Судове рішення #57189606

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


02 грудня 2011 р.                               м.Чернівці                    Справа № 2а/2470/3404/11


Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун Оксана Петрівна розглянувши матеріали

за адміністративним позовом Прокурора Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Новоселицькому районі Чернівецької області

до Приватного підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості,-

встановив:

Прокурор Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Новоселицькому районі Чернівецької області звернувся з адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1288,80 грн.

Суд вважає, що позовну заяву належить залишити без руху з наступних підстав.

У відповідності до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 16.11.2011 р. № 2091/11/13-11 та з урахуванням вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України належним доказом надіслання суб’єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.

Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до частини першої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Абзацом двадцять сьомим пункту 2 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв’язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв’язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв’язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

До позовної заяви позивач додав розрахунковий документ, однак позивачем не було додано опис вкладення, який свідчить про належне надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів сторонам у справі.

Суд вважає, що неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі без уточнення дійсності належного надіслання суб’єктом владних повноважень відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, ч.1 ст.108 КАС України, суд –


УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Прокурора Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Новоселицькому районі Чернівецької області залишити без руху.

2. Для усунення недоліків у позовній заяві позивачу необхідно надати опис вкладення, який свідчить про належне надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - до 19 грудня 2011 року.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.


У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня постановлення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя                                                                                                              О.П. Скакун


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація