Судове рішення #5683917
Військовий місцевий суд миколаївського гарнізону

Військовий місцевий суд миколаївського гарнізону

Справа №3-8/2008

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

 

14 березня 2008 року                                                                                   місто Миколаїв.

Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням підполковника юстиції Рудяка А.В., при секретареві Маяковської О.В. з участю помічника військового прокурора Миколаївського гарнізону старшого лейтенанта Лазарева О.В. у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві розглянувши справу про адміністративне правопорушення командира військової частини А-4465 полковника

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Ладва Карельської області Російської Федерації, росіянин, з повною вищою освітою, одружений, має на утриманні двох дітей 1988 і 1993 року народження, раніше не засуджений, до адміністративної відповідальності не притягувався, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1

який відповідно до протоколу обвинувачується в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Полковник ОСОБА_1, будучи командиром військової частини А-4465, тобто посадовою особою, скоїв невжиття заходів щодо подання заступника військового прокурора Миколаївського гарнізону, яке полягало в несвоєчасної відповіді на зазначене подання.

Так, 6 листопада 2007 року ОСОБА_1, як командиру військової частини А-4465, за наслідками прокурорської перевірки надійшло подання заступника військового прокурора Миколаївського гарнізону №2243 з вимогою в місячний термін усунути порушення законодавства України з питань соціального й правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, причин цих порушень та умов, що їм сприяють і про наслідки повідомити прокурору.

Між тим, всупереч вимогам ст.23 закону України "Про прокуратуру" ОСОБА_1 в установлений законом місячний строк на зазначене подання не відповів, чим скоїв невжиття заходів щодо подання прокурора.

Зазначені обставини були виявлені військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону в зв'язку з чим дії ОСОБА_1 були розцінені як адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що 12 березня 2008 року був складений відповідний протокол.

Будучи заздалегідь повідомленим про місце і час розгляду справи ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, направивши в суд заяву, в якій визнав обставини скоєного правопорушення і просив розглянути справу без його участі, в зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу з наявних матеріалів.

Крім особистого визнання своєї провини винність ОСОБА_1 в скоєному правопорушенні підтверджується іншими доказами.

 

Факт перебування полковника ОСОБА_1 на посаді командира військової частини А-4465 підтверджується документально.

Згідно даних про реєстрацію з оглянутого в суді Подання "Про усунення порушень чинного законодавства України про соціальний й правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей у військовій частині А-4465, причин цих порушень та умов, що їм сприяють", направленого заступником військового прокурора Миколаївського гарнізону командиру військової частини А-4465 2 листопада 2007 року за вихідним №2243 вбачається, що адресат його отримав 6 листопада того ж року.

З повідомлення командира військової частини А-4465 військовому прокурору Миколаївського гарнізону видно, що відповідь на подання №2243 від 2 листопада 2007 року про вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень була зроблена 21 січня 2008 року.

Згідно ст.23 Закону України "Про прокуратуру" на подання прокурора (його заступника) з вимогами про усунення порушень закону, причин цих порушень і умов, що їм сприяють, ... посадовою особою наділеною відповідними повноваженнями не пізніш місячного строку має бути вжито відповідних заходів до усунення порушень закону ... і про наслідки повідомлено прокурору.

Оскільки ОСОБА_1, будучи командиром військової частини А-4465, тобто посадовою особою, скоїв невжиття заходів щодо подання військового прокурора Миколаївського гарнізону, а саме не дав своєчасно відповідь на подання прокурора, його дії військовий суд кваліфікує по ст. 185-6 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Між тим, за вказане правопорушення ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності та на нього не може бути накладено адміністративне стягнення, оскільки минув двохмісячний строк, передбачений ст.38 КоАП України на протязі якого на особу може бути накладено адміністративне стягнення.

В суді встановлено, що час на протязі якого ОСОБА_1 повинен був відповісти на подання прокурора тривав згідно ст.23 Закону України "Про прокуратуру" один місяць - з 6 листопада до 5 грудня 2007 року, і таким чином скоєння вказаного правопорушення мало місця 6 грудня 2007 року, тобто у відповідності до ст.38 КоАП України, строк накладення адміністративного стягнення минув 6 лютого 2008 року.

При таких даних, у відповідності до ст.247 п.7 КоАП України адміністративне правопорушення, скоєне ОСОБА_1 підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.247 п.7, 283, 284 КУоАП, військовий місцевий суд гарнізону

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Адміністративне провадження по справі ОСОБА_1 по ст. 186-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - ЗАКРИТИ -

на підставі ст.247 п.7 того ж Кодексу в зв'язку с закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження по справах про адміністративні правопорушення не підлягає, однак може бути опротестована військовим прокурором.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація