ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1258/11
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Бойко О.Я.;
секретаря судового засідання –Олійник О.В.;
за участю:
представників позивача –ОСОБА_1 (копія довіреності №87 від 10.01.11р.,) ОСОБА_2 (копія довіреності від 10.10.2011р. 34047/04);
представника відповідача –ТзОВ «Кіцманський райсількомунгосп» - ОСОБА_3 (довіреність від 11.04.2011р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Кіцманського р-ну в інтересах держави в особі Пенсійного фонду України у Кіманському районі до ТзОВ "Кіцманський райсількомунгосп" про стягнення заборгованості.,-
СУТЬ СПОРУ:
В поданому до суду 31 травня 2011 року адміністративному позові позивач просив суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Кіцманський райсількомунгосп» заборгованість по відшкодуванню витрат пов’язаних з доставкою та виплатою пільгових пенсій в сумі 3442,94 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач (страхувальник), будучи платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, систематично порушує вимоги Закону України "Про пенсійне забезпечення". Не виконуючи свої зобов’язання в частині відшкодування витрат пов’язаних з доставкою і виплатою пільгових пенсій, призначених на підставі п.п. "б-з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", підприємство ТОВ «Кіцманський райсількомунгосп» спричиняє наростання заборгованості, гальмування накопичення коштів бюджету Пенсійного фонду, ускладнення фінансування виплати пенсій та допомог.
Сума боргу за липень-грудень 2010 року та за січень-лютий 2011 року у розмірі 3442,94 грн. не була сплачена відповідачем добровільно, у зв’язку з чим порушені вимоги Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідачем через канцелярію суду 17 червня 2011 року було надано письмове заперечення проти позову.
В своїх запереченнях відповідача стверджує, що громадянин ОСОБА_4 працював з 01 вересня 1985р по 31 грудня 1991 року зварювальником в «Кіцманському районному міжгосподарському комбінаті по наданню послуг сільському населенню «Райсількомунгосп», і він жодного відношення немає до ТОВ «Кціманський райсількомунгосп», яке створено та зареєстроване в якості юридичної особи лише 27 січня 2007 року.
Крім того, відповідач вважає що в період роботи ОСОБА_4, не існувало обов’язку підприємств, як роботодавців, відшкодовувати витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, а дане зобов’язання виникло після 01 січня 2004 року.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, та просив суд адміністративний позов задовольнити.
Відповідач, в судовому засіданні позовні вимоги не визнавав, та просив відмовити в задоволені позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, а також проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини суд, -
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Кіцманський райсількомунгосп», яке знаходиться за адресою : 59300, м.Кіцмань, Чернівецька область, вул.Сторожинецька 12, є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Дане підприємтсво має заборгованість по платежах до Пенсійного фонду по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Згідно з розрахунком сума заборгованості (недоїмка) по відшкодуванню витрат Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно п. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період липень-грудень 2010 року та за січень-лютий 2011 року у ТОВ «Кіцманський райсількомунгосп» є наявна заборгованість, щодо працівників підприємства становить 3442,94 грн.
Однак, відповідач вказану заборгованість у встановленому законом порядку не оскаржив та не погасив самостійно у передбачені терміни. Таким чином вона визначається як сума страхових внесків, що своєчасно не сплачені страхувальником у визначені законодавством строки і вважається простроченою, що дає право органу Пенсійного фонду звернутися з позовом про стягнення даної недоїмки до суду.
Судом також досліджені наступні докази, а саме довідка від 1 липня 2010 року №17 видана ОСОБА_4 ТОВ «Кіманським райсількомунгоспом» та трудова книжка ОСОБА_4 за №0957485.
Згідно з довідкою, підприємство Міжгосподарський комбінат по наданню сільському населенню перейменовано в районе колективне підприємство по наданню комунальних послуг сільському населенню «Райсількомунгосп» згідно з постановою ОСОБА_5 №404 від 09.10.1984 року, а районе колективне підприємство по наданню комунальних послуг сільському населенню «Райсількомунгосп» було реорганізовано в ТОВ «Кіцманський Райсількомунгосп» згідно зборів засновників протокол №9 від 03.11.2006 року.
Досліджуючи відомості які містяться в трудовій книжці судом встановлено наступне, ОСОБА_4 був прийнятий на роботу «Кіцманським Райсілкомунгоспом» 01 вересня 1985 року наказом №114 на посаду, зварювальника 3-го розряду.
Аналізуючи вище викладені обставини, суд дійшов до висновку, що відповідач ТОВ «Кіцманський райсількомунгосп» є правонаступником підприємства, в якому ОСОБА_4, працював з 01.09.1985 року по 08.09.1992 року.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" вiд 09.07.2003р. № 1058-ІV до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди застрахованим особам, які працювали або працюють на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.01.2004).
Порядок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004р. №64/8663 (далі - Інструкція).
Відповідно до п.п. 6.4 п. 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" вiд 09.07.2003р. № 1058-ІV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно із пунктом 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058.
Підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058, сплачуються одночасно із сплатою фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
На час розгляду справи в суді сума недоїмки з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за липень-грудень 2010 року та за січень-лютий 2011 року складає 3442,94 грн. Докази, які б свідчили про добровільне погашення боргу відповідачем, відсутні.
Враховуючи зазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об’єктивно оцінивши їх, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є правомірними і дану заборгованість слід стягнути в судовому порядку.
Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів “Про державне мито” від 21.01.1993р. № 7-93 позивач звільнений від сплати державного мита. Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 71, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ТОВ "Кіцманський райсількомунгосп" на користь управління Пенсійного Фонду України у Кіцманському районі заборгованість зі сплати пільгових пенсій в сумі 3 442 ( три тисячі чотирста сорок дві), 94 грн.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-другої, четвертої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, перебачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копіїї постанови безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова в повному обсязі складена 17 жовтня 2011 року.
Суддя О.Я.Бойко