Судове рішення #5701339

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2009 року                                                                              Справа № 2-а-1183/09/1970

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді                     Крапівницькій Н.Л.

при секретарі с/з                      Самборській М.Б.

за участю:

позивач                                   представника прокуратури Тернопільської області

Стадника В.О.

представник позивача    Дереворіз В.Я.

представник відповідача в судове засідання не з'явився. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора Чортківського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Чортківського районного центру зайнятості до приватного агропромислового підприємства "Криволука" про стягнення заборгованості до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 335, 85 грн., суд, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Прокурор Чортківського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Чортківського районного центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного агропромислового підприємства «Криволука» про стягнення недоїмки до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 335,85 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали. Просять стягнути з відповідача вищевказану суму заборгованості, в обґрунтування своїх позовних вимог посилаються на розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за IVквартал 2008 року, довідку про суму недоїмки від 18.03.2009р №06/583, розрахунком заборгованості по сплаті страхових внесків на випадок безробіття по ПАП «Криволука» станом на 01.01.2009р.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів у справі.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Страхування громадян на випадок безробіття є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування і здійснюється на підставі Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року № 1533-ИІ (далі Закон України № 1533-Ш) Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України в особі виконавчих дирекцій Фонду, функції яких згідно ст. 12 Закону України виконують органи державної служби зайнятості;

Платниками страхових внесків є страхувальники, які зобов'язані зареєструватися у виконавчих дирекціях Фонду за місцем свого знаходження (ч. 1 п. 2 ст. 35 Закону України № 1533-Ш);


Страхувальниками, згідно Закону України № 1533-Ш є роботодавці, які використовують найману працю і застраховані особи - наймані працівники, які повинні своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду (ч. 2 п. 2 ст. 35 Закону України №1533-111);

Порядок та розмір сплати страхових внесків встановлений ст.ст. 17, 19 Закону України №1533-111, ч. ч. 2, 3 п. 2. ст. 1. Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001р. № 2213-ІП (із подальшими змінами і доповненнями) та „Інструкцією про обчислення і сплату внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за №30/5221, відповідно до яких платники зобов'язані сплачувати до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, а саме один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Відповідно до Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" відповідач зобов'язаний був з 01.01.2000р. сплачувати страхові внески до Фонду в розмірі 2,5% від фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,5% від сукупного оподаткованого доходу осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту).

Законом України „Про внесення змін до деяких Законів України з питань загальнообов'язкового соціального страхування" були змінені ставки внесків на випадок безробіття і з 09.02.2002р. вони становили 2,1% від фактичних витрат оплати праці найманих працівників та 0,5% від сукупного оподаткованого доходу осіб, які працюють на умовах трудового договору, а з 01.03.2003р. - 1,9% та 0,5% відповідно.

Згідно до Закону України від 20.12.2005р. № 3235-ІУ..Про державний бюджет України на 2006 рік" були змінені ставки збору на випадок безробіття і з 01.01.2006р. становлять 1,3% суми від фактичних витрат оплати праці найманих працівників та 0,5% від сукупного оподаткованого доходу осіб, які працюють на умовах трудового договору.

Судом встановлено, що згідно даних обліку позивача за відповідачем, станом на 01.01.2009 р. рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на суму 7379,61 грн.

19.06.2008 року рішенням Господарського суду Тернопільської області було задоволено позов Чортківського районного центру зайнятості до приватного агропромислового підприємства «Криволука» про стягнення недоїмки та пені по страхових внесках на випадок безробіття, яка виникла за період з 01.07.2006 року по 31.12.2008 року на суму 1981,35 грн.

Статтею 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач повинен своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Судом встановлено, що відповідачем за період з 01.10.2008 року по 31.12.2008 року було нараховано та не сплачено до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 335,85 грн. страхових внесків.

На час слухання справи відповідач не представив докази добровільного погашення
заборгованості.                                                                                                    

Підтвердженням недоїмки по сплаті обов'язкових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття є:

- копія розрахункової відомості відповідача про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загатьнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за   IVквартал 2008 року, довідкою про суму недоїмки від 18.03.2009р №06/583;


- розрахунок заборгованості по сплаті страхових внесків на випадок безробіття по ПАП «Криволука» станом на 01.01.2009р. За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги прокурора Чортківського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Чортківського районного центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного агропромислового підприємства «Криволука» про стягнення заборгованості до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 335,85 грн підлягають до задоволення як такі, що підтвердженні матеріалами справи, грунтуються на вимогах чинного законодавства та не заперечені в установленому порядку відповідачем.

Керуючись ст.ст.6,86,158,163,186 КАС України, ст.ст.1,2,4,12,17,19,35,38,39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд,-

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов прокурора Чортківського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Чортківського районного центру зайнятості до приватного агропромислового підприємства "Криволука" про стягнення заборгованості до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 335.85 грн.. задовольнити.

Стягнути з приватного агропромислового підприємства " Криволука " ( с.Криволука. Чортківський район. Тернопільська обл., код ЕДРПОУ 30787884) недоїмку по страхових внесках на випадок безробіття в сумі 335,85 грн. на користь робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Чортківського районного центру зайнятості ( м. Чортків, вул. Шевченка, 21, р/р 37179301900554, УДК у Тернопільській області МФО 838012).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухваїив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подасться протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація