УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 33-233 2009 року Головуючий по 1-й інстанції
Тесленко Т.В.
Доповідач - Денисенко Л.М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 серпня 2009 року м. Полтава
Суддя Апеляційного суду Полтавської області Денисенко Л.М,, розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову Кобеляцького районного суду від 26 червня 2009 року,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою судді Кобеляцького районного суду Полтавської області від 26.06.2009 року
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканець АДРЕСА_1, працюючий керівником ТОВ
«Леіс»
визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП та підданий адміністративному стягненню у вигляді штрафу у сумі 85 грн.
Згідно постанови суду ОСОБА_1, працюючи керівником ТОВ «Леіс» і будучи посадовою особою, допустив ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на додану вартість за лютий 2009 року в розмірі 9000 грн.
В своїй скарзі ОСОБА_1 вказує на те, що постанова суду є незаконною, оскільки справа в суді розглянута без його участі, у зв'язку з чим, в порушення ст. 285 КУпАП йому не оголошувалась, чим було порушено його право на захист. Крім того, ОСОБА_1 вказує, що протокол щодо нього взагалі не складався, а висновки суду не відповідають обставинам справи, оскільки складений акт перевірки від 14.04.2009 року свідчить не про порушення порядку ведення податкового обліку, а лише вказує на наявність методологічної чи арифметичної помилок. За таких обставин прохає постанову суду скасувати, а провадження по справі закрити.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши доводи скаржника, який повністю підтримав принесену скаргу, вбачаю, що скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за наведених у постанові обставин підтверджується належно складеним інспектором сектору оподаткування юридичних осіб Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ протоколом про адміністративне правопорушення, що підписаний ОСОБА_1 і містить пояснення самого правопорушника. З даного пояснення вбачається, що причиною заниження податку на додану вартість у лютому 2009 року стала математична помилка.
Відповідальність за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП настає саме за порушення керівниками підприємств встановленого законом порядку ведення податкового обліку. За таких обставин вбачаю, що допущення математичної помилки при веденні податкового обліку містить в діях ОСОБА_1, як керівника ТОВ «Леіс», склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.