Справа №2-1018/09 0531
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2009 р. місто Донецьк
Куйбишевський районний суд м. Донецька в складі: головуючого в справі - судді ЛАРІОНОВОЇ Н.М., при секретарі ІВАНЧЕНКО К.М., за участю позивача ОСОБА_1 та представника третьої особи: ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: орган опіки та піклування Куйбишевської районної в м. Донецьку Ради про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
08.12.2008 р. позивач звернулася до суду з позовом і просить позбавити батьківських прав відповідача, яки є батьком малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі з 07.08.1998 р. до 21.12.2000 p., від шлюбних відношень у сторін народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням районного суду м. Донецька з відповідача на користь позивача стягнуто аліменти, які він не виплачує, та ухиляється від виконання даного рішення. Після розірвання шлюбу та до теперішнього часу відповідач вихованням дитини не займається, матеріально її не забезпечує, необхідних умов для розвитку дитини не надає, долею та здоров'ям дитини не цікавиться. Вважає, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги в повному обсязі та дала пояснення, аналогічні викладеним в позові обставинам. Додав, що дитина практично не пам'ятає свого батька, не відчуває до нього почуття любові та прихильності. Просила розглянути справу за відсутністю відповідача.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце і час розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог закону, про причини неявки суд не повідомив.
Представник третьої особи у судовому засіданні вважав необхідним винести рішення суду у відповідності до закону з огляду на інтереси дитини та з метою її соціального захисту.
В зв'язку з цим суд на підставі ст. ст. 169 ч.4,224 ЦПК України постановляє заочне рішення. Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, допитавши свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та перевіривши письмовими доказами, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, за наступних підстав.
Сторони по справі є батьками малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 (актовий запис № 51, в свідоцтві про народження дитини, від 02.02.1999 р. Куйбишевським ВРАГС м. Донецька).
У відповідності зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані виховувати свою дитини, піклуватися про його здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток дитини, забезпечити одержання ним повної загальної середньої освіти, готувати дитину до самостійного життя.
Шлюб між сторонами розірваний 21 грудня 2000 р. (актовий запис № 502, в свідоцтві про розірвання шлюбу, від 21.12.2000 р. Куйбишевським ВРАГС м. Донецька).
В судовому засіданні встановлено, що відповідач вихованням дитини не займається, матеріально її не забезпечує, необхідних умов для розвитку дитини не надає, долею та здоров'ям дитини не цікавиться, на дні народження не приходить.
Згідно повідомлення ВДВС Ленінського РУЮ м. Донецька, за період з 01.01.2005 р. по 07.05.2008 p., та ВДВС Куйбишевського РУЮ м. Донецька, за період з 2005 р. по теперішній час, виконавчий лист по стягнення аліментів з ОСОБА_3 на виконанні не знаходився.
Постановою ВДВС Куйбишевського РУЮ м. Донецька від 04.05.2000 р. відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на користь ОСОБА_8.
Малолітня дитина проживає разом з позивачем за адресою: м. Донецьк, вул. Єрмолая Жукові" буд. 3.
Дитина за місцем навчання характеризується позитивно, як добросовісна, товариська дитина, по характеру добрий та веселий хлопчик. Матір вихованню дитини наділяє багато уваги. Батько, за чотири роки навчання дитини в школі, не з'являвся, ніякої участі в вихованні дитини не приймав. Дитина батьком називає зовсім іншу дитину.
Позивачка працює у ТОВ „Укрметаліновація" на посаді фінансового директора, заробітна платня за останні шість місяців складає 6000,0 грн.
Вказані обставини дають суду підстави зробити висновок про те, що відповідач ОСОБА_3, маючи об'єктивну можливість виконувати свої батьківські обов'язки у відношенні сина ОСОБА_4, ухиляється від їхнього виконання.
Знаючи про час та місце розгляду цивільної справи не з'явився, що свідчить про його байдужість до долі дитини.
У відповідності зі ст. 164 ч.1 п.2 батьки можуть бути позбавлені батьківських прав у випадку ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
У відповідності до ст. 166 СК України для відповідача настають правові наслідки позбавлення її батьківських прав.
У відповідності за ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Позбавлення батьківських прав не припиняє обов'язку по утриманню батьками своєї дитини. На підставі викладеного суд вважає за необхідне, як крайню міру, позбавити відповідача батьківських прав у відношенні її дитини.
Аліменти з відповідача на користь позивача, на утримання дитини, стягнуто аліменти рішенням Куйбишевського районного суду м. Донецька від 18.04.2006 p..
На Підставі викладеного, керуючись ст. ст. 150,155,157,164,166, СК України, ст. ст. 11,60,214-215, 226 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: орган опіки та піклування Куйбишевської районної в м. Донецьку Ради про позбавлення батьківських прав - задовольнити в повному обсязі.
Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після набрання рішенням законної сили його копію направити до відділу РАЦС Куйбишевського РУЮ м. Донецька для внесення відмітки до актового запису № 51 від 02.02.1999 р. про народження дитини.
Рішення може бути переглянуте Куйбишевським районним судом м. Донецька за письмовою заявою відповідачів, поданою до районного суду протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Куйбишевський районний суд м. Донецька шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції або апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подачі заяви про оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається апелянтом до суду апеляційної інстанції.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом встановленого законом строку на її подання, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.