приватному підприємству фірмі “Реал” Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення; рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я про внесення змін до ліцензійного реєстру по ліцензії АА 771185 від 18.02.2004 р. щодо припинення діяльності відокремленими підрозділами суб’єкта господарювання приватного підприємства фірми “Реал”.
Відповідач в суд не з’явився, відзив на позов не надав.
Позивач звернувся до суду з клопотанням про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я №214 про анулювання ліцензії АА 771185 від 18.02.2004р. на проведення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виданої приватному підприємству фірмі “Реал” Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення та рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я про внесення змін до ліцензійного реєстру по ліцензії АА 771185 від 18.02.2004р. щодо припинення діяльності відокремленими підрозділами суб’єкта господарювання приватного підприємства фірми “Реал”. Клопотання судом відхилено, так як не підтверджено документами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
28.12.2005р. Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров’я (надалі Держслужба) прийняла рішення №214, яким анулювало ліцензію №АА 771185 від 18.02.2004р. на проведення ПП “Реал” господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Підставою для прийняття рішення №214 були відмова позивача у проведенні перевірки та відсутність матеріально-технічної бази (аптечного складу).
Позивач вважає, що рішення №214 Держслужби від 28.12.2005р. про анулювання ліцензії, та рішення про внесення змін у ліцензійний реєстр по ліцензії позивача АА 771185 від 18.02.2004р., яким припинена діяльність окремих підрозділів позивача за списком указаному в повідомленні, незаконними та такими, що підлягають скасуванню.
Пункти 6.6 і 6.7 “Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами”, затвердженого Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємства. Міністерства охорони здоров’я від 27.01.2004 р. №03/41 (надалі “Порядок”) складає перелік підстав для анулювання ліцензії та порядок анулювання.
В рішенні про анулювання ліцензії від 28.12.2005р. №214 вказані підстави для анулювання ліцензії: відмова ліцензіата в проведенні перевірки та неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, затверджених наказом МОЗ України та Держпідприємніцтва №3/8 від 12.01.2001р. через відсутність матеріально-технічної бази (аптечного складу) суб’єкту господарювання. Вказана обставина “відсутність матеріально-технічної бази (аптечного складу)” не відповідає дійсності з наступних підстав.
Пункт 1.4 абзац 9 Порядку дає поняття неможливості ліцензіату забезпечити виконання Ліцензійних умов: “неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов - відсутність матеріально-технічної бази (приміщень, обладнання тощо) для здійснення виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами за місцями провадження господарської діяльності, що зазначені в документах, які додані до заяви про одержання ліцензії; відсутність фахівців, які повинні мати відповідну спеціальну освіту і відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам тощо.
Позивачем при подачі заяви про внесення змін у ліцензію до заяви був наданий Паспорт аптечного складу, що е підтвердженням реальної наявності самого приміщення, і тому не має підстав стверджувати про відсутність приміщення. Крім того, позивач надав договір оренди нежитлового приміщення №6/39 від 13.96.2000р., укладений з Представництвом по управлінню комунальною власністю та позивачем з метою оптової торгівлі медикаментами за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога 9-б. Строк дії договору до 26.11.2006р.
Також в рішенні не вказано в чому полягає відмова ліцензіата від проведення перевірки. Згідно п.1.4. абзац 9 Порядку “відмова ліцензіата в проведенні перевірки створення перешкод з боку ліцензіата в проведенні перевірки, намагання уникнути перевірки, не призначення ліцензіатом уповноваженого представника, який має право брати участь у проведенні перевірки, відмова надавати документи, письмові чи усні пояснення, іншу інформацію щодо предмета перевірки тощо”.
Згідно зі ст. 17.Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 1 червня 2000року N1775-ІІІ, “Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є неможливість ліцензіата згідно з доданими документами забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для виду господарської діяльності, на який видана ліцензія”. Приведена норма Закону зазначає, що обов'язковою вимогою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є неможливість ліцензіата згідно з доданими документами забезпечити виконання ліцензійних умов.
Згідно п.6.7. Порядку “У разі виявлення порушень Ліцензійних умов органи контролю не пізніше десяти робочих днів від дати складання акта перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов видають розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, яке надсилається ліцензіату з повідомленням про вручення, або орган ліцензування може прийняти рішення про анулювання ліцензії у випадках, передбачених законодавством. Таке розпорядження надіслано ліцензіату не було, тобто, ліцензіату не було відомо про будь яки порушення ліцензійних умов з його боку. Згідно з п.6.10 “У разі невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов та/або ненадання ним у встановлений термін інформації, передбаченої п.6.9 Порядку, орган контролю складає акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії”.
Зазначені вимоги Порядку органом ліцензування були порушені. Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення, як орган ліцензування, не видала розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, тому у органу ліцензування не було законних підстав для анулювання ліцензії.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.94, п.3 ст.160, ст.ст.161-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовні вимоги ПП "Реал” задовольнити.
2. Визнати нечинним рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я №214 про анулювання ліцензії АА 771185 від 18.02.2004 р. на проведення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виданої приватному підприємству фірмі “Реал” Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення.
3. Визнати нечинним рішення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я про внесення змін до ліцензійного реєстру по ліцензії АА 771185 від 18.02.2004р. щодо припинення діяльності відокремленими підрозділами суб’єкта господарювання приватного підприємства фірми “Реал”.
Сторонам надано право ст.185 КАС України подати апеляційну заяву на постанову господарського суду Одеської області протягом 10 днів з дня її складання в повному обсязі.
Згідно п.1 ст.254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого п.3 ст.186 КАС України.
Суддя Горячук Н.О.