ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
Справа №3-1/2008
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2008 року м. Миколаїв.
Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням підполковника юстиції Рудяка А.В., при секретареві Єфіменко О.М. з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві розглянувши справу про адміністративне правопорушення заступника командира з озброєння радіобатальону управління військової частини А-3767 майора
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Миколаєві, українець, з вищою освітою, розлучений, має на утриманні двох дітей 1989 і 1994 року народження, раніше не засуджений, до адміністративної відповідальності не притягувався, призваний на військову службу в серпні 1983 року і проходить її на офіцерських посадах з липня 1988 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, проживає АДРЕСА_2,
який відповідно до протоколу про скоєння корупційного правопорушення обвинувачується в скоєні правопорушення, передбаченого ст.1 ч.2 п. "а" Закону України "Про боротьбу з корупцією",
ВСТАНОВИВ:
Майор ОСОБА_1, будучи заступником командира з озброєння радіобатальону управління військової частини А-3767, був вповноважений на виконання функцій держави, а саме: стежити за правильним застосуванням і ощадливим витрачанням пального, мастильних матеріалів і спеціальних рідин у підрозділах, а також мав право віддавати накази підлеглим військовослужбовцям.
Виконуючи свої посадові обов'язки, майор ОСОБА_1 12 листопада 2007 року вирішив використати своє посадове становище з метою отримання матеріальних благ.
Реалізуючи свої наміри, він близько 14 години того ж дня дав вказівку підлеглому за посадою і військовим званням сержанту контрактної служби ОСОБА_2, вивезти за межи частини для продажу цивільним особам 40 літрів дизельного пального, яке було приготовлено для роботи закріпленого резервного дизель - електрогенератора АД60-Т400, що останнім і було виконано.
В наступному половину з ІбОти отриманих від продажу пального грошових коштів ОСОБА_1 витратив на особисті цілі за своїм розсудом.
Зазначені обставини були виявлені і знайшли своє підтвердження в ході перевірки інспектором-ревізором військової частини А-3476 служби пального військової частини А-3767 з окремих питань, і, оскільки органом дізнання - командиром військової частини А-3767
- було визнано, що в діях ОСОБА_1 містяться тільки формальні ознаки злочинів, передбачених с.191 ч.1 і ст.423 ч.1 КК України, то в порушенні кримінальної справи було відмовлено відповідною постановою від 10 січня 2008 року.
В той же час дії ОСОБА_1 по заволодінню державним майном органами Служби Безпеки України були розцінені як адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ст.1 ч.2 п. "а" Закону України "Про боротьбу з корупцією", у зв'язку з чим і був складений вказаний протокол.
В судовому засіданні ОСОБА_1 показав, що будучи заступником командира з озброєння радіобатальону управління військової частини А-3767 в листопаді 2007 року вирішив використати своє посадове становище з метою отримання матеріальних благ.
При цьому, близько 14 години 12 листопада того ж року він дав вказівку підлеглому за посадою і військовим званням сержанту контрактної служби ОСОБА_2, вивезти за межи частини для продажу цивільним особам 40 літрів дизельного пального, яке було приготовлено для роботи закріпленого резервного дизель - електрогенератора АД60-Т400, що останнім і було виконано.
В наступному половину з ІбОти отриманих від продажу пального грошових коштів ОСОБА_1 витратив на особисті цілі за своїм розсудом.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 показав, що близько 14 години 12 листопада 2007 року він отримав від майора ОСОБА_1, який являвся для нього начальником, вказівку вивезти за межи частини 40 літрів дизельного пального, яке було приготовлено для роботи закріпленого резервного дизель - електрогенератора АД60-Т400, що ним і було виконано.
В наступному частиною грошових коштів, отриманих від продажу цивільним особам пального, ОСОБА_1 розпорядився на свій розсуд.
Згідно витягу з послужного списку, наказом командування майор ОСОБА_1 з вересня 2001 року призначений на посаду заступника командира з озброєння радіобатальону управління військової частини А-3767.
Відповідно до посадових обов'язків заступник командира з озброєння радіобатальону управління військової частини А-3767 у числі інших обов'язків відповідає за правильне застосування і ощадливе витрачання пального, мастильних матеріалів і спеціальних рідин у підрозділах, а також являється прямим начальником для усього особового складу батальйону і має право віддавати накази підлеглим військовослужбовцям.
З акту службового розслідування, проведеного за пропозиціями акту ревізії служби пального з окремих питань №1286 від 7 грудня 2007 року видно, що у військовій частині виявлена нестача 40 літрів дизельного пального.
Згідно даних книг обліку військової частини А-3767, товарного чеку, а також акту №634 від 15 листопада 2007 року на дизель - електрогенератор АД60-Т400 були встановлені запасні частини і деталі вартістю 80 гривень.
Вартість 40 літрів дизельного палива у листопаді 2007 року підтверджена документально.
Таким чином, в судовому засіданні безспірно встановлено, що майор ОСОБА_1, будучи вповноваженим на виконання функцій держави, під час виконання посадових обов'язків заступника командира з озброєння радіобатальону управління військової частини А-3767, протиправно їх використав з ціллю отримання матеріальних благ, в зв'язку з чим такі його дії військовий суд кваліфікує за ст.1 ч.2 п. "а" Закону України "Про боротьбу з корупцією".
Призначаючи міру відповідальності ОСОБА_1, військовий місцевий суд враховує обставини скоєного ним корупційного правопорушення, протягом усієї служби він характеризувався тільки позитивно, раніше ні в чому негідному замічений не був, у вчиненому щиро покаявся, розмір завданої державі шкоди, а також факт її повного
відшкодування, на його утриманні знаходяться двоє дітей, а також його матеріальне становище.
Керуючись ст. ст. 15, 283, 284, 287 КАП України, військовий місцевий суд гарнізону
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в корупційному правопорушенні, передбаченому ст.1 ч.2 п. "а" Закону України "Про боротьбу з корупцією" і на підставі ч.1 ст.7 того ж Закону, піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 25 (двадцяти п'яті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто стягнути з нього на користь держави 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень.
Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження по справам про адміністративні правопорушення не підлягає, однак може бути опротестована військовим прокурором.