Судове рішення #5696051
Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

   Україна   ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД   

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

  

 04 серпня 2009 р.                                                                       справа № 2а-9748/09/0570

 

час прийняття постанови:  

 

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

 

головуючого                                                  судді  Галатіної О.О.

 

при секретарі                                                             Мичак О.С.

 

В С Т А Н О В И В:

 

          До Донецького окружного адміністративного суду звернулося Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування від нещасних випадків на виробництві  та профзахворювань України в  м. Маріуполі  з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіпроф» про  стягнення коштів.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 та ст.104 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що  рішенням загальних зборів учасників ТОВ «Медіпроф» від 21.02.2009 р.  вирішено припинити діяльність відповідача без правонаступника та розпочати процедуру ліквідації.

Внаслідок подання відповідачем заяви про здійснення позапланової перевірки спеціалістами позивача було здійснено перевірку за наслідками якої складено акт № 76 від 31.03.2009 р., в висновках якого визначена сума капіталізованих платежів двом потерпілим на виробництві (ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р. н., ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.).

Заявою від 18.05.2009 р. відповідач вимагає видати йому довідку про відсутність заборгованості перед Фондом для подальшого зняття з обліку в ЄДРПОУ та відмовляється від сплати капіталізованих платежів, посилаючись на те, що ТОВ «Медіпроф»  не є банкрутом, тому до нього не можна застосувати положення Порядку капіталізованих платежів для задоволення вимог, що виникли з зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами, внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю.

Разом з тим, позивач  не погоджується з позицією відповідача, так як Інструкція про порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України визначений Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 р. № 36, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 р. № 867\14134 є чинним рішенням правління Фонду, прийнятим в межах його компетенції, та є обов'язковим  для виконання страхувальниками та застрахованими.

Позивач вказує, що він здійснює страхові виплати громадянину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н. внаслідок  виробничої травми, отриманої 16.03.2004 року під час роботи електромонтером відповідача (акт за ф. Н-1 від 15.04.2004 р. №1), наслідком якої стала стійка втрата профпрацездатності  в розмірі 25%, починаючи з 20.10.2004 р. та безстроково.

Крім того, позивач повідомляє, що  сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілим на ТОВ «Медіпроф» ОСОБА_2 становить 38 488,05 грн.

Тому, просить суд стягнути з відповідача на його користь зазначену суму капіталізованих платежів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд  задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.

Вислухавши у судовому засіданні представника відповідача, дослідивши та оцінивши подані докази суд встановив наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України та частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

З наявного в матеріалах справи повідомлення про взяття на облік № 121, виданого позивачем вбачається, для відповідача  розмір страхового тарифу на державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з 13.01.2009 року становить 0,63 %. 

Судом встановлено, що позивачем було проведено перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності  перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних  випадків на виробництві та професійних захворювань України, за наслідком

якої складено акт від 31.03.2009 року за № 76, відповідно до висновку якого, для покриття витрат Фонду двом потерпілим на виробництві ОСОБА_1(ІНФОРМАЦІЯ_1р. н.) та ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н.), які працювали в ТОВ «Медіпроф» та внаслідок виробничої травми отримали трудове каліцтво, підприємство в разі ліквідації без правонаступника, зобов'язане сплатити до Фонду суму капіталізованих платежів по: ОСОБА_1- 10426,96 грн. та ОСОБА_2 - 38488,05 грн., всього на загальну суму 48915,01 грн.  

          З наявного в матеріалах справи розрахунку потреби в капіталізації коштів ТОВ «Медіпроф» для розрахунку з потерпілим ОСОБА_2 вбачається, що загальна потреба в капіталізації  становить 38488,05 грн. 

 З наявного в матеріалах справи розрахунку потреби в капіталізації коштів ТОВ «Медіпроф» для розрахунку з потерпілим ОСОБА_1 вбачається, що загальна потреба в капіталізації  становить 10426,96 грн. 

 

18.05.2009 р. відповідач надав позивачу заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості, зі змісту якої вбачається, що 21.02.2009 р. у зв'язку із відсутністю господарської діяльності, учасниками ТОВ «Медіпроф»  було прийнято рішення про припинення діяльності та закриття підприємства. 25.02.2009 р. державним реєстратором м. Маріуполь внесено запис № 12741100006003517 про початок процедури закриття підприємства. 31.03.2009 р. Іллічівськом відділенням ВД ФССНВ було  проведено відповідну перевірку   та виданий вищевказаний акт № 76.

Тому, відповідач просив позивача видати довідку про відсутність заборгованості. Разом з тим, відповідач заперечував проти потреби  в капіталізації коштів для розрахунку з потерпілими на виробництві.

Разом з тим, суд не погоджується з позицією відповідача з наступних підстав.

Відповідно до п. 5.9  Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання

страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві

та професійних захворювань України, затвердженої  Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 N 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України

1 серпня 2007 р. за N 867/14134,  для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року N 765 ( 765-2000-п ) (із змінами).

На підставі п. 7 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Як передбачено вимогами ст. 112 Цивільного Кодексу України,  у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у такій черговості, зокрема,  у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.

Ст. 15 та 46  Закону України  «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачають, що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням. Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.

Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема, капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Кошти на здійснення страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України та використовуються виключно за їх прямим призначенням.

В судовому засіданні було встановлено, що позивачем здійснюються страхові виплати громадянину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н. внаслідок  виробничої травми, отриманої 16.03.2004 року під час роботи електромонтером відповідача (акт за ф. Н-1 від 15.04.2004 р. №1), наслідком якої стала стійка втрата профпрацездатності  в розмірі 25%, починаючи з 20.10.2004 р. та безстроково, що підтверджується з акту огляду МСЕК № 124598 серії 2-18АВ від 20.10.2004 р.

Відповідно до п. 3  Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 765,  капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

В судовому засіданні встановлено, що сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілим ОСОБА_2 становить 38 488,05 грн.

З огляду на це, суд вважає, що позовні вимоги   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування від нещасних випадків на виробництві  та профзахворювань України в  м. Маріуполі  до Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіпроф» про  стягнення коштів  не суперечать чинному законодавству.

Згідно ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд вважає що позивач  довів обставини на яких грунтуються позовні вимоги у зв'язку з чим його позовні вимоги підлягають задоволенню. 

Враховуюче  викладене, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -                                                                                                   

П О С Т А Н О В И В :

 

Позов  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування від нещасних випадків на виробництві  та профзахворювань України в  м. Маріуполі   до Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіпроф» про  стягнення коштів  -  задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіпроф» на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування від нещасних випадків на виробництві  та профзахворювань України в  м. Маріуполі    суму капіталізованих платежів в розмірі 38 488 (тридцять вісім тисяч чотириста вісімдесят вісім) гривень 05 коп. шляхом перерахування стягнутих коштів на р\р 37177400900053 в ГУДКУ в  Донецькій області, м. Донецьк, МФО 834016 (код платежу 50060000, отримувач - відділення ФССНВВ, код ЄДРПОУ 25968665).   

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 04 серпня 2009 року.

Повний текст постанови складений 09 серпня 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. 

 

          Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          Галатіна О.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація