Справа №6-185/2009
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2009 року Суддя Євпаторійського міського суду Автономної
Республіки Крим Захарова І.О., розглянувши подання Відділу державної виконавчої служби Євпаторійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про зміну засобу та порядку виконання
встановив:
У Євпаторійський міський суд звернувся Відділ державної виконавчої служби Євпаторійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про зміну засобу та порядку виконання. Свою заяву мотивує тим, що у його провадженні на примусовому виконанні знаходиться виконавчий лист по справі №2а-533, виданий Євпаторійським міським судом 19.07 2007 року, про стягнення з Віськової частини А 4519 на користь ОСОБА_2 грошової компенсації за продовольче забеспечення у розмірі 7 295, 52 грн.
Проте дана скарга не може бути прийнята до провадження суду з наступних підстав.
Заявник у скарзі посилається на ст. 373 Цивільного процесуального кодексу України, яка регламентує право державного виконавця або за заявою сторони звернутися до суду, якій видав виконавчий документ про зміну засобу та порядку виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, тобто Цивільного процесуального кодексу України.
Як вбачається із змісту доданих до подання документів, зокрема виконавчого листа, виданного Євпаторійським міським судом, звернення командира В/ч А4519 та кошторису цієї військової частини, подання стосується виконання судового рішенння, що постановлено за правилами Кодексу Адміністративного судочинства України.
За правилами ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення(відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженного майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавецьможе звернутися до суду, що видав виконавчій лист, із поданням.
Також із змісту подання вбачається фактично розвязання питання, щодо заміни сторони виконавчого провадження. Така заява (подання) подається за нормами ст. 264 КАС України.
Згідно ст. 17 Кодексу Адміністративного судочинства компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності. Крім того, в силу ст. 2 цього Кодексу завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже для розв'язання питання, зазначеного у поданні, заявнику слід звернутися із відповідним позовом в порядку встановленому ст.263 КАС України,
2
що регламентує особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Згідно ст. 1 ЦПК України завданням цивільного судочинства є вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, то за правилами ст. 122 ч.2 п. 1 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що в прийнятті скарги Управління труда та соціального захисту населення Євпаторійської міської Ради та відкритті провадження в справі слід відмовити, оскільки такі справи розглядаються в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 122, 373 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за поданням Відділу державної виконавчої служби Євпаторійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про зміну засобу та порядку виконання
Роз'яснити заявнику право на звернення у суді з відповідним адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена до Севастопольського Апеляційного адміністративного суду через Євпаторійській міський суд.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.