ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
Справа №4-23/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про дачу дозволу на проведення позапланової ревізії КРУ
22 червня 2009р. м. Миколаїв
Голова військового місцевого суду Миколаївського гарнізону полковник юстиції Міняйло М.П., розглянувши подання військового прокурора Миколаївського гарнізону полковника юстиції Кашука О.В. про отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії органами державної контрольно-ревізійної служби в Миколаївській області фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП»,
ВСТАНОВИВ
До суду надійшло подання військового прокурора Миколаївського гарнізону полковника юстиції Кашука О.В. про отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії контрольно-ревізійним управлінням (далі КРУ) в Миколаївській області фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» (далі завод), в якому зазначено, що військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону проводиться прокурорська перевірка дотримання службовими особами заводу законодавства при здійсненні господарської діяльності і використання державних коштів.
Військовий прокурор обґрунтовуючи своє подання вказує, що в порядку здійснення господарської діяльності, заводом з товариством з обмеженою відповідальністю «Турбонергокомплект» ( м. Миколаїв) 21 лютого 2005 року був укладений рамковий договір №46 щодо проведення ремонтних робіт двигунів виробництва ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект». При цьому згідно умов даного договору, завод зобов'язався проводити ремонт окремо кожного двигуна, за додатковими угодами, які в подальшому укладались сторонами та являлись невід'ємною часткою вищенаведеного договору.
Зокрема, в період з квітня 2006 року по 30.08.07 року, відповідно до умов одинадцяти додатково укладених угод, заводом було проведено капітальний ремонт восьми газотурбінних двигунів на загальну суму 4267, 08 тис. грн.
Далі прокурор стверджує, що під час планової ревізії у квітні 2009 року, фахівцями КРУ у Миколаївській області на заводі вибірковою перевіркою встановлено, що внаслідок заниження за трьома додатковими угодами №8 від 10.10.06 року, №9 від 25.10.06 року, №11 від 12.04.07 року - фактичної вартості ремонтних робіт трьох двигунів, завод недоотримав коштів у розмірі 728013, 76 грн., чим державі завдано збитків у такому ж розмірі.
Також військовий прокурор зазначає в поданні, що з огляду на період, який підлягав ревізії, а саме з 01.01.2007р. по квітень 2009 року, перевіркою не була охоплена фінансово-господарська діяльність заводу по ремонту ще п'яти двигунів, який здійснювався у період до 01.01.2007 року і ці роботи виконувались в рамках одного вищенаведеного договору №46 від 21.02.05 року.
Військовий прокурор також зазначив, що у 2005 році відповідно до платіжних доручень №1041 від 30.06.05 року, №1902 від 14.09.05 року, №2074 від 27.09.05 року на рахунок благодійного фонду «Миколаїв-2000» заводом було перераховано 150 тис. грн. державних коштів в якості благодійної допомоги, що також вимагає перевірки в ході позапланової документальної ревізії.
Враховуючи викладене військовий суд приходить до висновку, що для забезпечення прокурорської перевірки дотримання службовими особами державного підприємства «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» законодавства при здійсненні господарської діяльності і використанні державних коштів слід задовольнити подання військового прокурора.
На підставі викладеного, керуючись п. 6 ст. 11 Закону України "Про Державну контрольно-ревізійну службу в Україні" зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України(щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)",
ПОСТАНОВИВ
1. Дати дозвіл контрольно-ревізійному управлінню в Миколаївській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Миколаївській авіаремонтний завод «НАРП» (входить до складу Збройних Сил України, як державна власність, місцезнаходження: 54037 м. Миколаїв, Корабельний район, вулиця Знаменська, будинок, 4 код ЄДРПОУ 09794409), якою охопити період діяльності заводу з 1 січня 2005 року по теперішній час.
2. Ревізію провести в строк не більше 10 робочих днів, починаючи з 30 червня по 13 липня 2009 року, тобто з урахуванням вихідних днів 4-5, 11-12 липня 2009 року.
3. На вирішення ревізорів поставити наступні питання:
· Якими законодавчими, внутрішніми нормативно-правовими актами та розпорядженнями службових осіб заводу, передбачалась економічне обґрунтування господарської угоди №46 від 21.02.05 року та додаткових угод до нього на етапі до їх укладання ?
· В чому полягав цей порядок, чи передбачає він отримання заводом прибутку. Якщо передбачає, то який розмір прибутку в даному випадку повинен бути передбачений, які документи і хто їх повинен був скласти в обґрунтування прибутковості господарської угоди №46 від 21.02.05 року та додаткових угод до нього ?
· На підставі яких документів формувалась вартість ремонту двигунів за окремо кожною додатковою угодою до договору №46 від 21.02.05 року. Чи правильно розрахована така вартість службовими особами заводу. Якщо ні , то в чому є невідповідність, хто її припустив , які вимоги і яких нормативно-правових актів було при цьому порушено ?
· Чи в повному обсязі ТОВ «Турбонергокомплект» розрахувалось з заводом за виконанні ремонтні роботи двигунів?
Чи була заподіяна шкода охоронюваним законом інтересам державі в особі ДП «НАРП» при здійсненні господарської діяльності по виконанню договору №46 від 21.02.05 року.
Якщо так, на яку суму, внаслідок яких діянь і якої службової особи , спричинена дана шкода?
· Якими законодавчими, внутрішніми нормативно-правовими актами та розпорядженнями службових осіб заводу, передбачений порядок перерахування коштів заводу благодійним фондам ?
· В чому полягав цей порядок, чи передбачає він отримання директором заводу згоди на перерахування коштів. Якщо передбачає, то хто правомочний надавати таку згоду?
· Яка загальна сума державних коштів була спрямована благодійним фондам, хто в окремо кожному випадку приймав рішення про направлення коштів, чи були при цьому припущені порушення законодавства?
Чи була заподіяна шкода охоронюваним законом інтересам державі в особі ДП «НАРП» внаслідок їх спрямування до благодійних фондів. Якщо так, на яку суму, внаслідок яких діянь і якої службової особи , спричинена дана шкода?