Судове рішення #57187560

Справа № 755/10804/16-к

1-кс/755/3098/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" липня 2016 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Старовойтова С.М., з участю секретаря Бурячека О.В., розглянувши клопотання слідчого Дніпровського управлінні поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві Шаламова П.В. у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016100040006942 від 18.05.2016 року про тимчасовий доступ до документів,

в с т а н о в и в:

11.07.2016 року слідчий Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, а саме: інформації, яка знаходиться в операторів стільникового (мобільного) зв'язку ПрАТ «Київстар», який розташований за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53, ТОВ «лайфселл», який розташований за адресою: м. Київ, вул. Миколи Амосова, 12, ПрАТ «MTC Україна», який розташований за адресою: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15.

На підставі повідомлення, 18.05.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016100040006942 внесено дані про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.

Як вбачається з клопотання слідчого СВ Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві, що 18.05.2016 приблизно о 14 год. 15 хв. невстановлена досудовим розслідуванням особа, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Райдужна, 59, відкрито, із застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, викрала золотий ланцюжок у ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, чим спричинила матеріальної шкоди ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЖЄО № 37836 від 18.05.2016).

Крім того, у клопотанні слідчого зазначено, що проведеною радіотехнічною розвідкою установлено, що за адресою: м. Київ, вул. Райдужна, 59, працювали базові станції операторів рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «МТС Україна», ТОВ «лайфселл». Крім того зазначено, що вищевказана інформація буде використана як доказ у кримінальному провадженні.

В судове засідання слідчий не з'явився, повідомлявся належним чином, про причини неявки не повідомив.

Дослідивши клопотання та додані до нього копії документів, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання.

Між тим, враховуючи неявку в судове засідання слідчого, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.

Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Слідчий суддя при цьому враховує, що Європейський суд у своїй практиці широко тлумачить дане питання, основним у якому є доступ до суду в тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права.

В той же час, Європейський суд у своїх рішеннях неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

Заборона зловживання правом знайшла своє закріплення у статті 17 Конвенції, згідно якої жодне з положень Конвенції не може тлумачитись як таке, що надає будь-якій державі, групі чи особі право займатися будь-якою діяльністю або вчиняти будь-яку дію, спрямовану на скасування будь-яких прав і свобод, визнаних цією Конвенцією, або на їх обмеження в більшому обсязі, ніж це передбачено в Конвенції.

За таких обставин, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 163-165, 309 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання слідчого Дніпровського управлінні поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві Шаламова П.В. про тимчасовий доступ до документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація