Судове рішення #5685792
ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ

ВІЙСЬКОВИЙ  МІСЦЕВИЙ   СУД  МИКОЛАЇВСЬКОГО   ГАРНІЗОНУ

Справа №4-41/2008

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

17 жовтня 2008 року                                                                                          м. Миколаїв

Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням підполковника юстиції Рудяка А.В., при секретарі Єфименко О.М., за участю помічника військового прокурора Херсонського гарнізону капітана юстиції Канівця І.П., особи, яка подала скаргу -ОСОБА_1, у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду розглянув скаргу

ОСОБА_1,   яка

народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Фрунзе

Геніческого      району      Херсонської     області,

росіянка,    громадянка    України,    раніше    не

засуджена, з середньою освітою, зареєстрована і

проживає за адресою: АДРЕСА_1,

на постанову слідчого військової прокуратури Херсонського гарнізону від 15 серпня

2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи у відношенні військовослужбовців

військової частини 3056 старшого прапорщика ОСОБА_2 і прапорщика ОСОБА_3. за

ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.125 та ч.1 ст.424 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

15 серпня 2008 року слідчий військової прокуратури Херсонського гарнізону старший лейтенант юстиції Лавриненко, розглянувши матеріали прокурорської перевірки за заявами ОСОБА_4, ОСОБА_1 та ОСОБА_5. на неправомірні дії військовослужбовців військової частини 3056 Внутрішніх військ МВС України старшого прапорщика ОСОБА_2., прапорщика ОСОБА_3. і старшини ОСОБА_6. щодо факту затримання їх останніми 5 липня 2008 року у селі Стрелковому Генічеського району Херсонської області і завдання їм умисно легких тілесних ушкоджень, виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

Відмовляючи в порушенні кримінальної справи, слідчий, як вказано в постанові, не знайшов в діях військовослужбовців складу злочинів, передбачених ч.1 ст.125 та ч.1 ст.424 КК України, оскільки на його думку вони діяли в межах своїх повноважень, передбачених ст.ст. 12; 13; 14 Закону України «Про міліцію» в зв'язку з чим в порушенні кримінальної справи було відмовлено на підставі п.2 ч.1 ст.6 КПК України, тобто за відсутністю в їх діях складу злочину.

Слідчий прийшов до такого висновку виходячи з пояснень військовослужбовців ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, громадян ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, дільничного інспектора Генічеського РВ УМВС в Херсонський області ОСОБА_15, інспектора відділення ДАІ ОСОБА_14, а також доданого ОСОБА_2 відеозапису.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням ОСОБА_1 в своїй скарзі вказує на незаконність зазначеної постанови слідчого і просить її скасувати та повернути матеріали для проведення додаткової перевірки.

В обгрунтування своїй позиції вона вказує на неповноту та однобічність збору слідчим фактів та доказів неправомірної поведінки військовослужбовців ОСОБА_2 і ОСОБА_3, оскільки під час перевірки він опитав виключно співробітників МВС України, а також інших двох

 

осіб безпосередньо зацікавлених в необ'єктивному розгляді справи, одночасно проігнорувавши її допитом, інших безпосередніх очевидців подій - братів ОСОБА_5, їх диктофонними та відеозаписом перебігу подій, відзнятими (на відмінність від представлених ОСОБА_2) з самого початку конфлікту, а також фактами завдання їй та її чоловікові тілесних ушкоджень під час затримання. Вказана неповнота перевірки, на думку ОСОБА_1, привела слідчого до необ'єктивних висновків про те, що тілесні ушкодження їй та її чоловіку були завдані під час їх затримання 5 липня 2008 року за нібито протиправну поведінку. Між тим, так зване порушення громадського порядку її чоловіком ОСОБА_1 спростовується постановою судді Генічеського районного Херсонської області від 16 липня того ж року згідно якої провадження по справі ОСОБА_1 за ст.185 КоАП України закрито.

Прокурор в судовому засіданні заявив про те, що згідно постанови військового місцевого суду Миколаївського гарнізону від 16 жовтня 2008 року постанову слідчого військової прокуратури Херсонського гарнізону від 15 серпня 2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи у відношенні військовослужбовців військової частини 3056 старшого прапорщика ОСОБА_2 і прапорщика ОСОБА_3. за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.125 та ч.1 ст.424 КК України скасовано, а матеріали направлені на додаткову перевірку і просив суд відмовити в задоволенні скарги ОСОБА_1, оскільки відсутній предмет розгляду.

ОСОБА_1 погодилася з думкою прокурора, не стала підтримувати свою скаргу і не заперечувала проти винесення судом рішення про відмову в задоволенні її скарги, оскільки на час розгляду оскаржену нею постанову вже скасовано.

Заслухавши пояснення заявниці ОСОБА_1, думку прокурора, вивчивши матеріали перевірки, суд дійшов наступного.

Згідно постанови військового місцевого суду Миколаївського гарнізону від 16 жовтня 2008 року постанову слідчого військової прокуратури Херсонського гарнізону від 15 серпня 2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи у відношенні військовослужбовців військової частини 3056 старшого прапорщика ОСОБА_2 і прапорщика ОСОБА_3. за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.125 та ч.1 ст.424 КК України скасовано внаслідок задоволення скарги ОСОБА_4.

Відповідно до вимог ст.236-2 КПК України суддя, розглянувши скаргу на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, залежно від того, чи були виконані вимоги ст.99 того ж кодексу приймає одне з таких рішень: скасовує постанову про відмову в порушенні справи і повертає матеріали для проведення додаткової перевірки або залишає скаргу без задоволення.

Таким чином, оскільки постанову слідчого військової прокуратури Херсонського гарнізону від 15 серпня 2008 року вже скасовано судом і заявниця відмовилася від підтримання вимог своїй скарги в судовому засіданні з причин відсутності предмету оскарження, а кримінально-процесуальним кодексом України чітко визначено коло рішень суду по зазначеної категорії справ, то суд вважає за необхідне в задоволенні скарги ОСОБА_1 відмовити та повернути матеріали дослідчої перевірки по заявам подружжя ОСОБА_1 і громадянина ОСОБА_5 в військову прокуратуру Херсонського гарнізону для проведення додаткової перевірки.

Керуючись ст.ст.236-1; 236-2 КПК України, військовий місцевий суд гарнізону,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Скаргу ОСОБА_1 на постанову слідчого військової прокуратури Херсонського гарнізону від 15 серпня 2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи у відношенні військовослужбовців військової частини 3056 старшого прапорщика ОСОБА_2. і прапорщика ОСОБА_3. за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.125 та ч.1 ст.424 КК України - залишити без задоволення.

 

Матеріали дослідної перевірки повернути до військової прокуратури Херсонського гарнізону для додаткової перевірки.

На постанову може бути подана апеляція сторонами до військового апеляційного суду Військово-Морських Сил України протягом семи діб з дня її винесення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація