Справа 22-11823/2007 Головуючий першої інстанції Юрченко В.П.
Категорія 36 Доповідач Денисенко Л.Л.
РІШЕННЯ
Іменем України
15 січня 2007 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
Головуючого ДенисенкоЛ.Л.
судді Лоленко А.В. Стратіло В.І.
при секретарі Проляпа О.В. з участю : відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по апеляції ОСОБА_1
на рішення Гірницького районного суду м.Макіївки
від 7 листопада 2006 р.
по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Гірницького районного суду м.Макіївки від 7 листопада 2006 року позовні вимоги задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 300 грн. щомісячно з 20 вересня 2006 року до досягнення дитиною повноліття, також стягнуто судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_1 просе змінити рішення суду і стягнути аліменти в сумі 150 грн. посилаючись на те, що суд не врахував те, що він не працює, не має постійного заробітку, позивачка працює, отримує зарплату 1 659,10 грн. тому син забезпечений матеріально краще ніж він.
В судовому засіданні відповідач підтримував апеляційну скаргу.
Вирішуючи справу суд виходив з того, що сторони були у шлюбі з 1990 року, мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Шлюб розірвано. Неповнолітній син проживає матір'ю, відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, тому позовні вимоги про стягнення аліментів підлягають задоволенню. З урахуванням матеріального стану відповідача, те що він не працює і не займається підприємницькою діяльністю суд визначив суму аліментів 300 грн.
- 2 -
Заслухати доповідь судді-доповідача, пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст.309 п.4 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.
Матеріалами справи встановлено, що сторони були у шлюбі з 1990 року, мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Шлюбні відносини сторони розірвали у 2000 році, син проживає з позивачкою. Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання сина.
Тому суд правильно зробив висновок про те, що відповідач повинен сплачувати аліменти на утримання сина.
З урахуванням матеріального становища відповідача суд правильно визначив суму аліментів 300 грн. в місяць, але відповідно вимог п.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 цього Кодексу, суд не врахував це положення закону.
Тому рішення суду слід змінити і стягнути аліменти у сумі 300 грн., але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімума для дитини відповідного віку.
Оскільки по справі представлені необхідні докази і додаткова перевірка їх не потрібна апеляційний суд вважає можливим змінити рішення суду без направлення справи на новий розгляд.
Доводи відповідача про те, що він не працює, не має постійного заробітку, а син матеріально забезпечений краще ніж він, оскільки позивачка отримує зарплату 1 659,10 грн. на двох, безпідставні тому, що відповідач працездатний, має професію, на його утриманні нікого немає, не працює відповідач тимчасово.
Керуючись ст.ст. 182 ч.2,184 СК України, ст.ст.307,309 п.4,316 ЦПК України апеляційний суд,
ВИРІШИВ:
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Гірницького районного суду м.Макіївки від 7 листопада 2006 року частково змінити, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уроженця м.Макіївки, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі 300 грн /триста/, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімума для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи з 20 вересня 2006 року і до досягнення дитиною повноліття.
В іншій частині рішення суду залишити без зміни.
Рішення апеляційного суду набуває законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено в касаційну інстанцію протягом двох місяців безпосередньо до Верховного Суду України.