Судове рішення #5714164

   

Справа№22ц-1835/2009

 

Головуючий у першій інстанції  ГУМЕН В.М.

Категорія - цивільна                                      

 

Доповідач   ПОЗІГУН М.І.

 

                                                           У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                             

 

  19 серпня 2009 року                  

                                                

              м. Чернігів

 

    АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

 

головуючого- судді:

ПОЗІГУНА М.І.

суддів:               

ШЕМЕЦЬ Н.В., РЕДЬКИ А.Г.

при секретарі: 

 Рачовій І.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за  апеляційною скаргою дошкільного навчального закладу №26 м. Прилуки Чернігівської області  на рішення Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 18 вересня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_1 до дошкільного навчального закладу №26 м. Прилуки Чернігівської області про визнання незаконним наказу про оголошення догани,-

 

                                                    В С Т А Н О В И В:

В апеляційній скарзі дошкільного навчального закладу № 26 м. Прилуки (далі - ДНЗ №26)  ставиться питання про скасування рішення Прилуцького міськрайонного суду 18 вересня 2008 року, яким задоволено позов ОСОБА_1. Поновлено пропущений строк для звернення до суду та скасовано наказ № 33 від 31.03.2008 року про оголошення ОСОБА_1. догани. Незаконність рішення суду апелянт обґрунтовував невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи,  якими встановлено, що позивачка зірвала навчально-виховний процес, нецензурно висловлювалася, що підтверджено даними перевірки Прилуцького ВМ та адміністративними матеріалами Прилуцького міськрайонного суду по даному факту. Апелянт також вважає безпідставним поновлення судом позивачці строку на звернення до суду за захистом порушеного права, оскільки перебування позивачки на лікарняному не   перешкоджало їй бути присутньою в судових засіданнях, під час яких вона жодного разу не повідомила суд про її знаходження на лікарняному.

    Заслухавши доповідача, учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи. доводи апеляційної скарги, суд приходить до слідую чого висновку.

    Рішення Прилуцького міськрайонного суду від 18 вересня 2008 року було скасовано  рішенням апеляційного суду Чернігівської області від 4 грудня 2008 року та відмовлено ОСОБА_1. у задоволенні позову.

    Проте,  ухвалою колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 15 липня 2009 року було задоволено касаційну скаргу ОСОБА_1, скасовано рішення апеляційного суду, а справу передано на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

    Скасовуючи рішення  апеляційного суду Верховний  Суд України прийшов до висновку, що апеляційним судом було допущено порушення норм матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору.

          Відповідно до ч 4 ст. 338 ЦПК  висновки і мотиви суду касаційної інстанції, з яких скасовані рішення є обов'язковими для суду першої  чи апеляційної інстанції при повторному розгляді справи.

    По справі встановлено, що 31 березня 2008 року завідуючою ДНЗ №26 було винесено наказ №33 про оголошення ОСОБА_1. догани за грубе порушення трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку, безвідповідальне ставлення до своїх  посадових  обов'язків, що призвели до зриву навчально-виховного процесу.

    Ухвалюючи рішення про  поновлення строку на звернення до суду за захистом порушеного права та задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що строк для оскарження наказу пропущений з поважних причин в зв'язку з хворобою позивачки, а  обставини, що підтверджували б порушення ОСОБА_1. трудової дисципліни суд вважав недоведеними.

    Даний висновок суду ґрунтується на матеріалах справи і відповідає вимогам закону, оскільки відповідно до ст.. 234 КЗпП України у разі пропуску з поважних причин строків, установлених статтею 233 КЗпП суд може поновити ці строки.

    Позивачка дійсно тривалий час перебувала на лікарняних листках, що не оспорюється і відповідачем, а також  не спростовано доводи  позивачки і про те, що вона  залишала судові засідання  із-за  поганого самопочуття, а ухвали суду не оскаржувала, бо їй було роз'яснено  право на повторне звернення до суду за захистом порушеного права.

    За наявності в матеріалах справи суперечливих доказів, щодо участі позивачки в конфлікті, що мав місце 27 березня 2008 року об 11год. в  ДНЗ № 26 м. Прилуки суд відповідно  до положень ст. 212 ЦПК України дав оцінку доказам в їх сукупності та зазначив чому він надав перевагу одним доказам перед іншими.

Безпідставними є доводи апеляційної скарги щодо підтвердження порушення позивачкою трудової дисципліни  матеріалами перевірки Прилуцького ВМ та адміністративними матеріалами Прилуцького міськрайонного суду по даному факту, оскільки постанова судді  Прилуцького міськрайонного суду від 29 квітня 2008 року про притягнення ОСОБА_1 до  адміністративної відповідальності скасована постановою голови апеляційного суду Чернігівської області від 28 травня 2008 року за недоведеністю в її діях складу адміністративного правопорушення, а провадження у справі закрито за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності. Наявна в матеріалах справи постанова про відмову в порушення кримінальної справи за таких обставин  також не може  бути    безумовним доказом вини позивачки у порушенні трудової дисципліни.

    За викладених обставин доводи апеляційної скарги не дають підстав для її задоволення і скасування вірного по суті рішення суду першої інстанції

   

  Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308,  314, 315, 317, 319  ЦПК України, суд , -

 

                                                 У Х В А Л И В:

 

         Апеляційну скаргу дошкільного навчального закладу №26 м. Прилуки Чернігівської області    відхилити.

          Рішення Прилуцького міськрайонного суду від 18 вересня 2008 року залишити  року залишити без змін.

           Ухвала   набирає законної сили  з моменту її проголошення  і може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців після проголошення.

 

Головуючий                                      Судді:

 

 

 

 

 

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація