ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
Справа №3-6/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2009 року місто Миколаїв
Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням полковника юстиції Міняйло М.П., при секретареві Божок О.В., з участю старшого помічника військового прокурора Миколаївського гарнізону капітана юстиції Іващенко С.М. і особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у відкритому судовому засіданні, розглянувши справу відносно військовослужбовця військової частини 2138 сержанта
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Чорноморка Очаківського району Миколаївської області, з вищою освітою, одруженого, зареєстрованого за місцем народження по АДРЕСА_1.
який, відповідно до протоколу про споєння адміністративного правопорушення, обвинувачується в скоєнні діяння, передбаченого п.„б" ч. 1 ст.5 Закону України „Про боротьбу з корупцією"
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2007 року Очаківською районною держадміністрацією Миколаївської області ОСОБА_1 було видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, на підставі якого він займався підприємницькою діяльністю з надання інших видів діяльності в сфері страхування.
24 березня 2008 року ОСОБА_1 був зарахований на військову службу за контрактом, яку проходив в місті Очакові на посаді молодшого інспектора відділу прикордонної служби „Очаків" Одеського прикордонного загону.
ОСОБА_1, будучи військовою посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, не закрив в установленому законом порядку свою підприємницьку діяльність, а продовжував безпосередньо нею займатися включно до кінця грудня 2008 року, внаслідок чого отримав за вказаний місяць прибуток в сумі 2200 гривень і сплатив податок.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини, викладені вище і пояснив, що в березні 2008 року був зарахований на військову службу за контрактом, яку проходив у місті Очакові на посаді інспектора прикордонної служби і в цей же час займався підприємницькою діяльністю, право на зайняття якою отримав ще до військової служби 19 липня 2007 року.
Як видно із копії послужного списку командир військової частини 2138 відповідно до наказу №57-ос від 24 березня 2008 року уклав з ОСОБА_1 контракт на проходження військової служби і призначив його на посаду молодшого інспектора 1-ї категорії прикордонної служби.
Свідоцтво, видане Очаківською райдержадміністрацією Миколаївської області, яке досліджене в судовому засіданні, засвідчує, що ОСОБА_1 19 липня 2007 року був зареєстрований як фізична особа-підприємець.
Із оглянутої в судовому засіданні книги обліку доходів і витрат, яку ведуть громадяни -суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року вбачається, що ОСОБА_1 протягом листопада-грудня має виручку в сумі 2200 гривень.
Дослідженими в судовому засіданні звітами суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи, а також квитанціями підтверджується, що ОСОБА_1 в період проходження військової
служби оплачував єдиний податок за підприємницьку діяльність за інші види діяльності у сфері страхування.
Оскільки ОСОБА_1, будучи військовою посадовою особою, був уповноважений на виконання функцій держави і під час проходження військової служби за контрактом безпосередньо займався підприємницькою діяльністю, то його дії військовий суд кваліфікує по ст.5 ч.1 п. "б" Закону України „Про боротьбу з корупцією"
Особа, що склала протокол, обвинувачувала ОСОБА_1 в тому, що він займався підприємницькою діяльністю з 24 березня 2008 року до 8 квітня 2009 року.
Між тим, таке твердження не основане на доказах.
В судовому засіданні показами ОСОБА_1 встановлено, що він займався, будучи військовослужбовцем за контрактом, підприємницькою діяльністю лише до кінця 2008 року.
Дослідженими в судовому засіданні документами підтверджується, що ОСОБА_1 під час проходження військової служби займався підприємницькою діяльністю до кінця 2008 року.
Других даних, які б вказували на те, що ОСОБА_1 займався підприємницькою діяльністю і в 2009 році не встановлено ні в суді, ні під час прокурорської перевірки.
На підставі наведеного військовий суд вважає, що ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем, займався підприємницькою діяльністю до кінця грудня 2008 року.
Під час проведення прокурорської перевірки і під час розгляду справи в судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_1 займався підприємницькою діяльністю з 24 березня 2008 року, тобто з моменту зарахування його на військову службу за контрактом.
Однак, відповідно до ст.12 Закону України „Про боротьбу з корупцією" адміністративне стягнення за корупційні діяння або інші правопорушення, пов'язані з корупцією, може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня його вчинення, а оскільки в суді встановлено, що з моменту вчинення ОСОБА_1 підприємницької діяльності під час проходження військової служби за період з 24 березня по жовтень 2008 року минуло більше ніж шість місяців, то за цей час на нього не може бути накладено стягнення.
Призначаючи міру адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд враховує, що він по військовій службі зарекомендував себе з позитивної сторони, ні в чому негожому помічений не був, в скоєному щиросердечно розкаявся.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 15, 283, 284, 287 КпАП України і ст.12 Закону України „Про боротьбу з корупцією" військовий суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого п. „б" ч.1 ст.5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" і на підставі ст.8 ч.1 того ж закону піддати його адміністративному стягненню у вигляді 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 255 гривень.
Постанова може бути оскаржена ОСОБА_1 та опротестована військовим прокурором протягом 10 днів з дня винесення постанови.