Судове рішення #5703859

Категорія 6.14

Справа 2-а-353/09/1970

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

23 березня 2009 року                                                                                     м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суду складі:

головуючого - судді Кисильової О.Й.,

при секретарі - Митко В.В.,

за участю: прокурора відділу прокуратури Тернопільської області-Стадника В.О.,

представника позивача - Сампари Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Борщівського району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач» про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів,

 

встановив:

 

Прокурор Борщівського району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач» про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 510 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду пояснила, що за правопорушення на ринку цінних паперів, вчинене відповідачем, позивачем складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 154-ТЕ від 10.09. 2008 року на підставі якого винесено постанову № 154-ТЕ від 18.09.2008 року про застосування д,о ВАТ «Борщівський райпостач» санкції у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. Відповідач добровільно не сплатив суму накладеного штрафу, а тому дана сума підлягає стягненню в доход Державного бюджету в судовому порядку.

Прокурор підтримав позицію представника позивача в повному обсязі.

Належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не з»явився, надіславши до суду відзив, в якому позовні вимоги визнає та просить розглянути справу за його відсутності, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявних у справі доказів.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов прокурора в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 27.08.2008 року у відношенні емітента - Відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач» порушено справу за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: відповідачем не виконано у встановлений позивачем термін розпорядження № 33-ТЕ від 17.07.2008 року, відповідно до якого підприємство зобов'язано усунути порушення законодавства про цінні папери та надати позивач' регулярну річну інформацію за 2007 рік, чим порушено вимоги пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року № 448/96-ВР (далі-Закон № 448/96-ВР). Позивачем складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 154-ТЕ від 10.08.2008 року на підставі якого винесено постанову № 154-ТЕ від 18.09. 2008 року про застосування до ВАТ «Борщівський райпостач» санкції у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.

Право оскарження  вищезазначеної постанови відповідачем не реалізовано.


Відповідно до пункту 10 статті 8 Закону № 448/96-ВР Державна комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі-Комісія) має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР Комісія застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Відповідно до підпункту 1.4 пункту 1 розділу XVIIПравил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень про усунення порушень законодавства щодо цінних паперів до юридичних осіб застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 5 статті 11 Закону № 448/96-ВР рішення Комісії про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Комісією, стягуються в судовому порядку.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що накладення позивачем санкції у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів Відкритим акціонерним товариством «Борщівський райпостач» є правомірним, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,-

 

постановив:

 

Позов прокурора Борщівського району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач» про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач», юридична адреса: вул. Залізнична, 1 смт. Скала-Подільська, Борщівського району в доход Державного бюджету України в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції в розмірі 510 грн. на р/р 31113106700030 в Борщівському відділенні Державного казначейства УДК України в Тернопільській області, код бюджетної класифікації 23588869,  МФО 838012.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація