П О С Т А Н О В А
Іменем України
28 липня 2009 року справа № 2а-3534/09/2370
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі Музиченко В.І.
за участю: прокурора відділу прокуратури області Синецької О.Ю. за посвідченням № 1541 від 27.07.2009 р., представника позивача - ОСОБА_1 за довіреністю, відповідач - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення Черкаської області до відкритого акціонерного товариства «Смілянський цукровий комбінат» про стягнення заборгованості по страхових внесках,
ВСТАНОВИВ:
Смілянський міжрайонний прокурор Черкаської області подав позов в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення Черкаської області до відкритого акціонерного товариства «Смілянський цукровий комбінат» про стягнення боргу по страхових внесках в сумі 4927 грн. 44 коп., з них 4748 грн. 41 коп. - недоїмка та 179 грн. 03 коп. - пеня.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття № 83 від 13.05.2009 р. відповідач має заборгованість по страхових внесках в сумі 4748 грн. 41 коп. та 179 грн. 03 коп. пені, що підтверджується вказаним актом, підписаним першими посадовими особами відповідача та скріпленим печаткою підприємства.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з'явився, свого представника не направив, про причини відсутності в судовому засіданні суд не повідомив, хоча про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Заслухавши прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до п.3 розділу VІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов'язкового державного страхування є правонаступником державного Фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідований.
Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 454277, відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 11 грудня 1995 року, реєстраційний номер юридичної особи ЄДР 10000083358, ідентифікаційний код юридичної особи 00373563.
Відповідач зареєстрований Смілянським міськрайонним центром зайнятості населення як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 08.01.1998 р.
Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Пунктом 2 ч.1 ст.35 вказаного Закону передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
16 квітня 2009 року відповідач подав до позивача розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2009 року, де підтверджує прострочену заборгованість у розмірі 4748 грн. 41 коп.
12 червня 2009 року директором Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення ОСОБА_2. винесено рішення № 12 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, яким зобов'язав відповідача у десятиденний термін сплатити 4748 грн. 41 коп. прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) та 179 грн. 03 коп. пені. Копію вказаного рішення отримав керуючий юридичними справами ВАТ «Смілянський цукровий комбінат» ОСОБА_3 16 червня 2009 року, про що свідчить його підпис.
Доказів сплати відповідачем заборгованості до суду не надано.
Таким чином суд приходить до висовку, що позов Смілянського міжрайонного прокурора Черкаської області в інтересах Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення Черкаської області до ВАТ «Смілянський цукровий комбінат» про стягнення заборгованості у розмірі 4927 грн. 44 коп. підлягає до задоволення.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17, 35, 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Смілянський цукровий комбінат», адреса: 20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Рози Люксембург, 6 (р/р 260030003 в Черкаській філії АКБ «Легбанк», МФО 354853, код ЄДРПОУ 00373563) на користь Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення Черкаської області, адреса: 20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Свердлова, 83 (р/р 37178001000687 в ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 21368514) борг по страхових внесках в сумі 4927 грн. 44 коп. (чотири тисячі дев'ятсот двадцять сім грн. 44 коп.), з них 4748 грн. 41 коп. недоїмки та 179 грн. 03 коп. пені.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод