Справа №2-а-1270/09/1970
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 квітня 2009 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі
головуючої судді Крапівницькій Н.Л.
при секретарі судового засідання Самборській М.Б. за участю:
представника позивача - Світлика О.М., довіреність № 2346104 від 30. 12.08 р. представник відповідача-Репети В.В. довіреність № 1892/12-12 від 23.04.09 р..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі до підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області про оскарження дій державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області Репети Василя Васильовича по виконавчому провадженню № 11984410
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі до підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області про оскарження дій державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області Репети Василя Васильовича по виконавчому провадженню № 11984410.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і пояснив, мотивуючи тим. що 06 квітня 2009 року позивач отримав простим поштовим відправленням від підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області постанову про відкриття виконавчого провадження № 11984410 щодо примусового виконання виконавчого листа № 2-а-9195 виданого 05.01.2009р., яким. Тернопільським окружним адміністративним судом вирішено стягнути з управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі в користь ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 01 липня 2007 року по 31 грудня в межах бюджетних сум бюджетних призначень виділених на дані цілі. Згідно п.2 постанови про відкриття виконавчого провадження, яку винесено 25.02.2009 р. позивачу - УПФУ в Тернопільському районі надано термін для добровільного виконання до 04.03.2008 року, але як вбачається із штемпеля відділення зв'язку, який стоїть на конверті, дану постанову лише відіслано 31.03.2009 року. Таким чином, внаслідок порушення державним виконавцем підрозділу примусового виконання відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області Репетою В.В. ч.5 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження», унеможливило управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільському районі виконати рішення в наданий для добровільного виконання строк тобто до 04.03.2008 року. На підставі вищенаведеного, представник позивача просить скасувати постанову державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області Репети Василя Васильовича по виконавчому провадженню № 11984410.
Представник відповідача в судовому засідання позов не визнав. Суду пояснив, що відповідно до абз. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання, а позивач цього не зробив. З урахуванням положень ч. 2 ст. 19 Конституції України, згідно яких орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, представник відповідача вважає, що виконував свої обов'язки в межах наданих йому повноважень. Зважаючи на викладене, відповідач вважає, що постанова про відкриття виконавчого провадження № 11984410 винесена у відповідності до норм чинного законодавства і підстави для її скасування відсутні.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення учасників процесу, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог позивача слід відмовити, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 25 лютого 2009 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області Репетою Василем Васильовичем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №11984410 щодо примусового виконання виконавчого листа № 2-а-9195 виданого 05.01.2009р. Тернопільським окружним адміністративним судом про стягнення з управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі в користь ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 01 липня 2007 року по 31 грудня в межах бюджетних сум бюджетних призначень виділених на дані цілі. Згідно п.2 вищевказаної постанови боржнику - управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільському районі надано термін для добровільного виконання рішення до 04.03.2008 року.
06 квітня 2009 року управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі отримало дану постанову, яка була їм надіслана підрозділом примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області 31.03.2009 року.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає що державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача.
Згідно з абз. 1 ст.3З Закону України «Про виконавче провадження» № 606-Х1Х від 21.04.99 року за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання.
Суд вважає, що твердження представника позивача про те. що управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі не могло добровільно виконати рішення в наданий термін, тому що державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області було порушено ч.5 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» є безпідставними, оскільки відповідно до абзацу 1 ст.3З вищевказаного Закону позивач мав право звернутися із заявою до державного виконавця або до суду про відстрочку або розстрочку виконання рішення, а також про встановлення чи зміну способу і порядку його виконання, а як вбачається з матеріалів справи, пояснень сторін, він не звертався із вищевказаної заявою.
Крім того, в судовому засіданні представник позивача стверджував, що управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі у добровільному порядку дане рішення не виконало б, в з зв'язку з відсутністю коштів.
З урахуванням викладеного, судом встановлено, що відповідачем не порушено права позивача, а тому суд приходить до переконання, що постанова про відкриття виконавчого провадження № 11984410 щодо примусового виконання виконавчого листа № 2-а-9195 виданого 05.01.2009р. Тернопільським окружним адміністративним судом про стягнення з управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі в користь ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 01 липня 2007 року по 31 грудня в межах бюджетних сум бюджетних призначень виділених на дані цілі, винесено відповідно до вимог чинного законодавства і підстави для її скасування відсутні, а тому в позовних вимогах слід відмовити.
Керуючись ст.ст.6, 50. 86, 158, 160-163, 167, 186 КАС України. Законом України «Про виконавче провадження», суд. -
ПОСТАНОВИВ:
В позовних вимогах управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі до підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області про оскарження дій державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області по виконавчому провадженню № 11984410 відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подаєт-ься протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.