№243/2347/13-ц
№2/243/1139/2013
У Х В А Л А
20 березня 2013року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області
ОСОБА_1 розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до ВАТ “Содовий завод” про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку, стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся з позовом до ВАТ “Содовий завод” про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку, стягнення моральної шкоди.
Відповідно до вимог ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити:
- ім’я позивача та відповідача, їх місцепроживання або місцезнаходження;
- зміст позовних вимог;
- виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги;
зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Звертаючись із зазначеними вимогами до відповідача, позивач обгрунтовує такі вимоги тим, що його батько ОСОБА_3 перебував у трудових відносинах із відповідачем, який не здійснив розрахунку при звільненні останнього , не сплативши заборгованість із заробітної плати.
З огляду на викладені в позові обставини, між позивачем та відповідачем не мали місце трудові правовідносини. А такі відносини виникли з його померлим батьком та відповідачем. Наведене свідчить про те, що цей позов не випливає з трудових правовідносин. А за таких обставин підстав для звільнення позивача від сплати судового збору не вбачається. Позивачем не надано документів на сплату судового збору.
Відповідно до приписів ст.4 ЗУ “Про судовий збір” розмір ставки судового збору за подання позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, що становить- 229грн.40коп. та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, що становить 3441грн.. Відповідно до заявлених вимог, ціна позову становить 12758грн., тобто розмір судового збору повинен становити 229,40грн..
Окрім того посилаючись, як на обгрунтування позову, на приписи ст.1227 ЦК України, позивач не зазначив в позові чи є він спадкоємцем, чи прийняв спадщину.
Зазначені обставини є суттєвими для визначення виниклих правовідносин та питання про відкриття провадження у справі, тому за таких обставин слід надати строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись вимогами ст. 119-121 ЦПК України
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, протягом п’яти днів з часу отримання ухвали.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Ю.В. Чернишов