Справа № 22ц-1441/2009 Головуючий у 1 інстанції -
Категорія - цивільна Литвиненко І.В.
Доповідач - Позігун М.І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2009 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого - судді Позігуна М.І.
суддів Шемець Н.В., Редьки А.Г.
при секретарі Рачовій І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 18 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою відповідно до часток в будинковолодінні, -
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 18 травня 2009 року, яким їй відмовлено в задоволенні позову до ОСОБА_2, ОСОБА_3. про встановлення порядку користування земельною ділянкою пропорційно її частки у вартості житлового будинку. Незаконність рішення суду апелянт обґрунтовує порушенням судом як норм матеріального так і процесуального права, оскільки суд не врахував, що в силу норм ЗК України у разі належності будинку на праві спільної часткової власності кільком особам, право на земельну ділянку визначається пропорційно їх часткам у будинку.
Заслухавши доповідача, учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, суд приходить до слідую чого висновку.
Судом встановлено, що сторони є співвласниками будинковолодіння АДРЕСА_1 м. Чернігова, в якому ОСОБА_1 належить Ѕ частина, ОСОБА_3. та ОСОБА_2. по ј частині. Рішеннями судів від 30.07.1964 року та від 28.08.1970 року було визначено порядок користування земельними ділянками між попередніми власниками будинковолодіння відповідно до їх часток в будинку. Згідно висновку будівельно-технічної експертизи розміри земельних ділянок, якими користуються співвласники співпадають з розмірами земельних ділянок, які зазначені в рішеннях суду з незначним відхиленням. Крім того, експертом встановлено, що після розподілу земельної ділянки за рішеннями судів відбулася зміна часток бувших власників в будинковолодінні та якими користуються сторони після набуття права власності на них.
В суді апеляційної інстанції сторони підтвердили факт користування земельними ділянками в тих розмірах, якими користувалися попередні співвласники та відсутність спору з приводу землекористування, оскільки таке користування проводиться згідно раніше встановлених меж.
Висновок експерта щодо зміни часток бувших власників в будинковолодінні, окрім пояснень сторін в суді апеляційної інстанції, також знайшло підтвердження технічними документами, згідно яких раніше в будинковолодінні було 2 квартири, що підтверджено і рішеннями судів від 30.07.1964 року та від 28.08.1970 року, якими присадибну земельну ділянку було розподілено відповідно до часток співвласників в будинковолодінні.
Позивачка стала власником Ѕ частини будинковолодіння в грудні 2007 року, отримавши його в дар від ОСОБА_4. згідно договору дарування частини житлового будинку від 24 грудня 2007 року, який також користувався земельною ділянкою в розмірах, які були визначені між попередніми співвласниками.
Фактично вимоги позивачки зводяться не до визначення порядку користування прибудинковою земельною ділянкою, а до її перерозподілу з врахуванням часток співвласників в будинку.
Проте, відповідно до ч. 3 ст. 415 ЦК України особа, до якої перейшло право власності на будівлі (споруди), набуває право користування земельною ділянкою на тих же умовах і в тому ж обсязі, що й попередній власник.
За таких обставин, суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку щодо відсутності підстав для зміни порядку користування присадибною земельною ділянкою між співвласниками будинку пропорційно їх часткам в житловому будинку, а тому доводи апеляційної скарги не дають підстав для її задоволення та скасування вірного по суті рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 308, 314, 315, 317,319 ЦПК України суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 18 травня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили негайно і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі двох місяців.
Головуючий: Судді: